Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak się ma założycielka wątku, nasza najbardziej zaawansowana zetkowiczka Synthia??? czy kuchnia już jest???

 

Hej Klemensik jestem i czasami zaglądam tu do was:) ale mam teraz bardzo dużo pracy i mało czasu na udzielanie się na wątku ale nadrobię zaległości. W kuchni już stoją szafki.;) ale jeszcze nie jest skończona czekamy na blat i resztę sprzętów ..

 

Lukiasz jestem pod wrażeniem postępów trzymam kciuki.

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Też tu rzadziej zaglądamy niż zimą ale pracy taraz na budowie od świtu do wieczora jest :-)

 

Kasia P. nasz dach ma 28 st. - pare stron wcześniej jest pare fotek.

Xiang też zakupiłem wczoraj kable 3x1,5 200zł. za rolke i 3x2,5 300zł.rolka . Miałeś racje że podrożeje.

Kubam zapraszam ponownie-ściany są a okna i elektryka w przyszłym tygodniu.

 

To na tyle.Pozdro dla wszystkich bobów budowniczych i powodzonka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papisiu, z tymi 25 stopniami to jeszcze nie jest pewne, zastanawiamy sie póki co, dach jest ogromną ozdobą więc trzeba to dokładnie przemyśleć. Poddasze adaptujemy na strych, dolny pas wiązarów na powierzchni strychu będzie wzmocniony tak aby miał większą nośność. Zrobimy tam pomieszczenie-przechowalnie zamiast piwnicy. W czwartek mamy dostać pozwolenie na budowę, mam nadzieje że jeszcze w kwietniu ruszymy z fundamentem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam info ,że w środe będę miał PnB,sobota i niedziela upłynęła na ogradzaniu działeczki, duma mnie rozpiera, się pochwalę,że pierwszy raz robiłem płot - siatka leśna + kołki sosnowe, poszło całkiem nieźle tzn stoi nie wiem jak będzie jutro :)

Co do kata nachylenia dachu, to ja w warunkach mam 35 stopni, duży wyszedł daszek oczywiście na razie w projekcie, na stronie z500 jest też taki dach i nie wygląda,aż tak przesadziście, także czy ktoś zrobi wg projektu 28/30 czy zmieni na bardziej płaski 25 to uważam, że nie popsuje wyglądu Z10

mam nadzieję że Patrycha z z500 nie obrazi się, że zamiesciłem jej zdjęcie,ale chciałem tylko pokazać dom z dachem 35 stopni :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=51115&d=1301866114

gosia&lesio dziękuję za zaproszenie na pewno się odezwę niestety nie mogę określić kiedy,ale na pewno będę chciał zobaczyć działalność elektryka.

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu P

zgadzam się z Toba, że dach to ozdoba "zetki". mamy 28 stopni choć przy 35 na pewno byłoby u nas znacznie wiecej miejsca na poddaszu - tym bardziej że mamy użykowe - ale tylko z takim dachem nam sie ten domek podobał.

na pewno bedę śledzić Waszą budowę, bo może domek z 25 st. będzie jeszcze ładniejszy? :wiggle:

 

Kubam

u nas dawno po elektryku - zaproszenie aktualne, jezeli miałbys ochotę zerknać.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papisia wy to już prawie mieszkacie ;) podłogówka zrobiona,mam rozumieć ?

a gosia &lesio trochę dalej od nas w sensie odległości i zaawansowania budowy również.

Ja obecnie szukam przyczepy kampingowej, w ramach żarciku może ktoś taką widział do 2,5 tys. złotych oczywiście.:rotfl:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=51149&d=1301912374

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=51152&d=1301912690

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba

podłogówka zrobiona :wiggle: panowie dzisiaj zaczeli kłasc płytki w górnej łazience i w PG.

ale zostało chyba najgorsze przed nami...

ktoś tu kiedyś napisał: wykanczamy dom i siebie.... :cool: cos w tym jest....

 

co do przyczepy - w zeszłym roku wypożyczalismy na weekend majowy w Poznaniu na przeciw GIANTA... no ale bez tarasiku zewnętrznego była

no i jakbys znalazł jakąś fajną firmę, która wypozycza takie przyczepy w przyzwoitej cenie to daj mi proszę namiar na priv.

Edytowane przez papisia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas cały czas cos się dzieje

elektryka praktycznie skończona, woda, kanalizacja także, alarm jest, monitoring jest, okna są, jedziemy z ociepleniem a po świętach tynki umówione ;)

 

kilka zdjęć

DSC01831.JPG

styropian termoorganika platinium plus, szczerze nie warto gdybym miał kupić jako klient z ulicy a nie z dobrym rabatem bym był załamany produktem który jest najdroższy na rynku a wygląda jak inne tańsze (styropmin pasywny na podłogę jest równiejszy i ładniejszy)

DSC01830.JPG

DSC01837.JPG

okna MS tytanowe termo z szybami U=0,5 i ciepłym montażem, genialne wykonanie, genialna ekipa montażowa

DSC01834.JPG

drzwi tymczasowe na mokre prace i ekipy które wchodzą i wychodzą i nie patrzą co się obija a co nie, mamy już gotowe drzwi drewniane Stolczer o grubości 78mm,

DSC01822.JPG

Troche wody w domu :)

DSC01758_1.JPG

DSC01849.JPG

Pierdolnik, a sprzątane co chwila, masakra

 

ps jakby ktoś pytał o izolację na porothermie jest to Nafuflex 2k, tak aby pustak nie pił wody i chłonął wilgoci zimą, szczelnie zalepione wszystkie dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję wątki o budowie Z10 od dłuższego czasu, generalnie zdecydowana większość jest zadowolona z wyboru projektu. W sumie to nie ma się czemu dziwić bo jest naprawdę fajny, a po drobnych przeróbkach - super fajny:). Wielce prawdopodobne jest iż wkrótce zacznie się budowa naszego wymarzonego domku i będzie nim właśnie Z10 po tuningu. Co do zmian to likwidacja podcienia:) no i oczywiscie duże okno/drzwi tarasowe..., rezygnacja z wykusza w to miejsce okno/drzwi tarasowe, poddasze użytkowe, marzy mi się pustka nad salonem...chociaż częściowo... Dom ma powstać na płycie energooszczędnej ale nie grzewczej, do tego podłogówka, z małymi grzejniczkami (suszarkami) w łazience, toalecie oraz kuchni wm z reku, no i zastanawiamy się nad pompą ciepła (działka spora, woda dosyć wysoko) Chatka ma powstać w okolicach Bielska-Białej więc prośba o namiary na wykonawców przede wszystkim stanu "0" no bo nie ma jak fundament znaczy płyta fundamentowa...tego nie można spieprzyć. No i jeszcze jedno, pochodzę w wielkopolski a moja żona "góralka" obecnie mieszkamy za granicą. W maju mamy zamiar odwiedzić moje rodzinne strony czyli wlkp, chcielibyśmy przy okazji zrobić komuś "nalot" na Z10 w trakcie budowy a jeszcze lepiej gotowy. Proszę więc o zaproszenia, sami wiecie jaka jest różnica widząc gotowe dzieło a nie na papierze. Jak mi się coś przypomni..to skrobne:) Pozdrawiam Maciek:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...