Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Podejrzewam, że każdy z tutaj obecnych na początku zastanawiał się ile może taki dom jak z10 kosztować, ja z żoną mamy taki sam problem i zwracam się do Was wszystkich, a w szczególności do Lukiasza. Mamy oszczędności około 300 000PLN, i tu moje pytanie, do jakiego etapu można dprowadzić projekt z10 z garażem. Część z Was ma już dużo budowy za sobą, my mamy działke i jakieś plany, ale może nie wiemy na co się porywamy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Seba!

Masz rację,pisząc,że my wszyscy przed przystąpieniem do budowli rozmyślaliśmy o kwocie,którą będziemy mogli wydać na nasze Zetki.

Jedyne czego jesteśmy pewni to tego,że będzie to większa kwota od tej założonej wcześniej.My budujemy Zetkę z poddaszem,garażem na 1,5 samochodu,budujemy się w Koszalinie.Zakładaliśmy,że 450 tyś w zupełności starczy....Teraz 500 tyś....Gratuluję oszczędności,nam jakoś to kiepsko idzie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pierwszą odpowiedź, dodam tylko że my mamy w planach budowę z10 w lustrzanym odbiciu, wydłużony salon o taras, wyjście na ogród w miejscu wykuszu, strop drewniany, poddasze nieużytkowe, i wersje z pojedynczym badz podwojnym garażem... Pozdrawiam i czekam na kolejne podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że każdy z tutaj obecnych na początku zastanawiał się ile może taki dom jak z10 kosztować, ja z żoną mamy taki sam problem i zwracam się do Was wszystkich, a w szczególności do Lukiasza. Mamy oszczędności około 300 000PLN,.

 

dom z zewnątrz wykończony, zamknięty z tynkiem i szlichtą, wszelkimi instalacjami to koszt około 200 tys w naszym przypadku, ogrom prac wykonaliśmy sami lub z pomocą rodziny i znajomych. W 300 musimy się zmieścić, ale nie mamy garażu, nie robimy poddasza, kolejne prace też robimy po cześć sami, i nie mamy wygórowanych wymagań co do kolejnych zakupów. Kupując tańsze materiały izolacje, okna, drzwi spokojnie 15-20 tys by zaoszczędził na budowie takiego stanu jak mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może ktoś buduje zetkę w świętokrzyskim lub okolicach? , ja jestem na etapie projektu i zastanawiam się nad kątem nachylenia dachu. Bardzo proszę o fotki zarówno bryły jak i wnętrza zetki celem potwierdzenia dokonanego wyboru :) Z góry bardzo dziekuję i pozdrawiam wszystkich zetkowiczów. Edytowane przez berenika81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...