Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WItam serdecznie. Mam dość naglącą sprawę. Własnie jestem tuz przed wyborem plytek na podloge do kuchni i przedpokoju. Barzo podoba mi się własnie Gres Metalic Biały. Pojawia się jednak pytanie praktyczne czy łatwo czyści się zabrudzenia na nim, czy brud mocno wchodzi w te rowki czy wyżłobienia? Bardzo proszę o pomoc, najlepiej jak najszybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
No cóż, stałem się posiadaczem płytek LINERO. Zarówno górna jak i dolna łazienka zrobione są w tej płytce. Zły jestem bo kierowałem się marką a nie rzeczywistą opinią rynku. Coś mnie tknęło jak sprzedawca sugerował płytki innego producenta, ale nie bardzo chciałem słuchać o trudnościach w reklamacji. Dzisiaj już ponad miesiąc mija a robota stoi. Płyki krem na podłogę w jednej dostawie z jedną datą produkcji i oznaczeniem odcienia, mają w rzeczywistości dwa wyraźnie różne odcienie. Część płytek została wyłożona, ale po zauważeniu różnicy natychmiast zostały ściągnięte. Wyglądało to fatalnie. Dział jakości po paru tygodniach stwierdził że są różnice i zaproponował najpierw 20 a później 40% upustu. Upust w niczym nie rozwiązuje problemu, łazienka na którą wydałem kupę kasy, wygląda paskudnie z tą mieszaniną płytek na podłodzę, tego nie da się położyć. Dodatkowo jeszcze rozmiar inny. Jedynym wyjściem jest wymiana płytek lub przesłanie jednego z odcieni aby udało się złożyć jednolitą podłogę. Na drugą łazienkę też poszedł krem, ale tam odcień jeszcze inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

jestem tu nowa i zagoszcze tu raczej na krótko bo ja tylko (przynajmniej narazie) remontuję łazienke.

Potrzbuję Waszej pomocy mianowicie wybrałam płytki właśnie z Opoczna kolekcja Zebrano, płytki na ścianę jasne kremowe, meble maja być na wymiar brązowe, dekor wokół dużego lustra brązowy, obudowa wanny brązowa i ewentulnie jescze jakieś dekory lub część ściany w brązie a podłoga... i tu liczę na waszą pomoc. Oglądając Wasze łazienki i projekty bardzo spodobała mi się podłoga z jasnych płytek i ewentualnie pare płytek brązowych. Ze względów praktycznych też pasuje jasna podłoga gdyż łazienka ma prawie 10 m2 i małe typowo łazienkowe okno więc ciemna podłoga mogłaby zbytnio przyciemnić łazienkę. Skoro jasne płytki to też jasna fuga i obawiam się, że ta jasna fuga po paru latach użytkowania będzie szara, brudna i nie dająca się domyć. Czy mam rację? Zastanawiam się żeby dać brązowe fugi i było by po problenie ale czy będą pasować? Nie spotkałam u Was w projektach (lub nie zauważyłam) jasnej podłogi z brązowymi fugami. Co proponujecie?

Zadowoleni jesteście z wyboru tych płytek? A fugi jakiej firmy wybrać? mogą być atlasa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Witam,

 

bardzo pomógł mi ten wątek przy podejmowaniu decyzji odnośnie mojej szarej łazienki, więc podzielę się swoimi doświadczeniami.

Łazienka - 5m2 w bloku, już gotowe, choć jeszce niewiele używane, więc nie mogę wypowiadać się za bardzo w kwestii utrzymania czystości.

Co do wyglądu płytek - zapewniam, że prezentują się naprawdę pieknie :) - na ścianach szarość + biel z dominacją bieli i mozaiką, na podłodze szarość. Fugi na ścianach białe Atlas również przy szarych płytkach (nie mieliśmy czasu na kombinowanie ) a na pododze szara 35 atlas. CZerwone dodatki.

 

Do wyboru tych płytek nas przekonał odcień szarości - nie za ciemny i nie za jasny oraz cena ( płytki amanda alex były równie pięknie szare, ale cena nie na naszą kieszeń). Rozważaliśmy jeszcze płytki z Oxford i Italia z Ceramiki Końskie, ale w momencie, gdy my kupowaliśmy mieliśmy problem, żeby gdziekolwiek znaleźć je na żywo - teaz są w każdym leroy merlinie... ;)

 

Kilka natomiast uwag praktycznych - płytki faktycznie do najrówniejszych nie należą, a z mozaiką glazurnik przeżywał prawdziwą gehennę. Polecam zatem dokładne rozważenie ilości mozaiki, chyba że macie glazurnika-dłubacza, który z poziomnicą w ręku i miarą w oku będzie klejem nadrabiał niejednakową grubość a potem wszystko ładnie dopracuje fugą. U mnie - gonił nas czas - nie wszystko się udało tak perfekcyjnie jak bym chciała :(.

Druga uwaga (już wcześniej miał ktoś podobne refleksje na tym wątku) - zalecam zdecydowaną powściągliwość w dekorach, zwłaszcza, jeśli łazienka ma służyć kilku osobom. My mieliśmy łazienkę projektowaną, więć widzieliśmy wszystko na wizualizacji, którą byliśmy zachwyceni. Natomiast aktualnie, kiedy łazienka jest gotowa, jeszcze pozbyłabym się jeszcze kilku elementów mozaiki. Łazienka w naszym mieszkaniu jest jedyną łazienką dla całej rodziny i okazuje się, że wystawione i używane drobiazgi stanowią "mozaikę' samą w sobie.( Nie wiem jak u innych, ale u mnie nie da się wszystkiego opanować w szafkach.)

Jeśli ktoś chciałby materiał wizualny, zapraszam na priv.

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...