Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wracam po dłuższej nieobecności i jestem mile zaskoczona kolejnymi budowniczymi Zetki.

Właśnie uprawomocniło się nasze pozwolenie na budowę.Trwało to długo,zbyt długo,ale tak to już jest.Pytań mam mnóstwo,ale na dzień dobry nie będę zawracać Wam głowy,tylko grzecznie się przywitam i pogratuluję wszystkim mniejszych lub większych osiągnięć.Szczególne gratulacje dla Skubisiów,bo chyba jednocześnie zaczynamy,no i w tym samym rejonie.Pozdrawiam.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam EWA D.Fajnie,że sie odezwałaś . Mam nadzieję że pogoda w końcu pozwoli nam zrobić wykopy pod fundamenty ,bo od dwóch tygodni naprzemian zamawiamy koparke i odmawiamy!!! W poniedziałek już nie odpuszcze,kopiemy i kropka!!!Acha! Oprócz nas jeszcze SRTAŻAK zaczyna budowe zetki w naszym rejonie więc myśle ,że będziemy sie wspierać i odwiedzać na budowach?POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponownie ja.My planujemy wykopy za tydzień,czyli zaraz po świętach.Miejmy nadzieję,że ta wiosna,która się pojawia,już nas nie opuści.Skubisiu drogi,mam do Ciebie pytanie.Czy już macie firmę,która będzie zajmować się Waszym dachem?My jesteśmy lekko podłamani ceną,którą podał Nam,jeden z proponowanych wykonawców.Nasza Zetka jest z poddaszem i z garażem.Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością.Aha!Strażak też coś nie odzywa,ciekawe co u Niego?:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak odwiedził nas na działce niedawno ( sam nas znalazł!!) i też niebawem zaczyna .Jeżeli chodzi o dach to u nas wygląda to tak ,że całą budowe bedzie nam robił kolega ze swoim ojcem i mój ślubny jako wsparcie.Pojechaliśmy wczoraj do tartaku po wycenę więżby ,ale w projekcie nie ma zestawienia na maretiał a oni nie chcą takiego zestawienia robić na własną ręke ,żądają gotowego wykazu !Zastanawiam sie nad gotową konstrukcją dachową choć zdaję sobie sprawe z tego że będzie drożej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha tylko żebyście nie zaczęli się ścigać, jak to nasza narodowa natura nakazuje i nie zazdrościli sobie nawzajem,bo zaraz widzę film "Dzień Świra"....

 

http://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

 

liczę na pomocne komentarze i wskazówki, ja w przyszłym tygodniu odbieram podstęplowany dziennik i też będę walczył z "panem koparkowym".

Trzymam kciuki za dobry początek dla zaczynających, w końcu fundament najważniejszy, a kończącym i wykańczającym się,dużo zdrowia i cierpliwości.

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam więźbe dachową (wiązary) firma Kasper wyliczyła na 23 000 netto bez dzwigu.W cenie jest montaż. Projekt sami zrobili na 28 i 25 stopni, wybraliśmy te drugą opcję. Dolny pas wiązara zastępuje strop więc nas gotowa konstrukcja wyjdzie taniej bo nie płacimy dodatkowo za betonowy strop i robociznę ale taka opcja tylko dla poddasza nieużytkowego, nam wystarczy strych na graty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję,co by na początek jakiegoś grilla rozpalić.Terenu mamy w cholerę,więc wyliczamy u kogo.

Strażak odpada bo z przyzwyczajenia będzie nam gasił ogień.

A na poważnie,to od jutra zaczynamy obliczenia dachowe,mówiąc inaczej,mamy spotkania z potencjalnymi wykonawcami.

Pochwalę się tym jutro.Aż się boję!Pozdrawiam:sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj wystawił do wiatru koleś który miał kopać jutro o 8 rano fundament !!! Dupek!!! Nie musze chyba pisać jakie ,,mięso,, na niego poleciało!Ale nie ma tego złego.........,znalazł się inny,tańszy tyle że na wtorek-- przeżyje !! Może do świąt uda sie wylać ławy? Gril jak najbardziej ,sezon budowlany 2011 byłby oficjalnie otwarty!Po Świętach sie jakoś zgadamy,już sie cieszę!!!Pozdrawiamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sobie powolutku dalej drepczemy

elektryka skończona

hydraulika i kanalizacja też

elewacja w połowie (dzisiaj chłopaki zaczynają zaciągać siatkę), po świętach tynki zewnętrzne i wewnętrzne równocześnie

w kominku palimy co wieczór żeby trochę wysuszyć jeszcze wnętrze

zaczynamy też troche ogarniać działkę od strony ogrodu

 

wykusz w końcu wygląda fajnie ;)

DSC02112.JPG

 

działka

DSC02113.JPG

 

DSC02115.JPG

 

kosmiczna technologia czyli taśma rozprężna przy ościeżnicy okna

DSC02117.JPG

 

prezent urodzinowy od rodziny i znajomych, 44 doniczki ;)

plan zasadzić w weekend majowy!!

DSC02120.JPG

 

no a jak u Was postępy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz zdjęcia całej łazienki na górze, my co prawda góry na razie nie robimy ale strasznie ciekawy jestem jak to po adaptacji wychodzi, ile pokoi robicie na górze?

 

lukiasz, obiecuję, ze jeszcze jakieś zdjęcia wrzucę. tylko my zetkę wewnątrz przerobilismy. na samym dole zrezygnowaliśmy z wc, a pokój za schodami zamienilismy na łazienkę i trochę pomniejszylismy, chcemy mieć azurowe, drewniane schody, bo poprzednia klatka schodowa w projekcie nas bardzo przerażala.

przez te schody, zmienił nam się otwór w stropie(większy). a na górze mamy 2 pokoje dla dzieci, mały "salon" zabaw, lazienkę i graciarnię.

wszystko do zobaczenia w albumie na moim profilu.:wiggle:

i najwazniejsza sprawa - dach nadal pozostał 28 stopni!!!

Edytowane przez papisia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...