Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka. U nas też prace się posuwają - murowanie ścian działowych. samemu troszkę ciężko ale za to jaka satysfakcja :-). Był dziś elektryk i stanęło na 1000 zł. za jego prace ze wszystkimi pomiarami i kwitami do energetyki. Oczywiście towar nasz. I tu pytanie - wie ktoś może ile tego materiału wyjdzie na Z10?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam zazdroszczę, ja jeszcze w planach siedzę i czekam na wiosnę by zrobić porządek na mojej działce a u większości z was domek jest już w większym czy mniejszym stopniu...

Wiem, że o pieniążkach nie ładnie rozmawiać, ale czy możecie napisać ile kosztował was SSZ, albo najlepiej poszczególne etapy budowy, np. Stan zerowy...

Na budowę ja zgromadzę 300 000 i się zastanawiam, czy wystarczą one na budowę łącznie z umeblowaniem... Bardzo proszę o wypowiedzi

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nieźle. Szacowałeś ile wydasz na okna, drzwi itd? Bo to już chyba będzie zwieńczenie SSZ. Ja chciałbym się zamknąć w kwocie 150000 za SSZ + drugie tyle na wykończenie - tyle teoria. Jesteś w stanie policzyć ile kosztował Ciebie system kominowy i wentylacyjny? Cały czas kalkuluję czy porywać się na pompe ciepła. Do Z10 ma to łącznie kosztować do 35k na co składa się: Urządzenie: 10000; dolne źródło PC ok 15000 + podłogówka w calym domu ok 10000.

Przy ogrzewaniu npo ekogroszkiem muszę mieć pomieszczenie gospodarcze, które średnio kosztuje 2000m2 /w moim przypadku zrobiłbym tu garderobę/ no i kominy podobno są drogie. Więc jeśli całościowo spojrzymy na ogrzewanie /nie tylko na sam koszt pieca na ekogroszek vs pompa ciepła + dolne źródło + w zasadzie konieczna podłogówka/ wychodzi mniej więcej na jedno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki pomyliłem 140 tysi ale mamy już 90% zapłacone za energooszczędne okna MS tytanowe termo z systemem antywłamaniowym oraz drzwiami drewnianymi stolczer o grubości 78mm z ciepłym montażem z membranami oraz kotwami dekarskimi. Kupiony styropian pasywny na podłogę, praktycznie cały klej na elewację oraz zrobione ogrodzenie. Też liczyliśmy 150 na SSZ a zrobiliśmy sporo innych rzeczy, daliśmy też sporo lepszych rzeczy niż planowaliśmy. I to nie jest dachówka tylko blachodachówka :).

 

Co do kominów:

Kominek systemowy Leier około 2200 (muszę znaleźć fakturę)+obmurowanie górą klinkierem wienerberger 160 szt po 2,85 i 6 worków zaprawy 29 pln (ceny z rabatem)

Drugi komin tradycyjny (w planach gaz, ale kto wie co będzie za kilka lat) o ile pamiętam paleta cegły pełnej po 0,95 pln / szt + 150 klinkieru + 5 worków zaprawy

Kominki wentylacyjne ocieplone sztuk 4 po 190 pln + nieocieplony do kanalizacji 128 pln

Robocizna w cenie murowania ścian

 

Co do pompy ciepła nie wierze w cuda, koszt duży zwracać się będzie dziesiątki lat, sam serwis, przegląd i ewentualne naprawy to już spory koszt, jakbym wygrał w totka na pewno bym sobie zrobił, inaczej nas nie stać na eksperymenty

Edytowane przez lukiasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to miło rozczarować się co do kosztów, ale na plus - prawda Lukiasz???

Pamiętam jak pisałeś o jakimś gościu który dużo rzeczy zrobił za 150 tyś i wtedy przekonałeś się do Z10.

Jeśli możesz to rozpisz koszt dachu - robocizna, drewno i blachodachówka:) z duperelami.

 

My wahamy się. Mieszkanie nie idzie. Może jednak kredyt. BGŻ liczy 1700 zł za metr kwadratowy czyli 230 tyś. Ile by za to zrobił???? Rata większa niż 1500 zł nie wchodzi w grę.

Ale narazie, chociaż nie robimy poddasza, nie zmieniliśmy tego w projekcie, więc mamy użytkowej powierzchni ponad 180 m. Pozwolenie mamy już uprawomocnione, więc nie wiem jeszcze, jak będzie wyglądała sprawa ze zmianą na poddasze nieużytkowe. Obawiam się, że trzeba zrobić zmiany i składać raz jeszcze o pozwolenie.

A jak z PKOBP ile oni liczą??? U nas dochodzi jeszcze studnia i POŚ - bez tego nie da się zamieszkać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lukiasz za wyjaśnienia. Podniosłeś mnie na duchu i moje Z10 staje się coraz bardziej realne. Powiedz jeszcze z czego budowałeś i ile kosztowała cię cena metra2 ściany. Ja ciągle szukam materiału i ostatnio się skłaniam ku cegle szlifowanej EDER 24cm. Jest ona klejona na klej. Cena m2 takiej ściany ok 75zł.

 

Co do pompy ciepła. Może rzeczywiście sam próbuję siebie przekonać na siłę o sensowności pakowaniu się w ten interes. Ale jakoś za mało mnie przekonują argumenty na nie. Ja to tak analizowałem:

1. Na pewno w przypadku PC lub innego sposobu ogrzewania, w całym domu chcę mieć podłogówkę, więc ten koszt pominę bo nie jest powiązany tylko i wyłącznie z PC

2. Wybierając PC nie muszę budować systemów kominowych - oszczędność nie wiem, 5000? więcej? nie wiem, dlatego Ciebie o to pytałem. No ale wentylację jakąś trzeba mieć i ja bym zastosował tutaj rekuperator, czyli koszty te też się znoszą, bo zapewne oszczędność na niebudowaniu kominów pójdzie na zakup i instalacje rekuperatora.

3. PC + dolne źródło ciepła dla Z10 to wydatek max 25k. Wiem to, bo byłem w firmie specjalizującej się w takich rzeczach i taką kalkulację dla tego domu przedstawili.

4. Alternatywny dla PC wydatek to podejrzewam 5000-8000 na jakiś dobry piec.

5. Pomieszczenie Gospodarcze można przeznaczyć na inne bardziej użytkowe cele.

 

Reasumując, koszt PC + rekuperator to jakieś 20.000zł. Tak wychodzi z moich szacunków. Życie pewnie by to zweryfikowało inaczej ... na tym etapie nie wiem. Nie wiem jeszcze ile mniej kosztowałoby ogrzewanie PC a np ekogroszkiem, by policzyć kiedy mi się to zwróci. Co do serwisowania tego urządzenia, to sam fakt "serwisowania" PC jest trikiem handlowym, zwykłym naciąganiem klienta, bo tego się nie serwisuje. No i zawsze chciałem "nie nie robić" i mieć wygodnie i ciepło.

 

Się rozpisałem, a i tak znając życie będę mieć piec na ekogroszek ;D

 

klemensik77 - mam kolegę w Lublinie który jest pracownikiem Open Finance. Jak chcesz dam ci na privie maila do niego. Chłop ma dużą"hipoteczną" wiedzę i pomógł dostać kredyt bardzo wielu osobom /na marginesie, klientów nic nie kosztuje taka usługa/ ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esechiel - bardzo chętnie skorzystam z tej pomocy. Dziś mąż pojechał do projektanta, żeby powiedział , jaka jest droga ze zmianą metrów w projekcie. Jeżeli trzeba składać od nowa o pozwolenie to ze 2 miechy znów się zejdzie. Może coś jeszcze wyjaśni się z mieszkaniem, a jak nie.... to orientujemy się po kredytach. Z góry dziękuje za pomoc, pisz na priv.

Lukiasz, kadzę Ci:) ale strasznie podobają mi się Twoje zdjęcia, tzn. wasz Z10:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...