Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ulubieńców z 10-tki! Ten projekt podoba się bardzo mi i mojemu mężulkowi, ale cały czas szukamy najlepszego projeku dla nas i naszej przyszłej rodzinki. Mam zatem do Was prośbę: czy moglibyście mi wysłać zdjęcia Waszych zetek zarówno z zewnątr, jak i wewnątrz. Czy ktoś może zamiast ogrzewania gazowego ma tradycyjne piece? Napiszcie proszę na jakich działkach budujecie swoje domki. Dziękuje z góry za wszystkie informacje. A to mój mail [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uła dziewczyny nie nadążam za wami :rolleyes:

 

Synthia, nie wiem co z oknami. Nie mam pomysłu. Chciałabym grube drewniane żaluzje w salonie. WIem, że sprzątanie, bo już takie miałam. Zobaczymy... Wykusz najlepiej wygląda bez niczego, tylko tak zostawić nie możemy.

 

Aniu ja też nie mogę zostawić wykusza bez niczego tym bardziej, że za oknem mam ochydny betonowy płot sąsiada i jego cud miód ogródek brr. ( na wiosnę będę musiała tam chyba posadzić thuje bo nic więcej się nie zmieści do płotu od wykusza mam jedynie 8 m.) Drewniane są piękne i bardzo mnie korcą ale ja już nie poświęcę pół soboty na przecieranie z kurzu, tym bardziej że okna w wykuszu troszę wydłużyłam i poszerzyłam. Chyba pozostanę przy roletach tylko nijak tego nie widzę ...

 

Własnie zamówiłam do salonu i kuchni płytki BARRIQUE MARRO 50x50 .Do pokoików dam orzechowe panele a w holu żeby to wszystko rozjaśnić jakieś kremowe kafle.Co myślicie o takim zestawie??

 

Skubisie znalazłam na necie BARRIQUE MARRO czy one przechodzą w taki lekko rdzawy odcień? na komputerze kiepsko widać więc przypominam sobie te które oglądałam wcześniej w sklepie. Jeżeli to te o których myślę to fajne. Krem z brązem czy beżem bardzo ładnie się komponuje.

 

Synthia - Ty chyba nie masz lustrzanego odbicia? Bo lustro to właśnie jest u Ani R.??? I lustro mam ja??? Pogubiłam się.

Żart - ja mam lustro na pewno.

:))) ale się ubawiłam

 

A zapomniałam dodać że fotka mojej kuchni (jeżeli usunęłam zdjęcie) jeszcze w trakcie montażu jest na wątku o czarnych kuchniach chyba str 16.

 

Co do gresu polerowanego to się nie wypowiem bo go nie mam. Klemensik a co z lapato? Pół poler pół gres, brałaśpod uwagę?

 

Ja mam jasny gres w kuchni (Grespania vanadio blanco 45 x 90) oczywiście wcale nie jest blanco tylko jasno szary :))) ale bardzo sobie chwalę bo myje się je wspaniale taki sam dałam w wiatrołapie ( ale mop w pom. gopod jest bardzo często używany ). No cóż albo domek praktyczny albo taki co się podoba, ja wybrałam to drugie.

Jedyny mankament to jasne fugi ale cóż nie ma to rady. Jasne płytki jasne fugi, które z czasem nabierają charakterystycznego koloru :)))

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Syntio!!! Oblukałam Twoją kuchnię na tamtym wątku. Super dużo masz zabudowy!!!!!!!! Ale nie masz spiżarki???

I proszę Cię na potwierdzenie wpisów wrzucaj fotki, błagam!!! Przecież to uczta dla oczu, potem w nocy spać nie można. Ciągle myślę o domku Lukiasza, Papisi teraz Ani R i całej reszty!!!.

U nas w lutym ruszamy z hydrauliką, potem elektryka w marcu mamy montaż okien itd.....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany Klemensiku postaram się chociaż nic się u mnie nie zmieniło. Owszem mam dużo zabudowy bo nie mam spiżarki (i na dzień dzisiejszy nie żałuję zoabczymy później) mieszkamy 3 miesiąc, gary w kuchni poukładane, spiżarkę mam w jednej dolnej szafce a pół zabudowy stoi pusta.

Zamiast spiżarki mam za to większy wiatrołap, kibelek i szafę na ubrania. Wiatrołap to miód na moje serce bo nas 4 i jak się wtarabaniamy do domku to nie obijamy się łokaciami a oto mi chodziło. W czwartek lecę zamawiać zasłony

Spóbuje coś wkleić na weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątanie sprzątaniem to jasne. Na połysku widać będzie więcej wszystkiego kurzu, odcisków, plam itd.. I nie ważne czy jasne czy ciemne poprostu widać. Na macie też widać aczkolwiek troszkę mniej.

Dziewczyny trzeba przyjąć do wiadomości fakt, że kurz jest wszechobecny w naszym życiu i tyle i nie można dać się zwariować. Nie ma złotego środka, będzie się kurzyć w zimie przy podłogówce i w lecie przy otwartych oknach.

Najlepszy okres to jednak zima, wieczory są dłuższe i mniej wpada słońca do domu dlatego będziemy mieć czyściej. :rotfl:jak posprzątamy widać efekt natychmiast, szlag trafia całą robotę jak zaświeci słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półpoler,więc tylko trochę się świecą.Mamy porównanie z dwoma domami naszych przyjaciół.

Jedni mają mat,(dla nas niekoniecznie) inni zupełnie błyszczące(tez nie dla nas-mamy psa i koty)

Teraz w naszym obecnym domu też testujemy różne podłogi.A "okaże się w praniu" jak będą się naprawdę sprawować.

Właśnie panowie zaczynają w poniedziałek kłaść płytki w gospodarczym,ażeby można było załączyć pompę ciepła.

;);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś w pokojach u chłopców, kuchni i w wykuszu widze rolety rzymskie, w sypialni po bokach okien zasłony i delikatną firanę (ale sypialce zrobię zasłony dopiero jak będę miała jakieś meble bo na razie stoi mi tylko łóżko :) i stara szafa) natomiast w salonie zasłony ale nie służące do zasłania okien a w oknie co ?firany (kto je będzie wieszał nie mówiąc o prasowaniu :bash:) rolety na okna jakoś nijak mi się nie widzą załamka totalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak....

Obejrzałam materiały niektóre są świetne ale ceny mają też świetne, w dalszym ciągu nic nie wybrałam.

Koncepcja troszkę się zmieniła bo w studiu mają takie rolety na mechanizmie, że można zrobić podwójne tzn. Jedne cieniutkie jak firanki a drugie jak zasłonki i do wykusza byłoby ok.

Teraz muszę zgrać materiał salon - kuchnia:confused: marzą mi się jasne szare z dodatkiem czerni i ewentualnie przygaszona biel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...