Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Nasze budowanie-czyli kombinacja...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • kawika

    2117

  • anetina

    1129

  • aneta-we

    1102

  • Zbigniew100

    404

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czee magpie

 

pies - to mój pomysła bo moje marzenie

 

zamieszanie jest bo wiesz problemy co dawać do jedzenia a co nie, ale byłam już u weterynarza i jestem mądra

 

Heros - będzie domowy tzn, spać będzie chyba w kotłowni tam mu dobrze po dzisiejszej nocy zauwazyłam, na pewno nie będzie siedział ciągle na podwórku bo to ma być pies dla nas i dla dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawika, jak z tym pieskiem. Napisz.

U nas Alicja baaardzo chce psa, ja mogę sie zgodzić ale tylko na podwórkowego :wink:

 

no wiesz każdy powienien zadecydować biorąc pod uwagę swoje potrzeby

 

ja uwielbiam psy - taka psiara jestem a że nie było kiedyś możliwości a teraz jest więc długo się nie zastanawiałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam nawet pewności, czy dzieciaki nie sa np. uczulone na sierść. A nawet jak nie są to ja nei chcę sierści w domu :wink:

 

no bo ty masz alergików. Sandra też uczulona na pewne rzeczy ale widzę od pieska nic jej nie jest.

 

mój E tez nie lubi sierści zresztą kto lubi

 

no cóż o pieska trzeba dbać (nawet szczotkę specjalną juz dla niego kupiłam)

 

u mnie na dole wszędzie płytko więc ze sprzątaniem problemu nie będzie, a na górę to będzie miał ogranioczony dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim rano daje karme (obecnie arion, jest w sredniej cenie, a go toleruja. Wczesniej przetestowalam na moim Leosiu 4 producentow i zadna nie pasowala, bo mial bardzo rzadkie kupy). Wieczorem dostaje gotowane, gotuje raz na 4 dni wielki gar, klade w pojemniki i do lodowy, potem odgrzewam w mikrofali. Na 4 dni robie taka mieszanke: 0,5 kg wloszczyzny startej mrozonej do gara, do tego 0,5 kg serduszek i 2 duze udka. Wszystko zalewam i goruje do miekkosci, potem dodaje 1,5 paczki makaronu rosolowego z biedronki i gotuje z 20 min. jeszcze zeby makaron mocno sie rozgotowal. Wszystko jest bardzo geste bez rosolu praktycznie. Po przelozeniu do miski podlewam troche ciepla woda zeby nie byla az tak geste. Acha udka po ugotowaniu obieram i dziele, wszystko dokladnie mieszam.

Moje zwierzaki karme to tak jedza jak juz glodne bardzo, zazwyczaj wola gotowane i musi byc codziennie.

Przeliczalam i gotowane kosztuje mnie tyle co karma ze sredniej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z mezem tez alergicy, tabletki bralismy tylko w sezonie ale odkad mamy kota musimy brac caly rok. U nas alergia na siersc objawia sie strasznym swedzeniem calego ciala, bez tabletek bysmy sie zadrapali do krwi chyba.

 

no to podziwiam że mimo wszystko macie kota..

 

na ale cóż jak się kocha zwierzaki....

 

a przepis sobie druknę i też będe mu coś gotować na razeie w mniejszych ilościach-na próbę

 

 

coś żryć przecież musi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawika kota malutkiego ktos porzucil, mial 8 tygodni i byl to kot udomowiony zadbany. Blakal sie i trafil na nasze podworko. Kota nie planowalismy, bo nie lubilismy ale jak taka bida przyszla to dalismy jesc (wczesniej maz go kilka razy wyrzucil ale wrocil), polozyl go potem na piec i spal caly dzien. Mial to byc kot podworkowy ale jak wrocilam wieczorem z pracy to kot byl juz w domu i spal u meza na brzuchu :o :roll: :lol: . Najpierw zostal, a potem jak sie przywiazalismy to okazalo sie, ze jestesmy uczuleni i co mialam zrobic. Ja zwierzaki traktuje jak czlonkow rodziny i nie oddam, wiec przyszlo nam jest tabletki.

 

Twoj pies mlody jeszcze to musi czesto dostawac, tylko pilnuj zeby dostawal o stalych godzinach i nie dawajcie kaskow miedzy posilkami to wtedy kazdy swoj posilek zje nie krecac nosem.

Co do gotowania to nie ma z tym problemu, samo sie gotuje, pozniej jedynie trzeba w pojemniki przelozyc i gar wymyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się poniedziałkowo :D :D :D

 

ale u Ciebie fajnie jest :wink: a ten piesek to sliczniutki i jest to jak dobrze widze owczarek niemiecki ,mnie też się one bardzo podobaja :wink: :lol: :lol:

 

cześć jessi

 

dobrze widzisz to owczarek niemiecki :D

 

tak sie domysliłam bo tez sie zastanawiamy w przyszłości nad tym pieskami ,mój małż nie chce mieć żadnych małych piesków w domu ,wiec musi byc pies duzy który też bedzie pilnował "posiadłości" :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisiuniek :D A jaki duży będzie?

Ja po goszczeniu psa tesciowego przez 5 dni powiedzialam , że jak mi się zachce psa to pożycze sobie ich i po jednym dniu mi się odechce :wink: Sierściuch niesamowity , od soboty go nie ma , a ja wszędzie znajduje kłaki , masakra. :o

Poza tym u mnie piesek oznaczałby członka rodziny i w grę wchodz tylkoi mieszkanie w domku , bo nie wyobrażama sobi psa jako ozdoby czy pilnowacaz podwórka :-? My dość często jeździmy , wychodzimy z domku i co wtedy ? Zwierzak siedzi sam lub jest transportowany w nowe miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisiuniek :D A jaki duży będzie?

Ja po goszczeniu psa tesciowego przez 5 dni powiedzialam , że jak mi się zachce psa to pożycze sobie ich i po jednym dniu mi się odechce :wink: Sierściuch niesamowity , od soboty go nie ma , a ja wszędzie znajduje kłaki , masakra. :o

Poza tym u mnie piesek oznaczałby członka rodziny i w grę wchodz tylkoi mieszkanie w domku , bo nie wyobrażama sobi psa jako ozdoby czy pilnowacaz podwórka :-? My dość często jeździmy , wychodzimy z domku i co wtedy ? Zwierzak siedzi sam lub jest transportowany w nowe miejsca.

 

no własnie, to też do przemyślenia.

Ja wyobrażam sobie psa w budzie :wink: a nie wyobrazam tych kłaków :evil:

Co ztego, ze tez mam terakotę na dole jak musiałabym codziennie odkurzać bo na bank nie zniosłabym poprzyczepianej do stóp sierści. Brrrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12 tygodnia dajesz 5 posilkow. Potem 4 do 6 msc. Pozniej 3 do 9 msc. Pies rasy duzej czyli Twoj dorasta do 2 lat i do tego czasu dostaje pozywienie-karme dla szczeniat, musi byc karmiony 2 razy dziennie.

Po skonczeniu 24 msc przechodzisz na karme dla doroslych i karmisz nadal 2 razy dziennie (karmienie psa 1x dziennie to mit, lepiej dzienna porcje rozlozyc na dwie mniejsze)

I uwaga!!! Kasza nie jest zdrowa i wskazana dla psow, to ze najlepsza kasza to mit! Ryz i makaron drobny mocno rozgotowany.

Teraz musisz raz dzinnie dawac mu nabial np. ser bialy, potem gotowane i karme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki magpie

 

właśnie wczoraj dałam mu sera białego bardzo mu smakował

 

weterynarz powiedział że ryż makaraon, grysik, warzywa i mięso gotowane do tego sucha karma też wchodzi w rachube, mam nadzieję że jakoś sobie poradzę

 

a kasza to mit??? a wydawało mi się że podstawa, np. mój wujek wszystkim swoim owczarkom dawał kaszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psy nie trawia kaszy tak jak i ziemniakow.

Watrobki drobiowej tez duzo i czesto nie mozna, bo rozwolnienie moze miec. Jak gotowane to najlepiej serduszka i udka. Na poczatku kupilam kilka razy porcje rosolowe ale byl z tego sam tluszcz (rozwolnienie) i obieralam pil godziny :roll: , same skory i kosci. Zeby uzyskac z porcji rosolowych tyle miesa ile z 2 udek musialam kupic ich kilka, wiec cenowo wychodzilo to samo, a roboty wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...