Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Mam taki układ łazienki jak tu na tym zdjeciu

Nie chciałabym dawać brązowej mozaiki nad wanną bo bedzie widac zacieki z wody i mydła. Raczej sciany dałabym jasne ew z tym dekorem jak na fotce wyżej, a zabudowa wanny brązowa z czerownymi listwami żeby był ekekt taki jak na tej fotce nad wanną

Łazienka ma 180 cm długoci i 168 szerokosci.

Edytowane przez amator33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, widziałam jeszcze inną aranżację z tych płytek, w domu mam zdjęcia to postaram się wieczorem wkleić :) Kamilka, robiłas aranżację z tych płytek więc pewnie dobrze je znasz, jak uważasz czy pasowałaby do nich podłoga My Way Paradyż Ebano Naturale? Przyznaję że nie podoba mi sie podłoga z tej serii i szukam innej. Pomyślałam żeby dobrać jakąś drewnopodobną pasującą kolorystycznie do brązu, sądziłam że przy takiej ilości kolekcji nie będzie to trudne i przeliczyłam się . Z tych które ja dokładałam tylko ta wydaje się w miarę pasować.

Infinita wpada bardziej jakby w czerwień ( choć daleko jej do mahoniu bo jest prawie czarna) a ebano jakby w pomarańczowy brąz. Poza tym nie wiem czy ta podłoga nie będzie zbyt wzorzysta tzn, czy smugi nie będą zbyt widoczne. Bo patrząc tak na Infinitę na dekorze są kwiatki, mozaika jest w paski, dekor w paski więc sama nie wiem. Bardzo podoba mi się płytka podstawowa jasna.

Załączam zdjęcie gdzie w miarę widać połączenie infinity i ebano, ale zdaję sobie sprawę że na większej powierzchni smugi wyeksponują sie bardziej. Czy to będzie przeszkadzać?

Zdjęcie wklejam po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość. Wieczorem więcej zdjęć.

 

http://images39.fotosik.pl/887/39371fa107f6c2e0m.jpg

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to połączenie nie pasuje :/ zastanów się na połączniem z wenge naturale :-) i teraz wszystko zależy jak bardzo pedantyczna jesteś bo na żadnej kafelce wenge nie znajdziesz tych szarawych smug. Można pokusić sie o inne rozwiązanie. A więc : My way to gruba płyka robiona na klinkierze, infinita też nie należy do cienkich więc różnica grubości taka że płytkarz nie bedzie chciał Was zabić ;-) poradzi sobie. Nie stosuj więc ani płytki płytki sciennej ani podłogowej brązowej a paradyża daj na ściane i podłogę :-) zostanie ci do wykozystania z infility listwy szklane dekory maki, listwa w kółka i oczywiście płytka bazowa :-) w takim rozwiązaniu mozesz dać wybrane przez ciebie ebano naturale!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, może faktycznie najbezpieczniej byłoby dać płytkę którą wybiorę na podłogę również na ścianę. Tylko chciałam wykorzystać motyw kwiatowy ten na ciemnym tle.Wszystko zależy jak te płytki byłyby rozmieszczone, czy sąsiadowałyby bezpośrednio ze sobą czy nie. Nie wiem czy dobrze kojarzę bo nie jestem zbytnio obeznana jeszcze we wszystkich kolorach ale wenge z my way jest chyba prawie czarne prawda?

NA razie rozważam różne opcje , bo szczerze mówiąc nie jestem zdecydowana na 100 % na Infinite. Może dlatego że poza układem przy wannie i nad wanną nie bardzo wiem jak zaaranżować łazienkę. Biorę jeszcze pod uwagę cztery inne kolekcje i tak kombinuję która najlepiej zagrałaby w mojej łazience. Ale z uwagą śledzę ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrewhoopoe praiw czarna jest kolekcja która w nazwie antracite nie mam jak teraz sprawdzic nazwy a na stranie paradyza mi sie grzebac nie chce - słodkie lenistwo chorobowe

 

co do porównania traweny z infinitą. No niestety infinita tu wychodzi gorzej. Paradyż robi zdecydowanie prostsze płytki i lepszej jakości. Cena wyjsciowa w obu przypadkach porównywalna, ale końcowo na infinite można zdobyc lepszy rabat. No i trawena ponad czasowa jest! dekor który stworzyli (ten kwiat) piękny!! niesty od 01.06 cena wędruje do góry :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he to masz tak jak ja, im dłużej patrze tym mniej jestem zdecydowana , nie tylko na infinite zresztą. Także możemy sobie podać rękę. A w wracając do wyżej zamieszczonego zdjęcia to zupełnie obiektywnie muszę dodać że na żywo lepiej wyglądają te płytki niż na moim zdjęciu. Jak na tak mały box trochę tam za dużo czerwonych maków , no ale rozumiem że producent chciał pokazać możliwości i dekory z serii więc wybaczam. A wanna rzeczywiście fajnie zrobiona , zarówno pod jak i nad, ( ta ścianka fajnie podświetlona całkiem dobrze wygląda) . Tylko czy całkiem dobrze to wystarczająco żeby chcieć mieć ją u siebie . Tak jak pisałam wyżej płytka ścienna jasna jest super gładka,, wydaje się być niekłopotliwa w przyszłości. Natomiast cały brąz to niestety mat albo półmat, w każdym razie bardziej tępy, może osadzać się biały nalot . Sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...