Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

W zeszłym tygodniu dzwoniłem się do gminy i jest nadzieja. Uwagi zgłoszone po drugim wyłożeniu PZT zostały odrzucone, zatem w tym tygodniu rada gminy ma uchwalić PZT. Potem wojewoda ma 30 dni na podpisanie, następnie publikacja w dzienniku ustaw i kolejne 30 dni na uprawomocnienie. Reasumując na przełomie maja i czerwca mogę dostać odpis z MPZT.

:wiggle:

 

esechiel też rozważam PC, może i jest drożej na początku, ale masz bezobsługowe ogrzewanie. Kiedyś rozmawiałem z dwoma firmami, ale bardzo ogólnie - bez konkretnego projektu. Jak odświeżę kontakt i porozmawiam o konkretach to dam znać jak u mnie wycenili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem koszty dachu mogą być różne, rabaty, ceny netto, różny materiał, nawet różny rejon polski

u nas wyszło tak:

membrana 850 pln marma dachowa 3 (300m2)

gwoździe skręcane 288 pln

skład budowlany, gwoździe zwykłe, i inne żelastwa 670 pln

drzewo na dach z łatami itp 9000 pln

mocowania BMF 490 pln

kominki wentylacyjne 915

listwa wykończeniowa na komin 125

blacha ThyssenKrup z orynnowaniem 13200 pln

robota 10 500

suma 36 038

 

można dużo taniej, gorsi fachowcy, gorsza blacha, gorsze rynny, folia zamiast membrany, mniej drewna na dach, zamiast BMF zbijać na gwoździe itp, różne rzeczy już widziałem itp

 

W projekcie jest konstrukcja pod ceramikę, my tak zrobiliśmy bo może za 10 czy 15 lat będzie nas na nią stać, więc adoptując poddasze, wstawiając okna dachowe wymienimy tylko pokrycie. ALe o tym trzeba myśleć od samego fundamentu.

 

a tyle towaru zostało 3 wieczory już to ogarniam, jutro koniec w piątek wchodzi hydraulik i elektryk :)

DSC01681_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowe mają być za około 1,5 tygodnia

ale wstawiamy dopiero po elektryce muszę mieć instalację alarmową

 

połączyć je chce z elewacją i od razu tynkami, do świąt mam nadzieje wszystko juz będzie ;)

 

nie rozkradną Ci tych kabelków?

u nas tego samego dnia montowali okna i alarm, a dopiero poźniej wszedł elektryk itd.:)

a od wrzesnia zeszłego roku juz dwa włamania....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większych zmian nie planujemy, wielkość pomieszczeń nam odpowiada, jedynie małą ubikację odrobinę poszerzymy, to na dzien dzisiejszy, zobaczymy jak bedziemy stawiać scianki działowe, moze wtedy cos pokombinujemy :) Co do wiatrołapu to jego wielkosc nam nie przeszkadza, nie wstawimy do niego szafy w zabudowie tylko taka "sezonową", zeby powiesic kurtki, schować buty, w końcu w kazdej sypialni jest wystarczajaco miejsca na dużą szafę, w korytarzu również. Nie mozemy sie doczekac momentu kiedy bedziemy montowac szafy, kiedy to bedzie... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esechiel widzę, że PC robi się coraz bardziej popularna, coraz więcej osób zaczyna inwestować w PC. Jeszcze ok 2 lata temu ceny były kosmiczne, teraz na ryku robi się wieksza konkurencja i ceny po woli spadaja. Jeśli zdecydujesz się na PC to czekam na jakieś info bo mi samej takie rozwiązanie chodzi po głowie i chciałabym uzyskać jak najwięcej informacji w tym temacie... Jeśli chodzi o koszt rekuperatora to nie doliczam go do kosztu PC gdyż tak czy siak planuję w niego zainwestować. Same pozytywne opinie na ten temat:) U mnie podobnie jak u Ciebie wchodzi w grę PC lub piec na paliwo stałe... Jest ktoś, kto może wypowiedzieć się jakie są koszta ogrzania domku typu z10 eco groszkiem? Edytowane przez bagusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...