Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

to nie kwestia bycia nowym na forum, ale odrobiny wyobraźni - prosisz o pomoc i oczekujesz, że będziemy się domyślać, co sobie zaprojektowałaś w domu i jak to ma po zrealizowaniu wyglądać. ani zdjęcia, ani szkicu, ani nawet opisu ("położenie w poziomie" to trochę mało, jak na opis), czy choćby jakiejś inspiracji, która posłużyła tobie za punkt wyjścia.

jeśli ktoś ci wobec tak lakonicznego posta odpowie, to pewnie umie czytać w myślach. śmiem jednak twierdzić, że większość tego nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam podłogę krem, kibelek brąz i obok kibelka szafka pod umywalkę - też brąz, praktycznie identyczny odcień. Ściany malowane na krem (będą). Wrzucę kiedyś fotkę, ale to jeszcze nie teraz :) Tak ogólnie to mi się wydaje, że przy małym metrażu łazienki nie ma co wprowadzać dużych plam kolejnego koloru. Pozostałabym przy meblach w kolorze jednej albo drugiej płytki (tutaj tak jak pisze duś, liczy się układ kolorystyczny gresu), a ożywiała i modelowała łazienkę dodatkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich fanów Organzy:)

Z moją łazienką wlczyłam dobre cztery tygodnie. Jako że nie mogłam się zdecydować czy Organza czy Capri to je połączyłam. Strasznie podobała mi się szklana mozaika z kolekcji Capri więc nie miałam wyjścia.... :D

łazienka 011..jpg

łazienka 021..jpg

łazienka 022..jpg

łazienka 013..jpg

łazienka 016..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
senma bardzo ładna łazienka! Ostatnio jestem fanką fioletu, a u Was pięknie się komponuje i nadaje charakteru całości:)

Jak Wam się sprawuje umywalka?

 

Miło mi:) Umywalka jest bez zarzutu ale to nie jest ta wąska 25 cm (bo na zdjęciu na taką wygląda) tylko 38 cm - ROCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołączam swoją wizualizację.

Czy nie zbyt dużo dekorów flower?

..bo łazienka (raczej WC) mała 1,6 x 2,2

 

planuję też ocieplić szarości kontrastującym drewnem. Takim czerwono-brązowym mahoniem

 

Proszę o krytyczne uwagi! :)

 

http://images45.fotosik.pl/486/e92ac2749ae4b245m.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/485/4d991a90ae076313m.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/320/e8198a397e6398cfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś dwa dni przed świętami zaczęli mi układać płytki w łazience "z otoczakami"...

..ja mam jeszcze inny pomysł - wyciągnąć te otoczaki na ścianę, właściwie na róg prysznicu...

 

i znowu pytanie do Liwko - glazurnicy mnie pytają czy otoczaki fugować czy zalewać żywicą... - ja chciałabym, żeby ta powierzchnia nie była gładka tylko po prostu kamienista..., powinnam je więc zafugować?

i jeśli możesz napisać... czym to fugowałeś, czym impregnowałeś... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi podpatrzyli u mnie ten pomysł i zrobili u siebie pod prysznicem i na bokach wanny i powiem szczerze że nie za bardzo mi się to podobało. Wanna wygląda po prostu ciężko. Ja bym na ścianach nie kładł, ale to jest twój wybór.

Co do fugi to mam fugę Mapei w kolorze piasku. Żywica podejrzewam jest ładna jak jest nowa a z pewnością po pewnym czasie się porysuje i to już nie będzie fajne. Moim zdaniem fuga. Nie impregnowałem niczym.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, moja wciąż w rozsypce... :) Troolek, skąd pomysł na żółtawą fugę?

 

heh nie zółta a jasny bez.. w ciemnej plytki bardzo sie oddzielaja a tak sie ladnie zlały... i plytki bardzo powywijane na koncach.. nie jeden fachman bedzie klnał:) do frezowania nieciekawe ..nie mowiac o wierceniu w nich:) polecam ledowe swiatlo do nich ..zupelnie inaczej wygladaja w bialym zimnym swietle..

Edytowane przez troolek1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Liwko ;)

ja myślałam o takiej ścianie http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c1dd258a7985bb62

zastanawiałam się nad tym czy będzie to wyglądać ciężko, ale... mój prysznic ma wymiar 160x160 i... nie wiem...

..a masz zdjęcia wanny znajomych? ;) chętnie bym to zobaczyła...

 

Odnośnie fugi.. - jest to normalna fuga do płytek? czy jakaś specjalistyczna fuga do otoczaków? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co o tej ścianie myśleć. W Nomi widziałem jeszcze plastry z takimi płaskimi kamieniami, może one by fajnie wyglądały na ścianie. Zdjęcia niestety nie posiadam:(

Fuga zwykła.

szkoda, że zdjęć nie masz...

podsyłam link powiedzmy mojego roboczego projektu tej łazienki http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=kuchnia_propozycje%2Fmagda+gora105.jpg

chciałam zrobić te otoczaki w brodziku i... na tych dwóch pełnych ścianach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...