Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie do wszystkich, którzy kładli ORGANZĘ - czy Wasze płytki były proste????? bo w moim przypadku szare są OK ale białe.... rozpacz!!!!!!!! każda płytka w kształcie łódki, krzywizna 1,5-2 mm. jutro muszę reklamować, ciekawe co na to opoczno....pewnie będą chcieli wmówić, ze "krzywizna w granicach normy"

 

powodzenia magnolia :D

 

moj glazurnik nie jest fanem Opoczna ze względu na ich jakość ale nie narzekał mocno na Organzę

 

przy niedokładnych płytkach trzeba więcej czasu i glowy zainwestować w kładzenie, nie wiem czy takie łodeczki jak Twoje da się położyć jeśli Opoczno będzie się migać z reklamacją najlepiej zapytać tego co będzie ukladał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

 

mam pytanie co do łazienki - też mam w sojej otoczaki i zastanawiam się jakiej fugi użyliście do swoich otoczaków, czy jakiejśc specjalnej np. do szerszych spoin, czy takiej jak do płytek?

 

zadaj to pytanie rasi ona przerabiała otoczaki i niestety za pierwszym razem się nie udało więc temat ma obcykany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczytuję was od jakiegoś czasu i postanowiłam w końcu zwrócić się po radę

wymarzyłam sobie połaczenie kamienia i drewna w łazience

wybrałam płytki opirus a ,że na drewno mnie nie stać więc pozostały mi płytki drewnopodobne

w sklepie na wystawie spodobały mi sie floor brązowe (odcień podobny do dekorku i tak jeszcze sprzedawczyni stwierdzila,że bardzo ładny projekt łazienki itd) więc kupiliśmy

wczoraj przyszły i jestem załamana

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/kg/eh/pmxp/dbEa0FByEJ6syzOaGX.jpg

 

na ekspozycji ani w katalogach nie było widać,że ta płytka ma taką otoczkę jasną, powoli zaczynam sie do tego przyzwyczajać, ale nie jest to to czego chciałam:(

i juz sama nie wiem

poradźcie co zrobić

eksmitowac je i ułożyc na balkonie(floor) a tu jakieś jasne?

czy zostawić?

 

bardzo fajny pomysł na połączenie

a masz jakieś wizualki tego projektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniawmuratorze - mój glazurnik powiedział, ze nie będzie psuł sobie marki kładąc te płytki i pojechał do domu. W tej aranżacji łazienki, jaką mamy absolutnie nie da się tego g..... położyć. Jedyna możliwość to cała ściana szara lub cała ściana biała - żadnych łączeń, bo kładąc płytki w poziomie np. biała-szara-biała-szara środek białego kafla wystaje ok. 2 mm. Reklamacja już jest w Opocznie. jutro mają podejmować decyzję... ale nie dam się spławić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniawmuratorze - mój glazurnik powiedział, ze nie będzie psuł sobie marki kładąc te płytki i pojechał do domu. W tej aranżacji łazienki, jaką mamy absolutnie nie da się tego g..... położyć. Jedyna możliwość to cała ściana szara lub cała ściana biała - żadnych łączeń, bo kładąc płytki w poziomie np. biała-szara-biała-szara środek białego kafla wystaje ok. 2 mm. Reklamacja już jest w Opocznie. jutro mają podejmować decyzję... ale nie dam się spławić.

 

tak trzymaj

ja kladłam same białe z dekorem więc nie mam takich doswiadczeń

bialy mieszałam z szarym tylko na podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie co do łazienki - też mam w sojej otoczaki i zastanawiam się jakiej fugi użyliście do swoich otoczaków, czy jakiejśc specjalnej np. do szerszych spoin, czy takiej jak do płytek?

 

zadaj to pytanie rasi ona przerabiała otoczaki i niestety za pierwszym razem się nie udało więc temat ma obcykany

 

dzięki już przeczytałam te perypetie, aż się boję ... mam nadzieję, że moi fachowcy się lepiej spiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny pomysł na połączenie

a masz jakieś wizualki tego projektu ?

 

wizualizacji nie robiłam

łazienka już sie robi więc niedługo wrzucę fotki

podłoga musiała zostać i jakoś zaczynam sie do niej przyzwyczajać mimo,że nie wygląda to tak jak miało wyglądać

 

no to czekamy na efekty :D nie martw się bedzie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam zeskanowne zdjęcie łazieneczki w organzie. Zdjęcie jest z katalogu casto. Podoba mi się takie ułożenie białych i szarych płytek- takie w stylu retro. Trochę jak w tej łazience zamieszczonej na deccorii

Oczywiście kabina prysznicowa pasuje tu jak pięść do nosa ale ogólnie sam zamysł mnie zainspirował

http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/123.jpg

http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/organza1.jpg

tylko czy takie ułożenie mi się zbyt szybko nie "opatrzy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze ze znalazlam ten watek - płytki znalalzlam przypadkowo gdyz wycofano z produkcji te ktore wczesniej wybralam. Przzegladalam katalog szukajac czego innego i znalazlam i to jest to czego od poczatku nie moglam znalezc.

 

Moje pytanko - Czy ktos ma podloge w brodziku z tych plytek? Bo zastanawiam sie jak sie to myje? Moja kabina bedzie miala nietypowy ksztalt i musza byc plytki na podlodze w niej. Myslalam o tych samych co na podlodze, ale moga byc inne, tylko jaakie, na pewno nie mozaaika, bo mam w dolneej lazziencce w brodziku i nie chce sie powtarzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 1gat poler z opoczna i potwierdzam:rysy, plamy,kropki,niewypolerowane brzegi,nawet plamy po farbie,wymiarów nawet nie sprawdziłem ,nie nadają się do układania.Wygląd jak płytki pozagatunkowej.W opocznie powiedziano mi,że takie rzeczy się zdarzają.I z tym się zgodzę,ale nie na 6 paczek,3 do wyrzucenia.Więcej już nie rozpakowałem.Złożyłem reklamacje i teraz sobie poczekam na odpowiedż.ale nie odpuszczę.Dam znać jak będzie już po wszystkim. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam linero i nie było żadnych problemów - płytki nie są krzywe, z odcieniem tez wszystko w porządku. Jedynie na jednym dekorze delikatnie uszczerbione szkliwo, ale zauważylismy to już po położeniu i podejrzewam, że to wina glazurnika. Szklane listwy były równe i zadna nie była uszerbiona.

Większość problemów, jak ktos słusznie zauważył wynika przez sprzedawców, złe składowanie i niewłaściwy transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to jest celowe wciskanie szajsu w fabryce,ponieważ nikt ze sprzedawców,ani przewożników nie jest w stanie bez rozerwania paczki płytek,zrobić plamy z farby, lub przerysować całą płytkę,to nie sprzedawca poleruje te płytki,a boki są niewypolerowane nawet 2cm.Więc to wada fabryczna, a poza tym nawet chinole za 40pln są zabezpieczone przekładką między płytkami,właśnie po to, by się nie porysowały. A te nie były zabezpieczone choć kosztują ok120pln.

Mówimy o gresie polerowanym z opoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam kilka fotek dla zainteresowanych

narazie łazienka wydaje mi się mdła strasznie, mam nadzieję,że końcowy efekt będzie lepszy

 

tu zbliżenie dekoru (na nim jesczze jest folia naklejona biała) struktura drewna dość fajnie wygląda

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/kg/eh/pmxp/xklizFNtr6RDJ3Q5XX.jpg

 

tak sie prezentuje połączenie opirusa gładszego z mozaiką

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/kg/eh/pmxp/8UXpa2Vw6MQm65J8UX.jpg

 

a tu najlepiej widać różnice w odcieniach pomiędzy kaflami :-?

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/kg/eh/pmxp/DGHgRNwrgCpSLmLkYX.jpg

 

kolory są tu przekłamane bo w rzeczywistości to nie beż a krem z szarymi pasmami

mam nadzieję,że w świetle halogenów bedzie lepiej wyglądać(choć możliwe,że bedzie bardziej różnice w odcieniu widać, cóż-zobaczymy co wyjdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...