Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt BACHUS 9 pracownia MTM STYL (Domy w stylu)


Recommended Posts

W środku jest ok. Powiększyłabym tylko wiatrołap, bo na rzucie drzwi do holu prawie dotykają drzwi wejściowych i wygląda na to, że nie mogą tam równocześnie przebywać nawet 2 osoby. Ale ten dach :o . Będzie pewnie kosztował tyle co połowa domu. Chyba że koszty nie grają roli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tani w budowie ten projekt to nie będzie...

Szkoda, że przy takim metrażu nie ma miejsca na spiżarkę. Może Wam jej brakować.

Poza tym bez większych uwag. Mnie się nie podoba, ale to kwestia gustu. De gustibus non est disputandum, więc nie ma co dyskutować.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 months później...
Zaczęłam budowe domu bachus 9 z firmy IGN projekty domów i zaczęłam mieć powżne problemy z niektórymi pokojami.Bardzo bym chciała zobaczyć ten dom wykończony.Mieszkam w woj. opolskim.Jeśli ktoś byłby tak miły pokazać mi swój domek barzdzo bym była wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

jestem zainteresowany projektem Bachus 9.

Projekt wstępnie mi odpowiada, oczywiście ma pewne rzeczy które będęmusiał przerobić (np. druga łazienka na poddaszu, spiżarka) jednakże chciałbym o ile to możliwe zobaczyć propozycje przeróbek tego projektujeżeli któryś z forumowiczów dokonał. Proszę ewentualnie o zdjęcia z realizacji tego projektu.

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam!

Ja zaczynam budowę na wiosnę. Nie widze problemu ze spiżarką , w końcu jest szafka przy wejściu do kuchni :) , widzę natomiast duży problem z kuchnią , będę rezygnować z jednego okna.. Ps. Jak dotąd nikt nie zwrócił na to uwagi , każdemu nie pasował dach... oczywiście cenowo...

 

Będę wdzięczna za fotki z realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Alicjo!

Jak idzie postęp w budowie?

Czy już Państwo mieszkacie w swoim upragnionym domku?

Czy pojawiły się jakieś komplikacje , ne które zwróciłaby mi Pani uwagę?

JA zmieniam kuchnię i pokój nad garażem. Reszta wydaj mi się być ok.

 

Czy o czymś jeszcze powinnam pamiętać?

Będę wdzięczna za radę , zaczynamy budowę niebawem i choć wiele razy przeglądałam projekt , to nie wiadomo co nas jeszcze zaskoczy..

 

ps. Widziałam w realu bachus 3 i zauroczył amnie ten dom , choć uważam ,że nasza wersja wymaga mniej przeróbek dla nas.

 

Pozdrawiam.

 

Może na Pani jakieś fotki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Witam!

Ja zaczynam budowę na wiosnę. Nie widze problemu ze spiżarką , w końcu jest szafka przy wejściu do kuchni :) , widzę natomiast duży problem z kuchnią , będę rezygnować z jednego okna.. Ps. Jak dotąd nikt nie zwrócił na to uwagi , każdemu nie pasował dach... oczywiście cenowo...

 

Będę wdzięczna za fotki z realizacji.

 

Witam,

Ja zaczynam budowę Bachusa 9 na wiosnę 2011. Widzę że jestem rok w tył w stosunku do moich szanownych Przedmówców :-)

Czy zatem mógłbym liczyć na jakiekolwiek uwagi/podpowiedzi/wnioski z budowy i/lub ewentualne zdjęcia?

 

Analizując projekt również doszedłem do wniosku że w kuchni trzeba pozbyć się jednego okna, aby móc powiesić szafki.

Co do spiżarki - rzeczywiście zabudowa wnęki przy kuchni chyba będzie idealna. poza tym zawsze można zamknąć i wykorzystać przestrzeń pod schodami.

 

pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem zainteresowany projektem Bachus 9.

Projekt wstępnie mi odpowiada, oczywiście ma pewne rzeczy które będęmusiał przerobić (np. druga łazienka na poddaszu, spiżarka) jednakże chciałbym o ile to możliwe zobaczyć propozycje przeróbek tego projektujeżeli któryś z forumowiczów dokonał. Proszę ewentualnie o zdjęcia z realizacji tego projektu.

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :D

 

Kłaniam się nisko.

Czy udało się rozwiązać problem drugiej (jak mniemam - wewnętrznej?) łazienki na poddaszu?

Ja myślę o przeprojektowaniu góry na wzór Bachusa "2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witajcie.

 

Od kilku miesięcy na mojej liście "top projektów" Bachus 9 był na pierwszym, prawdę mówiąc - jedynym miejscu.

Byłem zauroczony możliwością "Wirtualnego spaceru" po domu (w wersji "Bachus", bez 9-tki, ale nie ma znacznych różnic, przynajmniej na parterze).

To dało mi obraz przestrzennego, komfortowego domu.

Kilka dni temu wpadłem przypadkiem na stronę "Archonu", zanalazłem kilka projektów i stwierdziłem, że Bachus jest świetny, ale ma jednak wady :-)

 

Otóż:

1) Ustawność salonu - mizerna

2) Bywają większe kuchnie w mniejszych domach

3) Bywają większe pokoje na parterze w mniejszych domach

4) Brak spiżarki przy kuchni

5) Na parterze nie ma łazienki z prawdziwego zdarzenia

6) Nieduża kotłownia (co ma znaczenie w przypadku gromadzenia i użytkowania stałego opału)

7) W moim przypadku wolałbym aby główną sypialnią na poddaszu była ta nad salonem. To wiąże się z obecnością wewnętrznej łazienki

8) Brak wykusza w jadalni

9) W podobnych domach sypialnie rzeczywiście bywają większe

 

Być może część z tych wad dałoby się zniwelować podczas adaptacji, ale wiadomo - im więcej zmian tym adaptacja droższa i tym bardziej odbiegamy od sprawdzonego już rozwiązania.

Ziarno niezdecydowania zostało zasiane :-)...

 

pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom musi się podobać ale musi być dobrze zaprojektowany.Ja też planując budowę zachłysnąłem się powierzchnią,wielkim salonem,pięknym dachem.Potem przychodzi otrzeźwienie....Zaczynasz zwracać uwagę na koszty budowy,praktyczne lub bezużyteczne elementy projektu.Mam wybudowany dom wg.innego projektu ale oglądałem projekt Bachusa 9 i...

...ponad 214 m2 powierzchi użytkowej to ponad 300 m2 po podłodze.....jesli masz 4 dzieci i babcię to jest OK.,jeśli nie, to masz b.dużo kasy i na budowę i na utrzymanie domu,ogrzanie musi kosztować chyba ,że zbudujesz dom pasywny ( kształt Bachusa już nie pasuje do pasywnego).Czyli wniosek - dom dla bogatych ( sam oceniam koszty budowy i wyposażenia Bachusa na ca.700000 zł.Dlaczego tyle - sam zobaczysz.

..Twoje uwagi na temat niedoskonałości są słuszne - podsumowjąc - przeładowana góra kosztem dołu.Póki jesteś młody schody nie stanowią problemu ale potem .....

...zacznij wybór projektu od końca ... czyli określ co naprawdę jest potrzebne czyli np dla rodziny 2+2 - 2 pokoje dla dzieci po 14 m2,sypialnia 14 m2,pokój " gościnny,gabinet - 14 m2,salon maks. ok.30 m2 + jadania 8-10 m2 lub duży salon z miejscem na stół 35 m2,kuchnia 14 m2,wiatrołap 6-8 m2,łazienka na dole 8 m2,góra 5m2,pom.gospodarcz e 10m2 ,hall 14m2 czyli wychodzi ok.140 m2 - 215-140= 75m oszczędności - jest to oczywiście wariant minimum ,załóżmy że 150-160m2 powierzchni użytkowej dla rodziny 2+2 to optimum.

Wniosek ostateczny:Nawet gdybym miał kasę nie wybrałbym Bachusa - brak funkcjonalności.Jest wiele projektów o podobnym "wzornictwie" ale mniejszych,praktyczniejszych i po prostu tańszych.

Brak odzewu na Twój post jest najlepszym dowodem na to,że nikt tego domu nie buduje.Przejrzyj najbardziej popularne projekty i tam szukaj.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram calkowcie androzka. Tak jak bym mu dyktowala, co ma napisac :p Zbudowalam 5 lat temu bardzo podobny do tego dom.....dla rodziny 2+3 i ....wlasnie go sprzedalam w styczniu :D. Do tej pory nie moge sie nacieszyc tym, ze sie go pozbylam :D. Ten Bachus to przerost formy nad trescia . Wlasnie projektuje dom parterowy o 140 m pow. uzytkowej :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta, Androzek - bardzo Wam dziękuję za pomoc.

Wiem, że powinienem przy wyborze projektu kierować się przede wszystkim rozsądkiem, ale trudno o to po trzydziestuparu latach spędzonych w M3 na marzeniach o przestrzeni.

 

Zaczynam od nowa. Poszukam czegoś w granicach 160 metrów p.u.

Muszę zweryfikować swoje kryteria wyboru.

 

Androzek - pytanie do Ciebie - w Twoim awatarze widzę dom. Co to za projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom rodzinny ma prawie 150m2 powierzchni użytkowej. Mieszkało w nim zasadniczo 6 osób, a chwilami (zięciowie i wnuki) 9 - wtedy był wykorzystywany pokój gościnny. Po ślubie ze względu na bliskość miejsc pracy zamieszkaliśmy z rodzicami męża w mieszkaniu 60m2. Zajmowaliśmy jeden z 2 pokoi (nie było to najlepiej pomyślane mieszkanie). Mój "blokowy" mąż zachwycił się ideą posiadania własnego domu, ale nie aż tak dużego, jak dom moich rodziców. Wyszła nam akurat średnia z domu i mieszkania - 107m2. Dla nas ok. A przestrzeń to nie tylko metry kwadratowe - mamy wielkie okna, duży taras, zagospodarowujemy ogród, a będzie dość spory, bo dom zajął jakieś 8% powierzchni działki.

 

Co do Bachusa, to androzek wyraził również moją opinię. Nawet jeżeli ktoś buduje według tego projektu, to raczej nie zawraca sobie głowy czytaniem forum, ani wątpliwościami wielkościowo-finansowymi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta, Androzek - bardzo Wam dziękuję za pomoc.

Wiem, że powinienem przy wyborze projektu kierować się przede wszystkim rozsądkiem, ale trudno o to po trzydziestuparu latach spędzonych w M3 na marzeniach o przestrzeni.

 

Zaczynam od nowa. Poszukam czegoś w granicach 160 metrów p.u.

Muszę zweryfikować swoje kryteria wyboru.

 

Androzek - pytanie do Ciebie - w Twoim awatarze widzę dom. Co to za projekt?

 

Ten projekt to Melodia...w razie wyboru służę wymianą doświadczeń.Jest też wątek ...

Edytowane przez androzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
u mnie bachus CE juz stoi. wybierając projekt jakoś nie przeglądałem forum, ale jak teraz poczytałem kilka tematów to aż włos mi się jeży, że ludzie tak na niego narzekają: że drogi, nie funkcjonalny itp. Ja zrobiłem kilka zmian i jestem nim nadal oczarowany. Dom buduje się na całe życie! Jak ktoś będzie zainteresowany moimi zmianami, to wtedy napisze, bo temat nieco leciwy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...