Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ojej,jak zwykle zapomniałam złożyć życzeń.Przepraszam!

Ja jutro lecę po dziennik budowy i mam nadzieję,że kopara już się rozgrzewa.

Aha,no i jeszcze złożyliśmy wszystkie papierzyska do banku,może udzielą jakiegoś wsparcia w formie kredytu.

Normalnie strach się bać,jak nie pożyczą.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubam76 jesteś z Poznania no ja 25km od Poznania:)

Mamy już fundamenty. Teraz pojedziemy mury. Ale już chce się zaopatrzyć w bezpieczniki, kable itd.

A na domek się zdecydowaliśmy bo jest duży i ma dużo przestrzeni a mój niepełnosprawny brat będzie mógł śmigać sobie na wózku. No i co najważniejsze sypialnie są na dole. Pozdro wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałabym się dowiedzieć ile zejdzie rolek lub m kabla 3x1,5 i 3x2,5 na Z10? Ktoś kto już przeszedł elektryka może mi pomoże?

Muszę kupić na zapas bo te kable co chwile drożeją. Pracowałam 2 lata w sklepie elektrycznym to sie nasłuchałam marudzenia ludzi :) Pozdrawiam

 

Nas elektryka wyniosła 2100zł. Wieczorkiem przy czasie opisze dokładnie koszty a teraz na działeczke ...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że na fundamentach się nie oszczędza, my daliśmy tak jak jest w projekcie

P1040114.JPG

 

w sumie ze stropem poszło ponad 2 tony stali

 

 

co do elektryki, zależy kto co i gdzie ma w planach u nas tego jest sporo bo nie chcemy potem po domu latać z przedłużaczami. Światełek też sporo, lepiej dać kabel w ścianę niż potem dorabiać czy skuwać.

DSC02196.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukiasz z czego stawiasz domek? Możesz też napisać mi jaka jest pow. zewnętrzna ścian, pow. ścian działowych i ścian nośnych. Dzięki

 

A może ma ktoś z was dokładne zestawienie materiałów na ten domek, kiedyś były one zamieszczona na extradomie, ale zostały niestety usunięte ;/

Edytowane przez esechiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom jest postawiony jak widać na zdjęciach z porothermu, co do obmiarów nie mam tego na bieżąco to było liczone, zresztą zawsze okazuje się że czegoś brakuje. Lepiej żeby zabrakło niż potem zostało :)

bloczki fund były liczone na 2120 sztuk, punkt zero wyszedł nisko, bo działka jest nierówna wiec zrobiliśmy o bloczek wyżej i już poszło więcej

porothermu wg wyliczeń miało iść 1600 sztuk też poszło więcej

ścianki wewnętrzne 740 sztuk i o ile pamiętam zostało z 8 sztuk ale i tak je zużyliśmy potem na podmurowanie komina systemowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: kabel 3x2,5 100mb=304zł. 3x1,5 135mb.x 2,02=272,70, kabel telefoniczny/inernetowy 100mb=14,50, kabel koncentryczny TV 100mb= 59zł ,70 puszek, złaczki gwintowane,zatyczki,rurki, uchwyty do tych rurek, skrzynka rozdzielcza,kabel ziemny(tylko w naszym przypadku-połączenie kotłownia - dom)=258zł. wyposażenie skrzynki rozdzielczej 141zł. robota elektryka(tata sąsiada) z pomiarami itd. = 1000zł. PRACA WŁASNA(3dłuuugie dni)BEZCENNA!!!( tak było uzgonione, 1000zł.+ moja pomoc) . Dniazdka oraz punkty świetlne są tam gdzie potrzebujemy wewnąrz domu jak i na zewnątrz(w każdym narożniku), instalacja TV i inernet też w każdym pokoju,elektryczne rolety w salonie i w naszej sypialni z dużym oknem, na strych wyprowadziłem dwa obwody-światło i dniazdka. Nie dajcie się namówić na instalacje w z10 (poddasze nieużytkowe) za 4 tysie czy tam więcej. To w rzeczywistości nie jest tyle warte. Pozdrawiam. Jak coś to dzwonić kto ma nr. lub na priva pisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...