Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

Bardzo ładna łazienka. Ty masz brąz z beżem tak?

Z myciem Metalica to masz chyba rację, nie pomyślałam, ale nie myślę, żeby to był aż taki problem, choć mogę się mylić.

Ściągnęłam sobie tego sketchupa ale nie wiem czy dam radę zaprojektować swoją łazienkę :(

 

pozdrawiam, lois od drzwiach zapomniałaś ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam brown gold ale uważam że poprostu bardziej im wyszedł odcień silver :) - w sklepie robi duże wrażenie. Choć ja uwielbiam swoją łazienkę :)

O właśnie a może wiecie gdzie znaleźć komodę z ratanu syntetycznego chciałam ją dać za ubikacją w tej wnęce pod skosem na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
lois, a jak dużą masz łazienkę? i czy na podłodze masz beż 30x30? Duże masz okno? ja mam 5m2 i kupiłam płytki na sciany 30x60 beż + brąz gold a na podłogę 30x30 beż. Zastanawiam się gdzie dać brąz, żeby nie było go zbyt dużo... Myślałam, ze obłożę nim wannę, dam podobnie jak u Ciebie tak gdzie lustro (od podłogi do sufitu) oraz zrobię półki schodkowe wystające ze ściany nad wanną. Nie potrafię niestety zrobić wizualizacji, nad czym bardzo ubolewam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ok 12m2 może ciut więcej, na podłodze beż 30x30, okno fakro z tych mniejszych nie pamiętam dokładnych wymiarów - 70 x120->chyba. A dekory jakies kupiłaś? Nie wiem jaką masz łazienkę i trudno mi coś powiedzić. Mam w planie dwa okna w łazience ale z tym jednym jest ok a nad lustrem i tak jest światło.

http://www.toya.net.pl/~toms/swiatelka2.jpg

http://www.toya.net.pl/~toms/swiatelka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie prawie skończyli dolną łazienkę wykładaną ceramiką Opoczno Zebrano (krzyżyki 2,5mm) i najpierw fachowcy narzekali na glazurę, że nie trzyma wymiarów oraz "łudkowatość" glazury ...ale udało się i nawet fajnie to wygląda (jak wykończę to wrzucę zdjęcia) ale wielki zonk nastąpił podczas kładzenia terakoty (kolor beż) gdyż okazało się że płytki kupione jako 1 gatunek wg nas nie spełniają parametrów 3 gatunku (podobnie jak glazura tylko wieksza "łudkowatość", różny odcień oraz rozbieżność w wymiarach) wobec czego zgłosiliśmy reklamację i czekamy na handlowca z firmy Opoczno. Jak problem się rozwiąże to napiszę co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec zeszłego roku robiliśmy łazienkę właśnie z tych płytek i też był problem z płytkami kremowymi, tyle że my przeglądnęliśmy płytki w opakowaniach jeszcze przed położeniem i pojechaliśmy do marketu je wymienic. Co do równości płytek to też mam zastrzeżenia niestety, płytki pierwszego gatunku a są łukowate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lois, zazdroszczę Ci tak dużej łazienki. Moja ma zaledwie 5m2. :( Zbyt dużo wolnej przestrzeni na ścianach nie pozostaje, więc dekorów nie planuję. Kupiłam tylko listwę brąz (tą inną niż Twoja) i dam ją jedynie wokół lustra 80x80. Zresztą moim zdaniem do snake'a bardzo trudno jest dobrać jakiekolwiek dekory spoza kolekcji. Na płytkach snake i tak dużo się dzieje - ich faktura moim zdaniem jest sama w sobie bogata. Żadna mozaika mi się do nich nie widzi. Z dekorami natomiast poszalałam w drugiej łazience przy płytkach Opoczno Linero. Są tam dekory flower z kolekcji linero, listwa szklana z kolekcji linero oraz mozaika szklana spoza kolekcji - idealnie pasujaca do płytek - mimo, że jest tego dużo to wydaje mi się, że nie bedzie przesytu - zobaczymy niebawem efekt, mam nadzieję, że mnie zachwyci:p

 

Jeszcze pytanie:

jaką fugę zastosowałaś? oraz w którym miejscu masz brąz gold? przy prysznicu miedzy listwami? i przy wc też między listwami? i na wannie?

Edytowane przez panimaciejowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja wybrałam te płytki na 100%. Mam już projekt, jak już łazienka będzie gotowa wkleję zdjęcia. Ja wybrałam metalic grafit i biały.

Pozdrawiam

 

Tak jak Klodziki chętnie zobaczę gotową łazienkę, bo przyznam szczerze miałam dylemat czy wybrać te płytki, ale dziś byłam w salonie i oglądałam te płytki po raz 100, i uważam, że to jest dobry wybór. Zobaczymy tylko jakie będą w utrzymaniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak wczesniej pisałem mamy problem z terakota krem z serii Zebrano firmy Opoczno, którą zgłosiliśmy jako reklamację. Był handlowiec obejrzał płytki (faktycznie jak to On ocenił "troche krzywe" ale z krzyzykami 3 lub 4mm udałoby sie połozyc – tylko ze my chcemy z krzyzykiem 2,5mm), napisał raport - z zaznaczeniem zwrotu kaski, zabrał 4 płytki do ekspertyzy i teraz czekamy....ale aby nie wstrzymywac prac zakupilismy zamiast tych reklamowanych na podłogę terakote Pilch seria Fila beż i powiem Wam super to wszystko wygląda, pasuje tak jakby to była ta sama seria. Wiec jak ktoś nie chce miec takiej jazdy jak my to sugeruje obejrzec ww wymiena terakotą z Pilch-a i jak sie podoba kupowac zamiast Terakoty Zebrano Krem. Powoli koncza lazienke wiec jak skoncza tak jak pisalem wstawie zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...