Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

kupiłam te płytki do łazienki, już niedlugo będą się układały :D

ale mam takie pytanie, czy ten gres trzeba lub można impregnować?

bo im więcej czytam tym mniej wiem :-?

 

dziękuje

pozdrawiam

 

szczerze mówiąc nie czytałam nic o impregnacji

wydawało mi się że impregnyje się coś co bardzo będzie się brudziło

np jak dałabym Opirusa na podłogę to bym się zastanowiła na tym czy go nie zaipregnować :roll:

ale zebrano jast taką szkliwioną płytką więc nie widzę sensu (mozna sobie fugi zaimpregnować jeśli daje się jasne)

 

Pytałam się mojego kafelkarza o impregnację. W poprzednim mieszkaniu, 5 lat temu, polecał nam impregnację płytek Delfinem. Teraz nie, a na pewno nie Delfinem. Pytałam się go o różne impregnaty, np. HG, ale powiedział mi, że jego zdaniem w ogóle nie powinnam impregnować glazury i gresu. Wg niego nie impregnować podłóg, a jeśli już to ściany, które będą mniej szorowane, bo impregnat będzie się ścierał w miejscach najbardziej uczęszczanych... Dziwne, bo zawsze myślałam, że impregnat ma chronić przed zabrudzeniem fug.

 

Ponieważ mam zaufanie do niego, nie zaimpregnuję ;) Tym bardziej, że odkryłam preparat do renowacji fug Keranet (musiałam usuwać źle położone fugi i polecił mi go doradca techniczny Mapei) i jak już naprawdę fugi będą brzydkie, to potraktuję go tym właśnie i odświeżę kolor.

 

aniawmuratorze, może będziemy Keranetem czyścić nasze jasne fugi na podłodze już za rok?? Mam nadzieję, że nie, ale dopóki my nie utwardzimy podjazdu pod dom, to czarno widzę tę moją dolną łazienkę... A tak poza tym, to mam w górnej łazience Opirusa (również na podłodze) i też nie impregnowałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanyaa, a jaka to fuga? (firma, kolor)

Przepraszam że tak późno ale przeprowadzka w toku. Firma nazywa się Kerakol i nie jest dostępna hiperach, my mamy ja przez przedstawiciela z którym ma kontakt ekipa. Kolor ciemniejszy z dwóch szarych które mają, nazywa się chyba stalowy, niestety nie pamiętam numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Organzę szarą i białą. Do szarej na ścianie daliśmy fugę Mapei Manhattan (pasuje idealnie), natomiast do białych płytek fuga biala z odrobiną jaśminu. Wyszło pięknie :D Na podłodze natomiast mam płytki szare i białe, ale fuga wszędzie szara, tj.Manhattan. Zdjęcia będą za kilka dni, jeszcze nie wszystko skończone, ale ogólnie super 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam real stone w wiatrołapie i kuchni....nie było mnie ale jak jeszcze aktualne to pokazuje...ja jestem zachwycona...rustykalny i taki miał być...fuguję sama i jakoś idzie...a brudzą się każde płytki, nie wierzę w te bez obsługowe........ :wink:

http://images50.fotosik.pl/192/beb02be4727d97e4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Organzę szarą i białą. Do szarej na ścianie daliśmy fugę Mapei Manhattan (pasuje idealnie)

 

Możesz wrzucić jakieś zdjęcie? Ewentualnie na alfa [email protected]. Ja póki co wybralam jasny bez z sopro do bialych plytek a do szarych.... nie wybralam, ale jak manhatan z mapei jest idealny (chcę , żeby mi się cala szara sciana zlewala), to go dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz żeby szara ściana się zlewała to polecam Manhattan Mapei.

Natomiat beż do białych :-? no nie wiem, my robiliśmy próbkę z jaśminu i wychodziło brzydko, więc beż wydaje mi się za intensywny. Radzę zrobić próbkę na ścianie, nie sugeruj się próbnikiem w sklepie, często kolory po nałożeniu wyglądają inaczej niż na próbniku.

Zdjęcia dopiero w weekend :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...