Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a może jeszcze mi ktoś podpowie w takim temacie. Między płytką "pasiastą" a "mozaiką" z opirusa chciałam dać taką listwę czy pasek w kolorze wenge- chodzi mi o takie coś jak jest w kolekcji opirusa ale bez tych srebrnych wstawek- no za kija mi nie pasują do mebli w stylu retro- macie pomysł czym zastapić tę listwę? Byle by mnie nie zabiło cenowo

o te listwy chodzi

http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/opirus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko,

i jeszcze jedno mam pytanie - jak to jest z utrzymaniem tego w czystości?

i.. czy czymś to impregnowałeś? jeśli tak - to czym? ;)

 

Mam uzdatniacz wody więc nie używam żadnych odkamieniaczy. Niczym tego nie impregnowałem. Poza tym kamienie wysychają bardzo szybko i praktycznie nic nie trzeba z tym robić by utrzymać w czystości. Muszę spytać żony czy je kiedyś myła he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uzdatniacz wody więc nie używam żadnych odkamieniaczy. Niczym tego nie impregnowałem. Poza tym kamienie wysychają bardzo szybko i praktycznie nic nie trzeba z tym robić by utrzymać w czystości. Muszę spytać żony czy je kiedyś myła he, he.

..też mężuch mój pomyślał o stacji uzdatniania wody, więc.. mam nadzieję, że kamienia na będzie ;)

..ale podpytaj żonci czy nie czyści? bo może po prostu nie widzisz ;)

..jak mój mąż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem. Myła je tylko raz w ciągu ostatniego półrocza zwykłym płynem do podłóg. Nie obawiaj się tego tylko rób, a gwarantuję ci że będziecie zadowoleni.

bardzo dziękuję ;) - jutro wybiorę się do Nomi...

btw. gdzie DOKŁADNIE mam tego szukać? na jakim dziale? tam gdzie płytki? ;)

..wiem truję...:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dziale z płytkami, ale ja to kupowałem rok temu więc nie wiem czy teraz to dostaniesz ale ty masz jeszcze lepiej bo masz większy wybór. Wpisz w allegro hasło "otoczaki" a znajdziesz je bez problemu (na siatce) w różnych odcieniach.

..są też w Nomi - dziś byłam - jeszcze raz dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inches fajne masz szafeczki. Robione na zamówienie, czy jakieś gotowe? Umywalki to Style? Podobne do mojej Style :) dlatego jeszcze dopytam o to "coś" metalowe między szafką a umywalką, czy to jest to co Koło proponuje ? Kurcze fajnie to wygląda :) Najpierw tak chciałam, później zwątpiłam,a teraz mi się u Ciebie podoba :) Jak już tak męczę, to napisz jeszcze proszę jaka jest szerokość umywalki, a jak szafki pod nią.

Bardzo prosto, jasno i elegancko wyszła u Ciebie Organza, a tak podoba mi się najbardziej :) Ciekawa jestem jakie będą lustra lub lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalam wszystkie zdjecia i poza dwiema lazienkami zadna mi sie nie podoba. Nie bede pisala ktore,bo wiem,ile zdrowia i pieniedzy kosztuje zrobienie takiego pomieszczenia. Sama jestem w fazie projektowania i ciesze sie,ze tu zajrzalam. Jedno jest pewne - Organza nie znosi przeladowania ,co "udalo" sie niestety wiekszosci z Was. Moze tylko slowo do Inki: piszesz,ze nie stac cie na wykonczenie lazienki. Gdybys zrezygnowala z takiej ilosci mozaiki i dekorow, starczyloby na wykonczenie:) Juz wiem,jakich bledow nie popelniac i jak nie zepsuc efektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inches fajne masz szafeczki. Robione na zamówienie, czy jakieś gotowe? Umywalki to Style? Podobne do mojej Style :) dlatego jeszcze dopytam o to "coś" metalowe między szafką a umywalką, czy to jest to co Koło proponuje ? Kurcze fajnie to wygląda :) Najpierw tak chciałam, później zwątpiłam,a teraz mi się u Ciebie podoba :) Jak już tak męczę, to napisz jeszcze proszę jaka jest szerokość umywalki, a jak szafki pod nią.

Bardzo prosto, jasno i elegancko wyszła u Ciebie Organza, a tak podoba mi się najbardziej :) Ciekawa jestem jakie będą lustra lub lustro.

 

Dzięki za miłe słowa.

Łazienkę wymyśliłam sobie tak, aby jak najbardziej była prosta, zarówno w wyglądzie i wykonaniu. Wiadomo koszty....

Umywalki to model Style z Koła. Szerokość 55cm. Szafki również z Koła model Domino. Szerokość skrajnych szafek to 50cm, środkowej 40cm. Szafki są dedykowane min. do tej umywalki włśnie z metalową osłoną. Do tych szafek pasują inne umywalki również takie które nie muszą mieć tej osłony.

Lustra miały być z tej samej serii co szafki ale niestety ze wzgl. na skos jedno nie zmieści się. Będzie albo jedno duże albo dwa mniejsze.

Co do reszty to kibelek równeż Style, wanna Perfect z Koła, baterie Ferro Padwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Małymi krokami szykuje sie do wykanczania drugiej lazienki w mieszkaniu i wpadłem na pomysł aby tym razem ozywic wnetrze stosujac jako glowny kolor plytek kolorek zielony ... czy ktos ma zielona lazienke i moglby sie podzielic fotkami ? a moze znajdzie sie ktos kto ma polozone plytki z opoczna calipso albo elisa zielone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim marzeniem od zawsze byla zielona lazienka :-) z puchowymi zielonymi recznikami... ;-) i to marzenie zrealizowalismy w poprzednim mieszkaniu! Kafelki hiszpanskie super sie sprawdzily. :-)Teraz mam lazienki w kolorach bezu, lekkiego brazu... (bo zadne!!! zielone z obecnie dostepnych kafli nie podobaja nam sie, niestety) i okazalo sie, ze musze kupic wszystkie dodatki, bo... mam zielone reczniki, zielone urzadzenie do masazu stop, zielona wage, zielone kosmetyczki, zielone myjki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas troche rusyzlo do zieleni po obejrzeniu katalogu lazienek z castoramy ... a ze mamy na przedpokoju szafe z elementami lakierownaego szkla na zielony i jeden pokoj rowniez zielony to pomyslelismy ze bedzei to do siebie fajnie nawizywac ... ale caly czas bierzemy tez pod uwage plytki z tubadzina z serii inverno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ten temat, bo chciałam przestrzec.. tych wszystkich, którym te płytki się podobają i mają zamiar je kupić..

oczywiście nie mówię, że nie macie tego zrobić, ale podzielę się z wami tym, co nam się przydarzyło...

zamówiliśmy cały komplet tych płytek do łazienki..

miała to być mieszanka:

- podłoga brąz

- pierwszy rząd na dole płytek brąz

- reszta płytek w beż

- i na górze ostatni rząd oraz ściana, gdzie prysznic krem

zamówiliśmy też listwy...

jak przyszły płytki okazało się, że po wypakowaniu wcale do siebie nie pasują, nie tylko różniły się tonami (jaśniejsze i ciemniejsze, albo jak kto woli ciepłe odcień i zimny stonowany) ale także kolorystyką..

płytki na podłogę były brązowe, ale pierwszy rząd, który też miał być brązowy był w pomarańcz...

beżowe były pod beż i pasowały co prawda do podłogi, ale do płytek już wcale

a kremowe były różowe!

robiąc szeroki wywiad u samych specjalistów firmy opoczno (kilkanaście telefonów - odsyłanie) dowiedzieliśmy się, że te płytki są produkowane w trzech różnych odcieniach S,J,C (teraz M,N,O) co oznacza, a raczej powinno S- standart, J -jasne i C- ciemne

zapakowałam wszystkie płytki w kartony i zwróciłam się pismem do sklepu z prośbą o wymianę (oczywiscie opisujac wszystko dokładnie)

sklep się zgodził (chociaż reklamację musieli przesłać do opoczna, które odpisalo nam ze nie zostaje uwzgledniona - pisma nie komentuje bo wyszła nieznajomosc prawa i błedy, nie mowiąc już o tym że przekręcili nazwisko)

sklep wymienił oczywiscie na kartonach wszystko sie zgadzało.. dostalismy takie jak chcieliśmy co do odcienia i bardzo się zdziwiliśmy, bo jak wypakowaliśmy to były te same, sprawdzilismy przykładajac jedne do drugich bo jeszcze mieliśmy (bylismy tak umowieni, że jedne przyjezdzaja drugie zabieraja)

dodatkowo jak wzielam listwe ozdobna do sklepu i przylozylam do tych z wystawek oryginalnych to sie okazuje ze listwa ma tylko jeden kolor!

a w zaleznosci czy przylozy sie na dole czy na gorze wystawki to zmienia sie jej barwa pod wplywem natezenia swiatła! taki myk! nie uwierzyłabym ale sama sprawdzałam..

kombinowalismy jeszcze jak dopasowac i skomponowac ta lazienke z tych wszystkich co przyjechaly (rezygnujac np z kremu) ale sie nie dalo..

naprawde macie szczescie jak komus udalo sie dopasowac lazienke z tych płytek :)

w zwiazku z powyzszym musialam oddac calosc i zazadac zwrotu gotowki

udalo sie, ale dodam ze napisalam pismo na dwie strony opierajac sie na ustawach i przepisach - całe szczescie ze znam sie na przepisach troszke, bo nie wiem czy odzyskałabym kase...

niestety nie odzyskałam straconego czasu, nerwów i opóźnień na budowie..

pozdrawiam

i proszę przemysleć zakup tych płytek

teraz mam

travertino z cersanitu i polecam wszystko pasuje

jak bede miała juz polozone to moge przesłac fotke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...