Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:wave:gosia&lesio gratulacje,wszystkiego najlepszego...

papisia do was regularnie zaglądamy,zaświadczam, że nie tylko płot jest super, niestety jest już zawsze tak późno, że nikogo nie widać, a nas czas goni, bo szorowanie synka po całym dniu na "budowie" musowo.

Mam prośbę do tych co mają zapisane ile poszło bloczków fund na warstwe, albo na całość i ile było warstw to sobie oblicze, czy ktoś budował

z cegły np.porotherm 25 Długość: 373 Wysokość: 249 to też bym poprosił o przybliżoną ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia!!!!!!!!!!!!!

Bloczków na warstwe wyszło 187szt.

Porothermu 25 takiego jak piszesz wyszło 1420szt. Miałem piłe do cięcia porothermu więc odpadów było bardzo mało.

Na ścianki działowe wyszło 490szt. pustaka 11,5cm x 24cm. x 49cm.

Edytowane przez gosia&lesio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !u nas oczekiwanie na początek budowy,kolejny termin to najbliższy czwartek.Mam nadzieję,że to ostateczny termin.

Lukiasz,oboje z mężem Cię podziwiamy,za Twoją skrupulatność i "zdrowe"podejście do budowy.Trochę Ci zazdrościmy,że Twoja Zetka rośnie w oczach.

Skubisie,a co tam u Was?na pewno trochę już się zmieniło od ostatniego odzewu,pewnie mury pną się do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: kabel telefoniczny/inernetowy 100mb=14,50, kabel koncentryczny TV 100mb= 59zł , instalacja TV i inernet też w każdym pokoju

 

100mb i każdy pokój z TV? no ciekawe, jaka ta TV chyba tylko naziemna ;)

w XXI wieku robi się tak, z komina idzie 5 przewodów, schodzą się do multi swich`a, z tamtąd ciągniesz do pokoi, w każdym pokoju powienieś mieć (nie musisz) tv naziemną + satelite, sama satelita to już 2 przewody. Jakbym chciał robić we wszystkich pokojach to 200 metrów by było mało ;) (pomijał fakt że kabel koncentryczny w czasach HD musi byc dobrej jakości minimum 2 warstwy ekranu, w cenie 59 NIE kupisz ale jak już nie raz mówiłem każdy robi tak jak uważa. U nas samego kabla 3x1.5 poszło ponad 300 metrów heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło. To uas jak nie ma komina to telewizji mieć nie będziemy?

a tak na poważnie to kabel TV idzie na skróty po belkach stropowych, najpierw do rozdzielaczy a potem do pokoi. Wiem sam dobrze bo sam go zakładałem i z rolki zostało 6 metrów reszty.

A z tym ponad 300 metrów 3x1,5 to przesadziłeś. No chyba że Twoi elektrycy założyli jeszcze prąd u sąsiada z Twojej skrzynki.

Nie chcę tu nikogo na siłę przekonywać ale sam ten kabel kupowałem i wiem dobrze ile poszło.(pan z którym robiłem elektrykę pewnie po cichaczu nie dołożyłby mi ani metra bez dopłaty a takowej nie było. Aha i punkty świetlne są dokładnie jak w projekcie.

PS. Kable dedykowane przez producentów jako kable do HDTV są dla bogatych, ci którzy budują z własnych oszczędności muszą niestety się zadowolić kablami z XX wieku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile tych kabli dałeś w każdym pokoju do TV? a kable ekranowane kosztują 20 pln więcej na 100m, bez przesady, jak ktoś pali to 1,5 paczki papierosów :D (tanie chińskie się utleniają i po paru latach niewiele z niego zostaje i co wtedy, ja nie mam zamiaru skuwać ścian i robić na nowo)

300 metrów poszło, my też sami robiliśmy elektrykę, na sama elewacje poszło prawie 100 ;), z tym że u nas punktów jest dużo więcej, są schodowe (jako nocne w każdym pokoju) i dużo innych ciekawych rzeczy. My też budujemy z oszczędności ale nie chce za 3 lata żałować że na instalacji elektrycznej zaoszczędziłem 600 pln

 

nasze aktualne zdjęcia

DSC02416.JPG

DSC02400.JPG

DSC02412.JPG

DSC02410.JPG

DSC02408.JPG

DSC02417.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukiasz nie chcę z Tobą tu jakoś wielce polemizować bo to do niczego dobrego nie doprowadzi. Ktoś pytał ile kabli wychodzi na z10 to mu napisałem.Oczywiście na swoim przykładzie z10 bez poddasza użytkowego.i tak jak wcześniej pisałeś - każdy robi jak uważa (no i na ile go stać)

Pozdrawiam. ps. Wasz domek wygląda imponująco natych fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !Nie zaglądalismy tutaj ostatnio ,bo mieliśmy pierwszą ,,bitwe'' z wykonawcą! Jeszcze budowa nie zaczęło sie na dobre a nerwy juz sięgnęły zenitu.Niechce mi sie wdawać w szczegóły ,ale finał imprezy jest taki ze po wylaniu ław delikatnie mówiac pożegnaliśmy panów ,,fachowców''!!Gorycz jest tym wieksza ,że to osoby z kręgu naszych bliskich znajomych ,ale cóż jedna nauczka w życiu więcej.Dzisiaj będziemy rozmawiać z nową ekipą i tutaj mam prośbę do Was .Na ile wycenili u Was robociznę za stan surowy otwarty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Nam pierwsza firma wyceniła stan surowy bez materiału i ścian działowych na 52 000zł!! KOSZMAR!!! Druga firma wyceniła na 24 000zł ze ścianami działowymi, więc już lepiej. A trzecia na ok 16 000-18 000zł ze ścianami działowymi. No i przy tej zostaliśmy. Jak widać ceny różnią się od siebie i to bardzo!!!

Na takim etapie jesteśmy..

go22.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...