Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jakby ktoś o tynki sie pytał to wyszło 340 m2 x 11zł.(robota-cem.wap.)=3740zł. + cement 574zł. + wapno 282zł.

to też jest na forum, szukać, szukać, szukać ... nie tak na łatwizne, ja szukam bo tylko pogoda sie poprawi i ruszamy ze środkiem

lukiasz (najwyżej mnie poprawi) z sufitem, a gosia&lesio mają strop drewniany

lukiasz do Ciebie mam jeszcze pytanko

 

UWAGA, rozprowadzenie DGP bez turbiny daje sobie doskonale rade ;)

czy masz jakieś zdjęcia widziałem jaki miałeś plan, był na forum o kominkach i bardzo podobnie chciałem rozprowadzić. Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku tygodniach mrozów moge powiedzieć kilka moich przemyśleń ;)

Grzejemy praktycznie tylko kominkiem i tylko wieczorami jak wrócimy z pracy, nie non stop a 3-4h na dobę. wydaje mi się że na przyszły sezon spokojnie starczy 5-6 metrów drzewa. Żeby nie było że mamy w domu zimno, w dzień jak teraz słońce grzeje to mamy nawet 23-24 stopnie, wieczorem salon 22-23, sypialnie 19-21, rano sypialnie 19-20 a salon korytarz min 21. dom ustawiony jest stronami świata (energooszczędne, działa). Wieczorami jak jest mróz jak ostatnio 20-26 stopni. Piec kondensacyjny chodzi od 23.00 do 23.30 głównie po myciu żeby podsuszyć ręczniki, i żeby pochodziła chwile podłoga. Grzejniki (mamy Kermi X2) w salonie zakręcone, w pokojach skręcone termostatem na 3 (Danfoss) . Wczoraj całkiem zakręcone bo za ciepło i wtedy te 30 min chodzi podłoga. Potem piec uruchamia się 5.00-5.30 pod warunkiem że w domu spadnie temp. poniżej 21 stopni. Piec ustawiony jest na moc po krzywej (Vaillant) i chodzi w zakresie 36-48 stopni nie wyżej, bo na podłogówkę nie ma takiej potrzeby. Podłoga bardzo szybko się grzeje nie tak jak kiedyś mówili 2-3 dni, bzdura, jak jest uruchamiana 2 x na dobę bo te 30 min to cały czas jest letnia przyjemne dla gołej stopy. od 16 grudnia zużyliśmy dopiero 150m3 gazu w tym też przygotowanie c.w.u. Ja Jestem zachwycony bo juz widać kasę w portfelu na kolejne prace wiosenne na działce. Warto inwestować w ciepłe okna, drzwi i izolacje!! Praktycznie nie odczuliśmy różnicy między temperaturą -4 a -24.

 

Jeżeli chodzi o kominek, rozprowadzenie jest tylko do 2 najdalszych pokoi, ale powiem szczerze że sprawdza się doskonale wiosna, jesień, taka zima jak teraz już nie jest tak wydajne, ja pewnie w lato będę jednak kombinował z wymuszeniem obiegu czymś takim:

http://allegro.pl/wentylator-zasilacz-kominek-kominki-kominka-dgp-i2040218896.html

 

ponieważ sypialnie mogły być bardziej dogrzane a z kolei w salonie jest aż za ciepło,

 

Na wiosnę też będę pracował nad wentylacją, niestety mamy 5 kominków wentylacyjnych ocieplonych + 2 wentylacje w kominach. w sumie 7. W największe mrozy trzeba było je zatykać ponieważ straszne zimno z nich wiało, nie mam pomysłu na razie jak to rozwiązać, na pewno zmiana rur na ocieplone takie kominkowe, ponieważ na szybko wkładałem zwykłe spiro. Teraz jakbym budował dom, poważnie pomyślał bym o rekuperacji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałam, że tam gdzie jest 340 nie są tynkowane sufity, bo strop jest drewniany, więc u Lukiasza wyszło około 510 z sufitami:)

 

U nas gdzie wyszło 340m2 jest poddasze nieużytkowe i nie były tynkowane sufity, nie ma też klatki schodowej która u lukiasza też zapewne była tynkowana.

odliczone(choć też obrobione) było okno w salonie =6,6m2 i w sypialni mamy też tarasowe =3,74m2 bo tak uzgodniliśmy z tynkarzami

reszta okien nie była odliczana i też obrabiana

odliczone były też wszystkie drzwi które nie były obrabiane (bo przy regulowanych ościeżnicach jest to zbędne) =8 x 1,68m2 tj. 13,44m2

u nas wysokość tynków to 2,75

A swoją drogą liczenie na kalkulatorze nie boli... więc zachęcam. Wtedy będziecie pewni i nikt Was nie zrobi w balona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemensik77 mi montowali okna 20 stycznia wtedy pierwsze śniegi padały, ale temperatura ok. 2 stopnie,także nie masz się co przejmować. Jedynie proponuje alarm lub piecyk i nockę spędzić, tak dla spokoju własnego. Bo te pi........e złodzieje to już na drugi dzień mi rolete rozwalili.

arus666 zgłosiłeś rozpoczecie robót budowlanych w Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego ? bo ja o tym zapomniałem, ale cicho już nadrobiłem zaległość :)

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arus666 zgłosiłeś rozpoczecie robót budowlanych w Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego ? bo ja o tym zapomniałem, ale cicho już nadrobiłem zaległość :)

 

jeszcze nie, dopiero PnB odebrałem, jeszcze cieplutkie prosto z drukarki ;-), ale wiem, pamiętam, nie mniej jednak dziękuję za troskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mada7 gratulacje!Pierwsze kroki za wami,teraz dopiero się zacznie! Na pewno z niecierpliwością czekacie na wiosnę,zresztą chyba jak my wszyscy.

U mnie od wczoraj działa pompa ciepła,więc dmuchawa odstawiona.Co prawda do ciepłego domu jeszcze daleko,ale małymi kroczkami.....

Pozdrawiam z zasypanego Koszalina! Ewa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplutko!!!

Jestem na etapie wyboru projektu i ten jest moim faworytem.

Jednak przed ostateczną decyzją o zakupie projektu chciałbym zobaczyć sam domek.

Dlatego mam gorącą prośbę o możliwość obejrzenia domku na żywo, gdzieś

w jak najbliższej okolicy, czyli Podkarpacie, może Świętokrzyskie czy Lubelszczyzna.

No i nie teraz, jak się nieco ociepli :) Wszelkie dane czy koszty oraz informacje o Z10

mile widziane :) Z góry wielkie dzięki!!! Kontakt: [email protected]

 

p.s. coś o sobie ... coby się nieco poznać :) moja rodzinka to 2+1, czyli

rodzice i 7-latek; mamy prawie 12arową działeczkę prawie w kwadrat

i niedawno zrodził się u nas pomysł na domek ...

zatem mamy cel i jest nim budowa być może Z10 :)

do tego jeszcze trochę czasu minie, bo gigantycznego kredytu nie chcemy brać,

ale przed rozpoczęciem prac dobrze wiedzieć, co się chce, gdzie i z czego oraz ...

ile ta "przyjemność " kosztuje :)

dlatego będę bardzo wdzięczna za pomoc i wszelkie informacje o domku, także

późniejszym koszcie utrzymania tego ...

pozdrawiam wszystkich mieszkańców Z10 i odwiedzających forum,

a budującym i wykańczającym życzę powodzenia

w spełnianiu marzeń i dopieszczaniu swojego "gniazdka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...