Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

Ludzie!!! Zaglądałam tu od 20 dni oczekując jakiejkolwiek odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i nic. Już myślałam, że nikt tu nie zagląda, ale gdy dzisiaj napisałam, jak się okazuje, "sensacyjnego" newsa, jest odzew!!! Dobra - czekałam na odpowiedź i się nie doczekałam, więc teraz ja odpowiem.

 

Byłam w trzech różnych sklepach i usłyszałam w nich od sprzedawców mniej więcej to samo:

- płytki Opoczna są słabej jakości!!! Gdy w 2008 roku nastąpiła fuzja z inną firmą, położono "lachę" na Opocznie, gdzie stare i wytłuczone maszyny produkują kiepskie płytki,

- trzech sprzedawców stwierdziło, że sami nigdy nie wybraliby Opoczna!!! (w tych sklepach oprócz Opoczna były jeszcze przynajmniej trzy inne firmy, które wskazywali jako lepsze - nie będę robiła reklamy innym firmom z sentymentu dla Naxosów i Fossile),

- jest na nie najwięcej reklamacji - nierówne, jakieś kołyski? (mam w obecnym mieszkaniu Opoczno, które 10 lat temu kładł osobiście mój mąż i pamiętam, że też nie były zbyt równe - chciałam znów zaryzykować, gdyż wybrane gresy po prostu bardzo mi się spodobały),

- podobno Naxos, mimo, że jest w ofercie został właśnie wycofany - w salonie firmowym powiedziano mi co prawda, że zamówienie może być zrealizowane za dwa tygodnie, ale w innym sklepie pani sprawdziła w swoim komputerze i powiedziała mi, że Naxosy są wycofane z produkcji!!!

 

Szukam od nowa!!! Nie będzie łatwo, ale mam nadzieję, że znajdę inne, lepsze, moje!!!

Edytowane przez chagall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...)

Bardzo podobają mi się gresy szkliwione NAXOS!!! i FOSSILE SLATE!!!

Czy ktoś z Was je ma???(...)

Jeśli nikt nie ma akurat tych kolekcji, o które wyraźnie zapytałaś, to się nie dziw, że brak odzewu. Sorry, ale nie powiem Ci, jak się sprawują u ciotki drugiej żony kuzyna mojego sasiąda..., która przypuszczalnie może je mieć na podłodze...

 

Ogólnie zaś do wyrobów Opoczna zastrzeżeń nie mam. Nie dziw się więc, że się ludzie dopytują na jakiej podstawie formułujesz tak ogólną negatywną opinię, tym bardziej, że to popularna firma.

U mnie zaś ani gresy, ani zwykłe kafle nie były wypaczone, nierówne i są bardzo łatwe w utrzymaniu.

 

(Co więcej, wycofanie z produkcji wcale nie musi oznaczać, że to z powodu dużej liczby reklamacji. Zazwyczaj dotyczy to po prostu odświeżania oferty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś - ja też uwielbiam moje stare Lakme z Opoczna, ale po tak miażdżącej krytyce firmy i to ze strony ludzi, którzy mogli nic nie mówić, tylko sprzedać mi te moje 100m2 i na tym zarobić, uwierz, że pojawiają się duuuuuuże wątpliwości, żal i wściekłość, że twoje wymarzone płytki nie będą jednak twoje!!! :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ostrzeżenie.

Kupiłam z opoczna serię baricello i okazuje się,że to straszne nieporozumienie.

Nie dość,że każdy kolor płytek z innej daty produkcji,wymiary różne,opakowania

poniszczone a najgorzej to,że są wypaczone-łódki.a płytki rzekomo 1 gatunek za nie małą

kasę,gdzie firma ma kontrolę jakości chyba na papierosie bo nie na linii produkcyjnej!

Położenie ich to masakra aż boję się jaki będzie efekt końcowy i że będą z czasem pękać na ścianie.

Kupcie lepiej płytki innej firmy bo opoczno zapomniało,że to klient daje im pracę i opinię a normy,

certyfikaty iso to legenda powinni im je poodbierać,bo płytki 1 gatunku to nawet nie 3 gatunek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Ma ktoś płytki Carrara Opoczno? Bardzo mi się podobają, ale nie chcę do nich białej fugi tylko popielatą. Proszę o jakieś opinie o tych płytkach, jak z utrzymaniem czystości, czy są ok. No i najważniejsze czy dobrze wyglądają z szarą fugą. Mile widziane zdjęcia.

 

Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwielbiam moje Opoczno,proste,równe,bezproblemowe.Ludzie sprzedawcy to handlują tym na czym mają większą marżę albo obiecane wczasy np.z Paradyża i wiadomo,że będą odradzali coś z czego nic dodatkowego nie mają.Przez takie właśnie podejście mojego pracodawcy zwolniłam się po 10 latach pracy,bo kazano mi sprzedawać to z czego mają gratisy a nie to czego chcą klienci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witajcie Forumowicze

 

Pragnę wykończyć swoją łazienkę płytkami Opoczno z serii Opirus

Zwracam się z prośbą do osób które mają u siebie łazienki wykonane z tych właśnie płytek, o udostępnienie zdjęć gotowych łazienek oraz o podzielenie się informacjami czy są one trudne w utrzymaniu i ogólnie o komentarz na temat wyboru tych płytek.

 

Zdjęcia oraz informacje będą dla mnie inspiracją i pomogą mi podjąć decyzję w jaki sposób wykończyć moją łazienkę.

Zainteresowanym podaję mój adres mailowy [email protected]

 

Z góry dziękuję wszystkim, którzy postanowią mi pomóc, pozdrawiam.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Witam, jakoś mało posłów ostatnio, mam nadzieję że temat się rozwinie jednak.

Ją zakochałam się w kolekcji Fusion, ale płytki z opoczna zostały mi odradzone. Argumenty jak u chagall, płytki są nierówne, często poobijane, różnią się odcieniem. Ciekawa jestem czy to opinia pani z salonu tylko, czy klienci więc i forumowicze odczuli również ostatnio że jakość opoczna pozostawia wiele do życzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie reklamacji płytek Opoczno Avangarde. Płytki są krzywe i w różnych odcieniach. W odpowiedzi na reklamację dowiedziałam się, że płytki o wym. 30/60 cm mogą różnić się w swoich rozmiarach nawet do 2,7 mm. Więc już pożegnałam się z fugą 1,5 mm. Choć w katalogu płytek Opoczno możemy przeczytać, że można układać je z fugą 1 mm. Zostałam na święta z rozpoczętą łazienką. Na infolinii "O" dowiedziałam się, że powinnam była sprawdzić na każdym opakowaniu datę produkcji i kalibrację płytek, ponieważ to ma wpływ na ich kolor i kształt. W Wielką Sobotę zostałam poinfor. że w Opocznie nie ma płytek w odcieniu, który znajduje się na ścianie w mojej łazience. Aktualnie hurtownia walczy z Opocznem, a sklep umywa ręce. Mnóstwo nerwów, armatura cała skompletowana, a łazienki brak. Nie wspomnę już o glazurniku. Pozdrawiam. Ps. Otrzymałam 3 odcienie S1, C1. A2. Ale dowiedziałam się o tym dopiero jak pierwsza ściana została zrobiona. Proszę trzymajcie za mnie kciuki. Edytowane przez zió
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Nam kolejną reklamację odrzucili wmawiając po raz kolejny,że klient widział co kupował,mimo iż płytki sprowadzane były na zamówienie-więc nie widział.a oni płytki robią w normie,po prostu najlepszy towar.żenada.wina zawsze klienta,bo głupi kupił opoczno pamiętając,iż kiedyś robili dobre płytki.nieporozumienie.pan od reklamacji porażka pisał w kółko jedno i to samo jakby nie rozumiał o co chodzi.powodzenia z reklamacją-opoczno to jedyna firma,z którą się spotkałam podczas budowy domu,której tak bardzo nie zależy na klientach i opinii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem po gruntownym remoncie mieszkania. Łazienka już prawie gotowa, więc zamieszczam zdjęcia i opinie nt. płytek Opoczno Avangarde.

Po pierwsze płytki kupione były na stoisku "kiermasz", II gatunek. Dużo czasu należało poświęcić, aby wybrać płytki bez defektu.Udało się w 95%. Niestety część z nich była nierówna, ale ekipa remontowa bardzo dobrze sobie z nimi poradziła. Płytki były z jednej partii produkcyjnej więc nie było różnic w odcieniach. Poniżej zdjęcia: zdjęcie0037.jpgzdjęcie0039.jpgzdjęcie0040.jpgzdjęcie0043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Kolekcja opoczno misty stone - PORAŻKA! Kupiłem 55m2 płytek, są bardzo nierówne, różnice sięgają 4,5mm!!!!

Nie warto, nie da się ich ułożyć na dużej powierzchni ze względu na nierówności, chyba że każdą będzie się przycinało.

Nie polecam nikomu, zgłosiłem reklamację i na razie cisza. Szkoda nerwów i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...