Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu


akinom

Recommended Posts

blaty zrobione są z krztałtowników metalowych...

 

Butterfly wielkie dzięki za dokładny opis i zdjęcia!!! :)

 

Kolor płytek to beż i dodatki grafit.

 

Na pewno? Bo wydaje mi się jakbym na zdjęciach widziała te delikatne pasy niebieskie a ten beż ma takie zdecydowane pasy ciemne...???

 

To jest beż:

 

http://images42.fotosik.pl/31/38ccdaaf5de69af0.jpg

 

A to jest krem:

 

http://images36.fotosik.pl/31/36d7d2ac64e70701.jpg

 

Dziś dostałam poprawki do wizualizacji mojej łazienki, jak znajdziecie chwilkę to zajrzyjcie proszę i powiedzcie czy tak będzie już ok ;) (zaraz tam dorzucę zdjęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

butterflySzkoda ze gniazdka dalas pod lustrem :( znacznie lepiej byloby umieszczenie ich na boku blatu z umywalkami. Wtedy nie przeszkadza kabel a i np. suszarka ktora uzywa sie czesto, czy szczoteczka elektryczna czy jeszcze cos innego mogly byc wlaczone non-stop, przewody by sobie luzno zwisaly i nie psoly harmonni plytek kablem przechodzacym poskosie od obecnych gniazdek.

Dodatkowym atutem tak umieszczonych gniazdek jest fakt, ze nie rzucaja sie w oczy.

Ja stosuje rozwiazania o jakich wspominam jesli tylko inwestor sie godzi (a najczesciej tak) i oczywiscie jest jakies odpowiednie do tego celu miejsce.

 

Wiem, wiem... oczywiscie, ze wszystko zawsze mozna chowac zaraz po uzyciu ale niestety najczesciej tego po jakims czasie nie robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
butterflySzkoda ze gniazdka dalas pod lustrem :( znacznie lepiej byloby umieszczenie ich na boku blatu z umywalkami. Wtedy nie przeszkadza kabel a i np. suszarka ktora uzywa sie czesto, czy chodzby szczoteczka elektryczna czy jeszcze cos innego mogly byc wlaczone non-stop, przewody by sobie luzno zwisaly i nie psoly harmonni plytek kablem przechodzacym poskosie od obecnych gniazdek.

Dodatkowym atutem tak umieszczonych gniazdek jest fakt, ze nie rzucaja sie w oczy.

Ja stosuje rozwiazania o jakich wspominam jesli tylko inwestor sie godzi (a najczesciej tak) i oczywiscie jest jakies odpowiednie do tego celu miejsce.

 

Wiem, wiem... oczywiscie, ze wszystko zawsze mozna chowac zaraz po uzyciu ale niestety najczesciej tego po jakims czasie nie robimy.

 

Kolega własne kanony estetyki tworzy , czy zanadto zafascynował się Neufertem i próbuje go udoskonalić ?

Szkoda , że nie własną ortografią :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega własne kanony estetyki tworzy , czy zanadto zafascynował się Neufertem i próbuje go udoskonalić ?

Szkoda , że nie własną ortografią :cry:

Bledow nie robi ten co nic nie robi

A co do kanonow, to nie ja je tworze i tak samo jak nie ja wymyslilem minimalizm. Tak sie sklada ze jest od kilku lat na topie jednym z kanonow. Pretesje mozna miec do architektow ktorzy wylansowali go na taka skale.

Natowmiast co do fascynacji Neufertem, to jest to jedytna rzecz (osobowosc) ktora wlasnie poznalem w wikipedi i to dzieki tobie.

Nie sledze zyciorysow ani architektow, ani politykow, generalnie zadnych poza najblizsza rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

Bledow nie robi ten co nic nie robi

A co do kanonow, to nie ja je tworze i tak samo jak nie ja wymyslilem minimalizm. Tak sie sklada ze jest od kilku lat na topie jednym z kanonow. Pretesje mozna miec do architektow ktorzy wylansowali go na taka skale.

Natowmiast co do fascynacji Neufertem, to jest to jedytna rzecz (osobowosc) ktora wlasnie poznalem w wikipedi i to dzieki tobie.

Nie sledze zyciorysow ani architektow, ani politykow, generalnie zadnych poza najblizsza rodzina.

 

Szanowny Pan zapewne nie zrozumiał pytania.

Nie dotyczyło ono w najmniejszym stopniu minimalizmu i jego lansowania.

Podobno stosowane bezkrytycznie zasady ergonomii nie zawsze idą w parze z estetyką.

Jeżeli Pan twierdzi, że to gniazdko pod lustrem urąga zasadom praktyczności, proponuję bardziej radykalne rozwiązanie : schować je za drzwiami, zastosować przedłużacz do szczoteczki lub zrezygnować w ogóle i korzystać z suszarki bezprzewodowej.Będzie jeszcze praktyczniej.

Jak na kogoś, kto mówi o sobie , że projektuje, lekkim obciachem jest się przyznać do całkowitej nieznajomości Neuferta a zasady kompozycji mylić ze stylem czy kanonem.

Pozdrawiam (również najbliższą rodzinę i jej życiorysy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledow nie robi ten co nic nie robi

A co do kanonow, to nie ja je tworze i tak samo jak nie ja wymyslilem minimalizm. Tak sie sklada ze jest od kilku lat na topie jednym z kanonow. Pretesje mozna miec do architektow ktorzy wylansowali go na taka skale.

Natowmiast co do fascynacji Neufertem, to jest to jedytna rzecz (osobowosc) ktora wlasnie poznalem w wikipedi i to dzieki tobie.

Nie sledze zyciorysow ani architektow, ani politykow, generalnie zadnych poza najblizsza rodzina.

 

Szanowny Pan zapewne nie zrozumiał pytania.

Nie dotyczyło ono w najmniejszym stopniu minimalizmu i jego lansowania.

Podobno stosowane bezkrytycznie zasady ergonomii nie zawsze idą w parze z estetyką.

Jeżeli Pan twierdzi, że to gniazdko pod lustrem urąga zasadom praktyczności, proponuję bardziej radykalne rozwiązanie : schować je za drzwiami, zastosować przedłużacz do szczoteczki lub zrezygnować w ogóle i korzystać z suszarki bezprzewodowej.Będzie jeszcze praktyczniej.

Jak na kogoś, kto mówi o sobie , że projektuje, lekkim obciachem jest się przyznać do całkowitej nieznajomości Neuferta a zasady kompozycji mylić ze stylem czy kanonem.

Pozdrawiam (również najbliższą rodzinę i jej życiorysy).

Jak na kogos kto probuje powiedziec, ze cos wie lekkim obciachem jest pisac o czyms o czym nie ma pan pojecia a w dodaku z interpretacja uprzedzona... no wlasnie czym? Zawiscia?

Nie bede wdawal sie w pyskowke z Pane bo szkoda na nia czasu a widac ze w nic nie wnoszacych postach jest Pan swietny. Wystarczy przesledzic Panskie posty i wszystko staje sie jasne. Ja odmiennie niz Pan nie przebywam tu by sobie pogadac o niczym. Moje uwagi nie maja na celu wysmiewanie czy krytykowanie roznych rozwiazan, sluza zwroceniu uwagi na inne rozwiazania (nie lepsze ale tez nie gorsze - INNE).

 

Na koniec dodam, ze teoria to nie wszystko i zazwyczaj odpada juz w przedbiegach w konfrontacji z praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczniaczek, rzeczywiście, mój błąd. Właśnie zajrzałam do katalogu i mam krem.

 

wingerman, żebym musiała wszystko przewidzieć to musiałabym przerabiać cały dom. pomyłek na nieszczęście się nie uniknie - no, chyba że w trzecim domu (zgodnie z przysłowiem pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wingerman, żebym musiała wszystko przewidzieć to musiałabym przerabiać cały dom. pomyłek na nieszczęście się nie uniknie - no, chyba że w trzecim domu (zgodnie z przysłowiem pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie)

Ja nie mowie, ze gniazdka pod lustrem to pomylka. :roll: Lazienka Twoja naprawde jest ladna :)

Moja uwaga dot. gniazdek nie jest uwaga do Ciebie tylko do innych ktorzy moze kiedys z niej skorzystaja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Te płytki też bardzo mi się podobają ale oprócz aranżacji na stronie firmy Opoczno- nigdzie nie ma żadnego pomysłu na ten gres.

 

Jeśli zrobiłaś łazienkę i wykorzystałaś ten gres proszę o wrzucenie zdjęć na forum lub wysłanie na maila.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc - oglądałam ostatnio nowe tredy opoczna i powalił mnie na kolana gres Metalic

 

http://images45.fotosik.pl/34/5b705e02ca80eea5m.jpg]

 

Zaświtał mi w głowie diabelski pomysł dania go ....w kuchni - mam jedną scianę na której bedzie tylko wielki srebrny okap bez szafek - meble kolor orzech, blat kamienny jasny beż - no i ściana by wyszła cała brązowo złota - gres na zywo mieni sie starym złotem

http://images32.fotosik.pl/406/a12911c2d9a654cbm.jpg.

Okoliczne sciany jasne , cały dom utrzymany w beżach, brązach.

 

Chciałabym aby kuchnia była taka inna - z klimatem

Co Wy na to ????? proszę o wszystkie sugestie .

a jest jeszcze w tej serii taki gres biały - może z tym coś połączyć - ale jak???? :-?

 

http://images39.fotosik.pl/34/37550ad929c2fde0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super na zdjęciu wyglądają te płytki, musze je zobaczyć na żywo.

Aktualnie też przymierzam się do aranżacji kuchni, meble też prawdopodobnie orzech i też mam jedną pustą ścianę, na której będzie tylko okap i okna, Twój pomysł bardzo mi sie podoba:)

Szukałam ostatnio ciekawych płytek, które mogłabym zastosować, ale na tą serie jakoś się nigdy nie natknęłam. Jeśli w rzeczywistości wyglądają tak ciekawie jak na zdjęciu to być może wykorzystam Twój pomysł (jeśli pozwolisz:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolasiu jak sie ciesze że spotkałam bratnią dusze - ta kuchni nie daje mi spac po nocach :o .

Płytki w realu są cudowne - pięknie sie mienią, jak by po nich płynęła woda- są jeszcze w beżu - trochę ciemnym, srebrze, graficie - piękne do szarych inspiracji.

Z racji że u mnie wszędzie brązy to najbardziej właśnie przemawia do mnie ten golden brąz.

 

chciałabym zrobić coś innego ...a to jest trudne i ryzykowne :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena też jest w sumie piękniusia.....85,00 pln za białe 96 pln -metaliczne .

w porównaniu z tym co panowałam - sciana z jakiś włoskich płytek lub z dekorów to ta kwota o wiele bardziej mi sie podoba . Przez internet pewnei jeszcze taniej.

A nie pokazalam ale do tej kolekcji sa też wałeczki złote lub srebrne i przepiękne listwy z grubego szkła ale niestety ze wzorem zebry :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...