Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, zdecydowaliśmy się na wybór projektu z10 zostaje tylko nam zdecydować czy projekt z garażem dwustanowiskowym czy jednostanowiskowym i doprojektować wiatę. Przeglądaliśmy forum i znaleźliśmy wiele wartościowych informacji i pomysłów. Jeżeli chodzi o budowanie to będzie nasz pierwszy dom także jak na razie nie mamy żadnego doświadczenia ze swojej strony służymy informacjami na temat sprzętu Agd i Rtv ze wskazaniem na agd a Alicja zajmuje się dekoracją okien czyli firany zasłony itp. budujemy w województwie opolskim. pozdrawiamy wszystkich "fanów" Z10:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH SYMPATYKÓW Z10. Ja może trochę o sobie. Naszą " zetkę" zaczęliśmy budować od 08/2010 a mieszkamy od 10/2011 i jesteśmy w 100% zadowoleni z wyboru. Przyznam szczerze że podglądałam forum regularnie i kibicuję wszystkim zmagającym się z trudami budowy, może żeby nie było smutno postaram wkleić jakies zdjęcie mam nadzieję że się uda :D:D1 (5).jpg1 (9).jpg3 (9).jpg3 (11).jpg

1 (5).jpg

1 (9).jpg

3 (9).jpg

3 (11).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Zetka i kolejne fajne wnętrza.

Ja co prawda jestem na etapie kładzenia płytek na podłodze na całym dole,ale myślami jestem już dużo dalej.

Bardzo podoba mi się ściana z cegieł no i otwarta kuchnia.Dawaj kochana dalej,widzę,że masz również poddasze,domyślam się ,ze urzędują tam jakieś małe skrzaty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzaty są i to dwa płci żeńskiej - baby górą:D. Poddasze jest użytkowe ale niestety zabrakło funduszy, pomysł był taki żeby wydzielić tylko łazienkę i jakiś stryszek a pozostała część jako wolna przestrzeń. Mężusiowi marzył się tam jakiś bilard i barek:), na dzień dzisiejszy klatka schodowa zamknięta jest drzwiami. Dół nam całkowicie wystarcza, dziewczynki mają osobne pokoiki no i my sypialnię.

100_8271.jpg

100_8263.jpg

100_8265.jpg

100_8115.jpg

100_8117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsylia śliczne pokoje mają te Twoje dziewczynki Tak zgadnę ten niebieski to przedszkolaczek a amarantwy to dziewczynka ok 10 lat. Sciana z cegieł boska i te duże dzwi do wiatrołapu . Ja jestem zakochana w szarości. Dawaj więcej zdjęć bo nie widzę łazienki i masz podobnie jak Papisia komninek na tarasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Zetka i kolejne fajne wnętrza.

 

Przyłączam się do opinii Ewy :)

 

Bryły te same /no prawie, bo albo garaże, albo bez, no i są jeszcze lustra, poddasza.../,

ale wnętrza ... jakże różne. Każda z powstałych już Z10, jakie widziałam póki co tylko

na fotkach, ma swój urok i trafia z czymś w nasze gusta. Od jednych "wzięłabym" to,

od innego coś tam jeszcze ... a kolory ... tu jest dopiero pole do popisu.

Dlatego dziękuje za Wasze fotki i proszę o więcej :)

 

No i do mieszkańców duża prośba ... podzielcie się informacjami o Waszych kosztach,

czym grzejecie, jak domek macie ocieplony i ile Was to kosztuje ... czy coś byście zmienili? czy domek jest w miarę energooszczędny i tani w utrzymaniu, czy też Was "dobijają" wydatki z tym związane?

 

Ja póki co "obczajam" Wasze realizacje i jestem bardzo ciekawa, jak się spisują Z10

w użytkowaniu. No i zbieram informacje ... na początek zorientowałam się m.in. co do

planu zagospodarowania przestrzennego, jaki obowiązuje w miejscu, gdzie mam działeczkę

i już wiem o pierwszej zasadniczej zmianie, jakiej musielibyśmy dokonać w projekcie ...

wymagania to dach 30-45stopni. A to dopiero początek ...

.

Edytowane przez reniajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mada okna są Veki koloru orzech, elewacja natomiast Ceresit nie pamiętam ale savana czy sahara (piasek, beż).

 

Arus z wyspą taką typową na środku może być trochę za ciasno, ale bez problemu wejdzie półwysep (tak jak u mnie stoi barek), wcześniej też miałam takie plany indukcję tam wstawić ale jakoś nie byłam do końca przekonana, teraz po czasie zdecydowałabym się :).

 

Reniajs mieszkamy dopiero od października więc dopiero mieliśmy rachunek za światło, w przeliczeniu wyszło 100 na miesiąc. Teraz czekamy za gaz, już tak kolorowo nie będzie:eek:. średnio spalamy 8metrów (ciepła woda i ogrzewanie) a w domu mamy w dzień 21-22 stopnie, chyba że słoneczko świeci to nagrzewa się nawet do 24, a w nocy 19. W pokojach mamy grzejniki a w pozostałej części domu podłogówke.

 

Wcześniej ktoś prosił o zdjęci PG więc wklejam :)

100_8324.jpg

100_8331.jpg

100_8323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...