Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co zamiast typowej kabiny prysznicowej


EDZIA

Recommended Posts

Zaszalałam i zdecydowłam, że mała łazienka na parterze zostanie cała w drewnie. Mam zaplanowany tam prysznic. Nie podobają mi się 4-stronne kabiny prysznicowe są niewygodne iw dodatku drogie. Czy ktoś ma jakis pomysł czym je zastąpić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kabinka ściany+ kafelki nie wchodzi w grę (to drewno) to może coś. co ostatnio często widać w gazetach o wnetrzach: prysznic górny z obręczą do okoła na którj wisi zasłonka (też dookoła)????

Takie troszkę staroświeckie.

Nie próbowałam, tylko widziałam. Jak jest miejsce, aby zrobić ten okrąg duuuuży, tak aby nigdy podczas kąpieli nie dotykać zasłonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Edzia,

w m a ł e j łazience zmieści się prysznic na środku?

To ja proszę o doprecyzowanie definicji "małej łazienki".

Jeśli chcesz zachować drewno, to chyba jednak najlepiej zastosować taflę szkła przy prysznicu. Jeśli nie chcesz kabiny, to możesz zastosować inny patent - niestety przyścienny, z niemieckiego tłumacząc należałoby to nazwać ścianą prysznicową (Duschwand). Dzięki takiemu rozwiązaniu główną rolę gra okładzina ściany (np. drewno), a nie sama kabina.

Oto przykładowy obrazek (model Duschwand z firmy Koralle):

 

http://www.koralle.de/DB/images/gross/duschen/TerraShower.jpg

 

Niekoniecznie tafla taka musi być osadzona na spider legs, jak w tym przypadku (widziałem kiedyś zupełnie neutralne sposoby mocowania).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen -

zależało mi wyłacznie na wizualizacji pewnej idei. Akurat taką szklaną ścianę jest w stanie wykonać dobry szklarz - a osadzić możnaby ją w posadzce i np. w stropie, albo na aluminiowej belce...

Przyznam, że często przeglądam czasopisma wnętrzarskie dla raczej majętnych (sam niestety do takich się nie zaliczam) - z racji zainteresowania architekturą wnętrz oraz jako inspirację dla urządzania własnej chałupy...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiejś gazecie wnętrzarskiej widziałam ciekawe rozwiązanie, tyle że łazienka była w stylu rustykalnym. Ściana prysznica była osłonięta starymi drewnianymi drzwiami, a zasłonka (dwuwarstwowa) z jednej strony była foliowa, a z wierzchu przysłonięta starą koronką (firanka, czy coś w tym rodzaju). Tyle, że do nowoczesnej łazienki ... nie bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już tak zaczeliście bajerzyć więc i ja coś opiszę. W domu mam bardzo dużo egzemplarzy M jak mieszkanie i chyba w każdym (roczniki 98-99) jest reklama pewnej "łazienki". Calutka w drewnie. Na podłodze wielkie, szerokie dechy. Ściany tak samo a na suficie wielkie bo chyba 30x30cm krokwie. Gdzieś na uboczu stylowa wanna na masywnych żeliwnych nogach a na środeczku tej chyba z 30m2 łazieneczki wystaje prosty, minimalistyczny prysznic - słup. Woda z niego się leje na coś kwadratowego. Kolorem przypomina metal choć do końca nie jestem pewien. To coś jest ułożone pod niewielkim spadkiem tak aby woda mogła spływać. Oj. Zapomniałem o najważniejszym. Przy ścianie stoi otwarty na przestrzeń łazienki kominek.

Marzenie i cudo.

Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, te dwa obrazki to ja wysłałam :oops:

Pierwszy raz umieszczałam obrazek na forum, więc musiałam coś sknocić :evil:

No ale chyba się udało :wink:

Chciałam początkowo pokazać tę uroczą kabinkę Koralle, ale Sławek mnie ubiegł:) Postaram się więc poszukać parę perełek.

Acha, ta kabina Koralle kosztuje około 15 000 zł, to u góry to jest DornBracht, sama bateria bez rurki i osłonki kosztuje około 6000 zł :D A całość coś około 10 000 zł. Fajne, nie?

Ja rozumiem, że drogie aż do obrzydliwości, ale robi wrażenie :wink:

 

A tu coś w stylu DornBracht, tyle że bez rurki, osłonki i w stylu staroświeckim:

http://www.damixa.com/tools/Cache/DK/Products/Bad/Tradition/37052_100_.jpg

Firma Damixa, bateria z termostatem. Całość kosztuje z 1500 zł, więc chyba nie jest tak źle :D

 

Pewnie jeszcze coś pokażę, bardzo podoba mi się wklejanie obrazków :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi...Znalazłam zdjęcie swojej "zwizualizowanej" :wink: przez wykonawców łazienki i spróbuję je tu wkleić

się dla jaśniejszego obrazu mojego problemu

 

 

http://www.jezier.com/laz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście jest żart, to stare zdjęcie zrobione jeszcze na etapie stawiania ścian. Zrobiłam małą zmianę przesuwając ściankę działową na korzyść małego pokoiku, zmniejszając pow. łazienki. Wykonawcy widząc moją rozpacz po tej decyzji następnego dnia zorganizowałi u sąsiadów takie oto wyposażenie łazienki i zrobili wizualizację, co szczerze mówiąc trochę mnie uspokoiło, bo nawet łazienka okazała się "pojemna" :wink: a zdjęcie to wkleiłam, żeby wypowiadający zobaczyli jaki jest układ. Obecnie jest już posadzka a całe wyposażenie wróciło do właścicieli :wink:

Zresztą pisałam o tym w wątku " miłe gesty na budowie" :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia, super wizualizacja :D

 

Ja korzystając z okazji (bo nie za bardzo Ci pomogę chyba :-? ) pokażę w ramach ciekawostki jeszcze dwa cudeńka:

http://www.hansgrohe.com/web/pictures.nsf/files/apb00563_188px.jpg/$FILE/apb00563_188px.jpg

 

To jest Axor Starck

I jeszcze jedno:

http://duscholux-profi.de/dlxInt/container.nsf/viewlookupfiles/fak234705198.jpg/$file/fak234705198.jpg

 

To Duscholux Fantastic. Ciekawostka: dysze do hydromasażu (a jakże 8) umieszczone są w pionowych profilach kabinki...

 

Pomarzyć pożna :D

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia, a ta muszelka to musi być na końcu?

Wpadło mi do głowy, że jabyś na końcu pomieszczenia chciała mieć prysznic, to mogła być spróbować zamiast stałej kabiny zamocować jakiś ładny szklany parawan - taki jaki używa się do wanien (można zażyczyć sobie wyższy), dwu- lub trójdzielny i po prostu składać go przy ścianie.

Tak sobie tylko wymyślam...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku:)

pozwoliłam sobie zmienić tę piękną wizualizację :wink: i przewidzieliśmy muszelkę jest w rogu po przekatnej tzn. blizej drzwi i ścianka z oknem jest do zagospodarowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...