Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak Klemensik, dach 28 st, małe okienka pozostały niezmienione, w PG idealnie wpasował sie piec - nic nie zachodzi na okno. jak pamietam podnieślismy nad oknami o 25 cm. wyrównalismy sciankę PG i spiżarni. łazienka za schodami, teraz jak mialabym zmieniać to komin z salonu przeniosłabym do łazienki (o ile okazaloby się to możliwe). na dzień dzisiejszy - wyszedł dom prawie idealny, zobaczymy jak się sprawdzi w użytkowaniu.

a Ty jakie zmiany planujesz? i co z poddaszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiecie, ze oszalałam, ale nie mogę sie już doczekać i oto efekt mojej pracy - okna pomyte!!!
Boszee ja też zabieram się za mycie okien !!! żeby potem było szybciej ;)

 

W Twojej sypialni czułabym się jak u siebie w domu hihihi

A na której ścianie planujesz szafę? na tej od łazienki? Ja bym chyba zrobiła białą, albo bardzo jasną szarość, albo lustra :)

 

Grzebiuszko ja sypialnie mam w pokoju przy salonie (nie tak jak w projekcie, wc zlikwidowane), strasznie zależało mi na wyjściu z sypialni i z salonu na taras.

 

Co do szafy to przemyka mi taka myśl bieli lub szarości. Lustra odpadają hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synthia

a może szafa w lacobelu? j

 

ooo lacobel też bardzo mi się podoba :)

 

co do wyjścia z sypialni na taras, to też mi sie takie cuś marzy, na razie mam tak jak w projekcie, ale już wspominałam mężowi, że chyba będziemy musieli z czasem zburzyć część ścianki bo chcę mieć wyjście z sypialni na ogród :) hmmm możecie sobie wyobrazić minę mojego męża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy Z10, bo zawsze chciałam parterówkę. Będzie lustro, poddasze nieużytkowe, strop teriva, żadnych schodów czyli nie ma klatki schodowej. Jest nas 4 sztuki - dół wystarczy. Zlikwidowaliśmy wykusz, kominek zewnętrzny. Kominek w środku mamy przesunięty na ścianę 70 cm od wejścia. Chcemy kuchnię zamkniętą i najprawdopodobniej będzie takie rozwiązanie jak Papisiu u Ciebie. Barek to dla mnie za mało, będzie taki murek dobrze zasłaniający:) Małe WC będzie powiększone i ta ścianka przy WC będzie pchnięta i w tym miejscu będzie szafa. I chyba tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murek ma 2,10 a od sufitu - muszę zmierzyć, bo sufit mam 2 x obniżany - na całości 15 cm + 15 cm wkoło na halogeny, ale chyba jakieś 40 cm jest róznicy.

a podcien masz czy likwidujesz? ja dzisiaj mogę powiedzieć, że bardzo przydatny, pierwsze - po południu miałabym garę w salonie gdyby nie podcień, a poza tym jak pada to mozna posiedzieć na tarasie a kominek zewnętrzny się buduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcień zostaje. Ustawienie wg stron świata będzie takie - wejście od wschodu, salon od południa, okno tarasowe i sypialnie od zachodu, łazienka od północy. Z kominka zewnętrznego zrezygnowaliśmy. garaż mamy zamiar budować oddzielnie, a że działka ma 62 ar to marzy mi się altana i wędzarnia..., ale to bardzo daleka przyszłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Twoje zdjęcia w albumie mam ochotę na jeszcze jedną zmianę a mianowicie w miejsce wykuszu wstawić potrójne okno. Będzie więcej światła. A ciekawe czy dałoby się go centralnie umiejscowić na ścianie???? Ono chyba jest na środku ale biorąc pod uwage taras. A jak by go przesunąć w stronę kuchni??? Jakie to by miało konsekwencje w środku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, w stronę kuchni - zrobi się mała klitka z kuchni, jezeli też chcesz mieć murek - tak myślę.

ale my mamy okno jakie mamy zamiast wykuszu, ale teraz pewnie zrobiłabym okno takie jak na taras albo próbowałabym więcej przeszklić tę ścianę w kierunku tarasu właśnie.

no i sofka którą zamówiłam, jest olbrzymia i sięga od tarasu az pod okno jakieś 20 cm.

u mnie pod oknem w stronę holu bedzie stół taki 170 cm długości, ale będzie rozkładal się do 350, także spokojnie 14-16 osób usiądzie (wzdłuż obniżonego sufitu w salonie)

a światła jak narazie jest wystarczająco, tym bardziej, że nasze szyby są brązowe, więc wydaje się ciemniej jak przy zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemensik[/b

murek od kuchni tez jest trochę przesuniety, kuchnia jest pomniejszona trochę, jak będę na budowie to ci wymierze, bo juz nie pamiętam.

zwróć uwage na wysokość okien - bo u nas trosinkę za nisko sie okazało, - blat kuchenny wchodzi w parapet okienny (i ok) tylko na wysokosc od podłogi 89-90cm, a takie minimum teraz to 91 cm. niby nic, ale przy zamawianiu mebli wszystko wychodzi.

a okno zrobiłabym potrójne... ogólnie podobaja mi się duże okna i dużo ich, ale tez trzeba liczyc się z funduszami, a takie przesuwne bezprogowe, niestety, tanie nie są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Papisia.

No właśnie - osoby wykańczające zetke i "siebie" - zmienilibyście coś jeszcze???

Trochę też kusi mnie okno ala balkonowe zamiast wykuszu, albo to zwykłe ale potrójne - zobaczymy.

 

Klemensik ja mam troszkę powiększony wykusz i okna wydłużone. Jestem za dużymi oknami, nie mam aktualnego zdjęcia z parapetami ale każdy jak wchodzi to siada mi na parapetach i kłaniają się tylko tam zrobić poduchy. Gdyby okna były do podłogi też fajnie by wyglądały

 

[ATTACH=CONFIG]60969[/ATTACH]

 

klemensik[/b

zwróć uwage na wysokość okien - bo u nas trosinkę za nisko sie okazało, - blat kuchenny wchodzi w parapet okienny (i ok) tylko na wysokosc od podłogi 89-90cm, a takie minimum teraz to 91 cm. niby nic, ale przy zamawianiu mebli wszystko wychodzi

 

Klemensik tu Papisia ma rację z tą wysokością chociaż ja mam 89,8 wysokość blatu od podłogi i też blat wchodzi w parapet okienny (teraz po zamontowaniu szafek, przy moim wzroście 164 jest mi wygodnie, gdybym dała jeszcze z 2 cm wyżej byłoby za wysoko i do garczków na kuchence musiałabym zaglądać na palcach), wiem bo przymierzałam się w studiach kuchennych do różnej wysokości wysp i wiem że 90 jest już ok. Tym bardziej że standardowe szafki kuchenne w sklepach meblowych z blatem mają 86 - 85 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia, u nas ten sam zamysł, wykusz to miejsce do posiedzenia, z poduszkami, czyli relax!!

Tylko my zrobiliśmy okna otwierane i uchylne, też miały być fixy ale jakoś tak wyszło że się na nie nie zdecydowaliśmy, a że powierzchnia wielka to trzeba było je podzielić, przez co wydaje się mniejszy, ale zadanie swoje póki co spełnia super!!

 

kilka nowych fot

DSC02446.JPG

DSC02441.JPG

DSC02437.JPG

DSC02433.JPG

DSC02431.JPG

 

 

jeżeli chopdzi o projekt na razie jest super, jedynie komin (kominkowy) bym zbudował na tarasie żeby nie marnować miejsca w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...