Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

Gdzie byłaś tak długo?

:wink:

no przeca jezdem caly czas ..... :roll:

nie kumam o co Ci chodzi milutka .......

czasem miewam okresy niebywania na forum, ale wracam jak tylko mi czas pozwala .......

cóś ciągnie jak wilka do lasu :D

 

O tym niebywaniu myślałam :wink:

 

A, że ciągnie, to prawda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

 

Ja mam gres real stone, ale także na zewnątrz - na tarasie wybrałam go właśnie ze względu na jego chropowatość. Moim zdaniem nie bardzo się nadaje do salonu, jest zbyt chropowaty i rzeczywiście trudno byłoby utrzymać go w czystości,

Ale na na zewnątrz dobrze się sprawuje - jak na razie - położony był 2 miesiące temu i muszę przyznać, że w tej części niezadaszonej tarasu jest czyściutki - za sprawą deszczu, który go regularnie myje : :wink:

natomiast w podcieniu, gdzie deszcz nie dociera bardziej widać brud.

Myślę, że wewnątrz ciężko będzie go jednak doczyścić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyli robić mi łazienkę w tych płytkach, wiec chciałabym sie podzielic z Wami paroma informacjami.

mamy mieszankę białego, grafitu i grafit silver. muszę przyznać, że zarówno dla mnie jak i dla fliziarzy była to droga przez mękę.

1. jeżeli nie zakupi się płytek w tej samej grupie wymiarowej (co graniczy z cudem), to bardzo ciężko jest ułożyć wzór na ścianie, potrafią różnic się wymiarem miedzy sobą nawet o 5mm. nawet jeden kolor z jednej grupy wymiarowej różni się do 2mm! przez te różnice 4 razy musiałam zmienic koncepcje łazienki, ponieważ nie pokrywałyby sie fugi.

2. płytki w narożnikach nie zawsze mają kąty proste, co wielokrotnie widać na szerokości fugi

3. płytki są wypukłe, co widać szczególnie gdy docina się je na kantach pod kątem 45stopni

Krotko mowiac sa krzywe ;) :-? - mogl je rownac tylko to podnosi koszta.

 

4. są bardzo twarde i ciężkie do cięcia. z grafit silver dość mocno odpryskuje wierzchnia warstwa lakieru, szczególnie przy cięciu pod kątem 45stopni. może przy cięciu strumieniem wody nie będzie tak źle

5. trudno w nich wywiercić dziury

Znow krotko mowiac ;) w obu punktach brak sprzetu oraz/lub praktyki z gresem. Nie nalezy ciac plytek pod katem 45st. nawet waterjet'em (strumieniem wody)

 

 

jako pozytyw napisze, że wyglądają pięknie. ale chyba bym się drugi raz na nie nie zdecydowała

Szkoda :roll: bo sa bardzo ladne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. są bardzo twarde i ciężkie do cięcia. z grafit silver dość mocno odpryskuje wierzchnia warstwa lakieru, szczególnie przy cięciu pod kątem 45stopni. może przy cięciu strumieniem wody nie będzie tak źle

5. trudno w nich wywiercić dziury

Znow krotko mowiac ;) w obu punktach brak sprzetu oraz/lub praktyki z gresem. Nie nalezy ciac plytek pod katem 45st. nawet waterjet'em (strumieniem wody)

 

 

hmm.. i zaczęłam się zastanawiać, chociaż ja w kuchni mam 2 płytki ścienne do przecięcia. Ale dochodzą jeszcze podłogowe... (chociaż tutaj cały czas się waham, żeby spróbowac dobrać podłogę z innej kolekcji - chciałaby, jakieś płytki 60x60)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krotko mowiac sa krzywe ;) :-? - mogl je rownac tylko to podnosi koszta.

 

 

Znow krotko mowiac ;) w obu punktach brak sprzetu oraz/lub praktyki z gresem. Nie nalezy ciac plytek pod katem 45st. nawet waterjet'em (strumieniem wody)

 

 

wyrównać? znaczy wszystkie płytki wyciąć do rozmiaru 28x58cm?

 

a co do cięcia i czy należy czy nie należy, to akurat musiało być tak docięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dokładnie - powiem nieskromnie :oops: że nie ma osoby która by się nimi nie zachwyciła w naszej kuchni - do tej pory uważam ze to był jeden z najlepszych wyborów.

http://images49.fotosik.pl/162/fbe396bc56912432med.jpg

http://images37.fotosik.pl/158/4a259f2e91062a56med.jpg

 

na pewno był problem z umycien ich po fugowaniu i faktycznie nie sa za proste - ale na pocieszenie powiem ze były duzo tańsze od płytek Travena jakie daliśmy w łazience - ale tamte to dopiero były krzywe po prostu szok :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...