Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć. Obserwowałem ten temat Z10 od początku jego istnienia. W ogóle przewertowałem wszystko co się da dot. projektu Z10. Projekt marzeń ...

 

Niestety nie będzie mi dane go postawić. Moja działka ma 20m szerokości, jakieś 2-2.5m za mało by zmieścić ten dom. Starałem się dokupić z jednej czy drugiej strony parę metrów od sąsiada, niestety nie udało się ;/

 

Z racji ograniczeń fizycznych będę budował dom wg projekt Doskonały z biura Jota:

 

http://www.jota.gda.pl/index.php?option=com_projekt&id_proj=2

 

Całkiem ciekawy rozkład pomieszczeń... Ale na pewno ten projekt jest dużo droższy od Z10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy się przeprowadzić, bo nie mam skończonej kuchni, załamka na całej lini.

 

no to u Ciebie tez milutko, mnie tez sąd chyba nie ominie, sąsiad nie przyjmuje do wiadomości że z dwóch stron wszedł w moja działkę, okazanie granic nic nie dało, sama nie wiem co mam z dziadem dalej robić :(

na budowie nadal przestój :( a mi się płakać chce z żalu jak wracam z budowy do mieszkanka, tak bym chciała już tam mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash: ta kuchnia spędza mi sen z oczu przez ten cholerny blat, najgorszą rzeczą jaka nam przydarzyła podczas całej budowy to kuchnia, czekanie na fachowców od ścian i płytek to pikuś w porównaniu z tym blatem. Żałuję ... nigdy więcej nie dam się namówić na żadne studio kuchenne. Chciałam mieć sprawnie wszystko załatwione, nie latać po stolarzach to teraz mam za swoje. Od 1 czerwca borykam się ze studiem a Pan skrzętnie próbuje unikać odpowiedzialności za swoją firmę.

Jestem zmęczona już totalnie ale nie odpuszczę.

 

A w domku muismy jeszcze zakonserwować podłogę, umalować ściany , mebelki zamówione dla dzieciaków, cześć mebli czeka w magazynie w sklepie.

Początek roku szkolnego się zaczyna może uda się zamieszkać we wrześniu.

 

Grzebiuszko strasznie nie fajnie z tym sąsiadem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiuszko - sprawa prosta. Pisałam w lipcu bodajże jak nam sąsiad wlazł 7 m w działkę. Też braliśmy geodetę , który to wykazał a sąsiad dalej nie. Wzięliśmy adwokata i założyliśmy sprawę. Wczoraj było pierwsze spotkanie. Sędzina sensowna. Zaproponowała ugodę. A jeśli sąsiad na ugodę się nie zgodzi to jeśli przegra, a fakty mówią że przegra, to poniesie wszystkie koszty. Sąsiad na początku się zaperzył, że ugody nie chce, ale potem jak mu sędzina wyliczyła co i jak to ma się zastanowić. Ma tydzień czasu aby złożyć pisemne oświadczenie że zgadza się na ugodę, a potem będzie miał czas do czerwca 2012 na usunięcie się. Jeśli tego nie zrobi to komornik. Nie ma co tracić czasu - niestety trzeba iść do sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem jeszcze w trakcie poszukiwań łożeczek dla dzieci :) chciałabym już kupić takie ciut większe, a dokładnie szersze, jednak mało która firma oferuje szersze niż 90 cm.

 

Dlatego ja zakupiłam rozkładane tapczany

młodszy wybrał sobie takie łóżko

[ATTACH=CONFIG]73770[/ATTACH]

a starszy takie

[ATTACH=CONFIG]73771[/ATTACH]

 

Łóżka rozkładają się lekko i fajnie tym sposobem mam prawie 140 x 200 powierzchni do spania.

Ja już nie kupię żadnego pojedynczego tapczanika, chłopcy rosną i muszą mieć miejsce na wylegiwanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów,

Od dłuższego czasu przeglądam forum o Z10, ale dopiero teraz chciałbym włączyć się do dyskusji. Zacząłem budowę Z10 jakiś miesiąc temu. Osiągnąłem stan ZERO:).Majster robociznę stanu 0 wycenił na 11500. teraz zabieramy się za mury, ale mam wrażenie, że chyba trochę się rozbujał z kosztami robocizny. Za wymurowanie wszystkich scian bez stropu i dachu zażyczył sobie 19000, wydaje mi się to sporo przesadzone, ale może się mylę. Czy ktoś z Was ma może jakieś kosztorysy bo nie wiem jak z nim rozmawiać. Dodam jeszcze że ta sama ekipa za 19000 postawiła mi garaż gl4 razem z dachem i obróbkami dekarskimi, a garaż jest naprawdę spory. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack80 w kosztach nie pomogę, bo jak na razie walcze sam, ale uważam że trzeba szukać im dalej od dużego miasta tym taniej chociaż wszystko zależy od zasobności, jeden z moich okolicznych budujących sąsiadów dał za same ściany 30tys. ale 10 osób w kilka dni postawiło podobnych rozmiarów dom do naszej "dyszki" , drugi sąsiad za mniejszy domek ekipa z Kościana 25tys. od wykopu, aż po wieniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mack80 - 19 tyś za mury??? Ja jestem umówiona na 20 tyś. za wszystko czyli fundamenty z ociepleniem, mury, strop i kominy. Za garaż 9m x 6.5m wziął 5 tyś. Ławy fundamentowe czyli wykop i zalanie zrobili w dzień. Zaczęliśmy równo 5 sierpnia ale nie spieszy się nam. Była opcja, że przychodzą w 11 osób i robią wszystko w 3 dni ale po co się spieszyć:) Podkreślam - budujemy na głębokiej lubelszczyźnie - link do mojego bloga z budowy jest na tej stronie. Edytowane przez klemensik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...