Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

 

Zastanawiam się nad kupnem projektu z10. Czy jest ktoś z dolnośląskiego, najlepiej okolic Wrocławia, kto buduje ten domek? Interesują mnie realne koszta stanu surowego zamkniętego, projekt bez poddasza i garażu.

 

Z góry dziękuję bardzo za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałam dziś poroterm Wienerberger 250/373/238 i jestem włąśnie 3 tys w plecy bo w pażdzierniku był po 4,5 zł/szt a teraz jest o 1 zł droższy .U mnie w projekcie nie ma zestawienia materiałów i na składzie wyliczyli mi 2400 szt i 600 szt na ścianki dziełowe kto niedawno kupował wyszło Wam podobie ???? dom mam z garażem dwustanowiskowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia widzę że masz ciemną podłoge w salonie ,czy to są panele czy kafle??My chcemy zrobić wszystkie podłogi na dole ciemne ,ale obawiam sie że będzie jak w grobowcu .Sama już nie wiem ,może rozwiejesz moje wątpliwości (a może nie!).Jak to wygląda u Ciebie??

 

Skubisie nie jest jak w grobowcu, może przez to zdjęcie przy zgaszonych światłach :)))

Podłogę mamy ciemną ale nie jest w kolorze wenge ma bardzo ładny brązowo złocisty odcień, (to nie są panale ani kafle) tylko parkiet - deska dwuwarstwowa orzech amerykański, która nadaje się na ogrzewanie podłogowe (w domku jest cieplutko - a obawiałam się życia bez kaloryferów z dużymi oknami do podłogi hahaha - jeszcze jak rozpalimy w kominku to nie idzie wytrzymać :)))

Przy jasnych ścianach wygląda super. Jak będę miała lepszy dostęp do internetu i może znajdę lepszego fotografa haha, to wrzucę fotkę za dnia

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoga jasna czy ciemna wygląda super jak pasuje do całości ,a mnie podoba się i u Lukiasza i u Synthi mimo że bardzo różnie.Muszę przyznać że kuchnia Lukiasz w dziennym świetle prezentuje się rewelacyjnie to zestawienie szarej ściany i białych mebli ,a u Synthi bardzo mi się podoba kolor okno i ciemna podłoga super. Ja muszę zrobić parkiet i ogrzewanie podłogowe bo ja mam niepełnosprawną córkę ,która porusza się pełzając i spędza dużo czasu na podłodze ale cena 300zł/m2 to mnie załamaliście :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mada my płaciliśmy 180 zł za m, cena powyżej 250 zł była za deskę o długości 1,5 lub 1,7 m już nie pamiętam a nie za klepkę. Parkiet z klepki jest tańszy, wiadomo.

A parkiety są różne w różnych cenach np merbau czy sucupira (bardziej zalecają egzotyki na podłogówkę), dodatkowo płaci się za materiał wyselekcjonowany czyli beż żadnych przebarwień, białych skaz itd...

Nam akurat spodobał się orzech i choć chodziliśmy i szukaliśmy tańsze, to za każdym razem oczy wędrowały za orzechem. I już zostało:D

Po prostu będziecie musieli przejść po sklepach i dokładnie dopytać się co będziecie mogli położyć na podłogówkę bo oczywiście nie wszystko można położyć oprócz płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Synthia za podpowiedz ,bo cena mnie zszokowała ,ja jestem na etapie składów budowlanych teraz robie wycenę dachu w różnych wariantach ale jakąś tam wizję wnętrz już mam,ale materiałów jeszcze nie oglądałam.Mój dom przede wszystkim jest dostosowany pod Dagmarkę bo z roku na rok jest ciężej, a podłogi to jej świat więc w salonie i u niej w pokoju muszą być podgrzewane a u Dagmarki w pokoju również kaloryfer aby na noc podłogówkę zakręcić.Teraz w mieszkaniu kładzie jej się materac rehabilitacyjny na podłogę i jeszcze jakiś koc co jej się zwija więc w domu chciałabym jej ten problem rozwiązać. Edytowane przez mada7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek mamy Zuzia z Kratki.pl polecam jak najbardziej. Co do podłogówki kolega ma parkiet my ceramike, i wg mnie bardziej wydajniej nagrzewa sie ceramika niż parkiet. fakt jest taki ze jak nie grzejesz to odczucie jest odwrotne, pakiet lepszy.

 

Parkiet a ceramika- mozna by rzecz odwieczny dylemat kazdego budujacego- jesli w gre wchodzi ogrzewanie podlogowe. Jak kazde rozwiazanie ma zalety i wady. Mysmy dlugo sie zastanawiali i zdecydowalismy sie na ceramike. Tak jak pisze Lukiasz: jak sie grzeje jest fajnie- jak nie to parkiet lepszy. znam przypadki kiedy parkiet totalnie sie nie sprawdza na podlogowce- a znam i takie kiedy jest dobrze. Sadze ze duzo zalezy od odpowiedniego doboru materialu i ....wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek mamy Zuzia z Kratki.pl polecam jak najbardziej. Co do podłogówki kolega ma parkiet my ceramike, i wg mnie bardziej wydajniej nagrzewa sie ceramika niż parkiet. fakt jest taki ze jak nie grzejesz to odczucie jest odwrotne, pakiet lepszy.

 

Lukiasz: zdradz prosze jaka moc kominka wybraliscie? Napisz takze jak sie sprawuje.

 

Dzieki

 

Kul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich posiadaczy projektu Z10:)

 

My powoli zaczynamy nasza przygode z Z10. Niestety zaczeło sie kiepsko poniewaz jestesmy zmuszeni sprzedac projekt Z10 stu ( z poddaszem do adaptacji). Projekt kupiony ok 3 tygodni temu, nieuzywany. Niestety nie spelnia on warunkow zabudowy terenu na naszej dzialce, o czym dowiedzielismy sie za pozno.. :( Na z10 jestesmy zdecydowani wiec w gre wchodzi jeszcze wymiana na projekt z 30st. dachem ;) jezeli ktos bylby zainteresowany zakupem lub zamiana dajcie znac:)

Jutro wysylam meza do studia z500, moze cos tam zalatwi, ale czarno to widze..

Pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...