Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

...........

Bałam się, że Opirus krem będzie za siny, ale jak na razie bardzo jestem zadowolona z wyboru.....

własnie z tego powodu ja dałam bez i teraz żałuję :-? :roll: świetnie wyszła i Ciebie ta łazienka w opirusie - nie moge się napatrzeć, taka naturalna, spokojna, fajnie :-) gratuluje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cierpliwość nie jest cechą inwestorów :lol:

szarlotka doczekasz się :D już niedlugo

 

a miałam zapytac co to za kamyki dorzuciłaś ?

 

Wypatrzyłam na Allegro otoczaki rzeczne białe w modułach (Stoneco White, w rzeczywistości są miło beżowawe, takie dość ciepłe). Niedrogo w porównaniu do Ceramstic itd. jeśli chcesz - dam namiary na priv

 

Tylko po położeniu fugi kamienie trochę się zrobiły mdłe i musze pomalowac je impregnatem matowym, uwydatniającym kolor i nadającym wrażenie "mokrego kamienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam antracyt Ceresitu i jaśmin Ceresitu. Myslałam, że ładnie będzie się odcinał na tych szarych płytkach. Niestety wygląda to wg mnie okropnie dlatego zróbcie sobie próbkę gdzieś z boku zanim położycie ciemno-szarą fugę. Jesli chodzi o białą to w sklepie widziałam taką "próbkę": do białej organzy była biała fuga i to źle wyglądało, biel wyraźnie odcinała się od tych nie-do-końca białych płytek organzy. jaśmin ma dokładnie ten sam odcień co płytka. To tyle z moich doświadczeń. Ktoś wcześniej pytał o pionowe ułożenie płytek - wygląda to świetnie - na ścianach mam białe w poziomie, na ściankach dzielących przestrzeń łazienki- szare w pionie.

 

Czy ta fuga Ceresitu to epoksydowa?

Pochwalisz się zdjęciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........

Bałam się, że Opirus krem będzie za siny, ale jak na razie bardzo jestem zadowolona z wyboru.....

własnie z tego powodu ja dałam bez i teraz żałuję :-? :roll: świetnie wyszła i Ciebie ta łazienka w opirusie - nie moge się napatrzeć, taka naturalna, spokojna, fajnie :-) gratuluje !

 

No to dziewczyny teraz się przyznam...

Musiałam dokupić paczkę Opirusa. Przejęci pilnowaniem, czy odcień jest ten sam (a nie był), w ogóle nie spojrzeliśmy (tzn. mąż, bo mnie wtedy nie było na budowie), czy jest to ten sam KOLOR! A był beż... I ponieważ barwy płytek bardzo się różniły, paczka czekała na dole na podmianę... A mi nie przyszło do głowy sprawdzić napisów na paczce ani przynieść kafla na górę i przyłożyć do reszty.

Paczka podmiany się nie doczekała (czas naglił) i postanowiliśmy dać inny ODCIEŃ Opirusa krem na górę obudowy wanny, że to niby inaczej pada światło z okna itd... Kafelkarz podobno od razu wiedział, że to inny KOLOR i myślał, że my o tym wiemy. Dopiero gdy stelaż był juz zrobiony, przyjechałam na budowę, patrzę... i pierwsze moje słowa: "a może to inny kolor?" Bardzo żałuję, że przed obudową wanny nie wyjęłam z paczki płytki i nie przyjrzałam się jej, na pewno by mnie oświeciła ta rażąca różnica w odcieniu...

Ale ponieważ czasu nie mieliśmy i wcześniej mieliśmy juz różne przeboje ze zmianą fug i poprawkami, odpuściliśmy rozbrajanie obudowy wanny i pozostał ten beż. Ponadto kremowe płytki w paski mają odcień J, a mozaika S i jest ona lekko beżowawa i aż tak się to chyba nie rzuca, co? No i ten beż teraz przez przypadek pasuje do merbau na podłodze...

 

Ale się opisałam! Pocieszcie mnie, że nie rzuca się to na pierwszy rzut oka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........

Bałam się, że Opirus krem będzie za siny, ale jak na razie bardzo jestem zadowolona z wyboru.....

własnie z tego powodu ja dałam bez i teraz żałuję :-? :roll: świetnie wyszła i Ciebie ta łazienka w opirusie - nie moge się napatrzeć, taka naturalna, spokojna, fajnie :-) gratuluje !

 

Aha AMFI, moja łazienka też dokładnie ma okienko połaciowe od północy i jeszcze mamy dość wysokie drzewa w pobliżu i po Twoim poście byłam jeszcze bardziej pełna obaw, że cała łazienka będzie sina. Jak położono pierwsze płytki tak było i chciałam to ożywić beżową fugą. Jednak ze względu na otoczaki musiałam wybrać szarą fugę. Bałam się efektu końcowego i dzięki za słowa utwierdzające mnie w moim odbiorze, że jednak łazienka nie jest sina i zimna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś szarotka nie zaczaiłam z tymi kolorami :roll:

że wanna w innym odcieniu :o

ale że ten prążkowy opirus czy ten "mozaikowy"

dla mnie wygląda jakby wszystko tak wlaśnie miało być

nic mi się w oczy nie rzuca :roll: :wink:

 

a tak na marginesie lubię lekką siność opirusa :D

no niestety to kremowe naturale słabo do niego pasuje u mnie w kuchni (ale przeżyję :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś szarotka nie zaczaiłam z tymi kolorami :roll:

że wanna w innym odcieniu :o

ale że ten prążkowy opirus czy ten "mozaikowy"

dla mnie wygląda jakby wszystko tak wlaśnie miało być

nic mi się w oczy nie rzuca :roll: :wink:

 

a tak na marginesie lubię lekką siność opirusa :D

no niestety to kremowe naturale słabo do niego pasuje u mnie w kuchni (ale przeżyję :wink: )

 

tak to jest jak się za dużo napisze naraz...przepraszam za mętność wypowiedzi.

Cała łazienka to Opirus KREM: prążki odcień J (trochę bardziej sine niż mozaika - bo ta u nas ma odcień S). Za to na obudowie wanny i półce koło niej, na powierzchni równoległej do podłogi jest przez pomyłkę prążkowany Opirus BEŻ (odcień S, żeby było śmieszniej). Może teraz trochę lepiej to opisałam. Ale dzięki za stwierdzenie, że pewnie tak miało być! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...