Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

klemensik77, jeśli możesz podeślij mi na priva ile zapłaciłeś za ułożenie i wylanie stropu? mnie chłopaki za strop terive laną z gruchy i schody chcą wykasować na 7000( robocizna) i nie wiem jak to sie ma do rzeczywistości:eek:. Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack80 jak ty się dogadałeś z tą ekipą?! ja myślałem,że te 19 tysi to razem ze stropem, a tu jeszcze 7 za sam strop, coś mi się wydaje że zobaczyli jak można z ciebie wydoić więcej kasy, weż poszukaj innych ludzi albo tam gdzie załatwiasz strop to poproś o namiary na sprawdzonego wykonawcę i zrób zwiad jakie ceny moim zdaniem lekkie przegięcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mack80, kosmiczne te ceny u Ciebie. Nasz majster umówił sie z nami na 18 - max 20 tyś. za całość. U nas jest strop teriva ale schodów nie ma. Myślę, że wyjdzie bliżej tych 20 tyś. A było tak: koparka wykopała fundamenty, oni wykonali zbrojenia i zamówili gruchę z betonem. Potem majster taka łycha zasypywał nam piach a mąż rozgarnywał i ubijał. Potem majster ułożył kanalizę i zamówił beton na chudziaka. Ściany i strop ułożyli, jutro mają dokończyć szalunki i układanie stropu i zamówić beton. Wymurowali także słupek do tarasu i wymurują z klinkierówki kominy. Wszystko na gotowo pod dach za te 20 tyś. Tak więc Mack80 nie daj się naciągnąć !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tak właśnie myślę, że chyba będę rekordzistą jeśli chodzi o koszty robocizny:sad::mad::confused:. bejjusiachcialem tylko przypomnieć że do tych 19000 za mury trzeba jeszcze dołożyć 11000 za fundamenty + 7000 stropi robi się KOSMICZNE 37000 bez dachu.a to tylko sama robocizna. A majster mówił że to niby taki kiepski zawód. 37000 w 2 m-ce - nie jeden chciał by tak zarabiać. Sorki za to marudzenie ale mam doła :sad:. Pozdrawiam. Pocieszam się tylko tym ż e budując kolejną Z-etkę będę już mądrzejszy. Teraz muszę jeszcze tylko znaleźć jakiegoś dobrego i TANIEGO dekarza:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o koszty robocizny to zgadzam się z bejjusia, jesteśmy ze śląska i za same mury+strop+kominy zapłaciliśmy 25000zł, za dach płaciliśmy ok 23000zł. Zaznaczę od razu że fundamenty wykonaliśmy sami bez pomocy firmy(więc troszkę zaoszczędziliśmy).

Pozdrawiam wszystkich budujących:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tak właśnie myślę, że chyba będę rekordzistą jeśli chodzi o koszty robocizny:sad::mad::confused:. bejjusiachcialem tylko przypomnieć że do tych 19000 za mury trzeba jeszcze dołożyć 11000 za fundamenty + 7000 stropi robi się KOSMICZNE 37000 bez dachu.a to tylko sama robocizna. A majster mówił że to niby taki kiepski zawód. 37000 w 2 m-ce - nie jeden chciał by tak zarabiać. Sorki za to marudzenie ale mam doła :sad:. Pozdrawiam. Pocieszam się tylko tym ż e budując kolejną Z-etkę będę już mądrzejszy. Teraz muszę jeszcze tylko znaleźć jakiegoś dobrego i TANIEGO dekarza:rolleyes:

 

To jest chore ja z wielkopolski 7000zł fundamenty 18000zł mury i 2100zł strop (robota) przecież to tylko 4 dni roboty(garowanie, wylewanie i stemplowanie). Chyba że oni są jacyś powolni i będą robić to dłużej u mnie było 4 pracowników.

Strop i mury robili Ci sami pracownicy może dlatego tak tanio:) Ale otarliśmy się też o taką firme co za same mury chcieli 52000 zł bez ścian działowych, bez stropu i bez fundamentów. Także już nic mnie nie zdziwi xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o koszty robocizny to zgadzam się z bejjusia, jesteśmy ze śląska i za same mury+strop+kominy zapłaciliśmy 25000zł, za dach płaciliśmy ok 23000zł. Zaznaczę od razu że fundamenty wykonaliśmy sami bez pomocy firmy(więc troszkę zaoszczędziliśmy).

Pozdrawiam wszystkich budujących:)

 

Lubki proszę uzupełnić dziennik budowy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubki proszę uzupełnić dziennik budowy :rolleyes:

zapraszam do odwiedzenia bloga"lubki moja budowa" tam troszkę więcej zdjęć:) na forum muratora zaglądam na bieżąco ale co do wklejania zdjęć to nie potrafię:) więc dlatego tak rzadko się odzywam:) Pozdrowienia, czekam szczególnie na nowe zdjęcia od lukiasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubki - ja tam do Ciebie zaglądam , bo też mam swój blog na mojabudowa.pl:)

 

Lukiasz - wiem, że jeszcze nie mieszkacie - CHYBA??? _ ale napisz jak sprawuje się Wasz piękny gres polerowany. Mi też marzy się jaśniutki, błyszczący. Moi znajomi byli nastawieni na jasny, biały, ale chwilę musieli pomieszkać u rodziców, gdzie były jasne podłogi i czarne włosy pani domu były wszędzie. Podobno na tym gresie widać każdy paproch, ale... jest piękny:)

 

Synthia daj jakieś fotki - jak tam kuchnia:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek zrobiliśmy z DGP do ostatnich pokoi, po suficie w zabudowie GK (żeby poddasze nadal było na kiedyś użytkowe)

piec kupiliśmy Vaillant ecoTEC VC plus 186/3-5 + zasobnik VIH R 120, mamy ponad 80m2 podłogówki, i 8 grzejników, niby dużo ale zawsze można je zakręcić, grzejniki kupiliśmy drabinkowe Purmo, jeden w łazience drugi mniejszy w kotłownio/pralni nad pralką (nie ma tego w projekcie). Grzejniki w pokojach mamy energooszczędne Kermi w technologii http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/Flachheizkoerper/Therm_X2/Therm_X2/index.phtml

jak to się sprawdzi zobaczymy po zimie, o ile nam gazociąg zrobią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej lukiasz,

mam pytanko z czego masz podłogę??? panel czy deska??i jaki kolor oczywiście

jakie drzwi zamawiacie z ościeżnicą stałą czy regulowaną???? bo u nas niestety otwory na drzwi w sypialniach mamy na równo ze ścianą i albo montujemy stałe ościeżnice, lub skuwamy 3cm z jednej strony a z drugiej dorabiamy 3cm z płyty gipsowej, tylko wychodzi wtedy mały zonk bo w małym wc mamy otwór ma 88cm i nie da się już przerobić w żadną stronę, żeby wmontować tam ościeżnice regulowaną to musiały by być tam drzwi 70-tki więc troszkę bez sensu....

nie mamy pojęcia co teraz z tym zrobić.......

Bardzo ładnie wyszły wam te połączenia kolorów:) odważnie ale fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...