Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekofiber czy granulat wełny mineralnej ?


seba_x

Recommended Posts

mam pytanie jak w temacie , planuję ocieplić strop między piętrem a stryszkiem nieużytkowym , ekipy zachwalają swoje produkty , ci od wełny twierdzą że ekofiber ciągnie wilgoć i "siada" tracąc przy tym na izolacyjności , i na odwrót ci od ekofibra twierdzą że to właśnie wełna wilgotnieje , że trzeba dawać folie .. itp

 

czy ktoś z was ma doczynienia z tym tematem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam pytanie jak w temacie , planuję ocieplić strop między piętrem a stryszkiem nieużytkowym , ekipy zachwalają swoje produkty , ci od wełny twierdzą że ekofiber ciągnie wilgoć i "siada" tracąc przy tym na izolacyjności , i na odwrót ci od ekofibra twierdzą że to właśnie wełna wilgotnieje , że trzeba dawać folie .. itp

 

czy ktoś z was ma doczynienia z tym tematem ?

 

 

Ja w strop między legary dawałem granulat wełny. Folii nie dawałem, ale gdybym miał łazienkę, czy kuchnię pod spodem to bym folię dał. Jeśli chodzi o wilgoć to nie wiem co bardziej chłonie z tych 2 produktów, ale ma znaczenia co tam będzie. Nawt jak wsypiesz granulat styropianowy to nie może tam dostać się wilgoć bo belki drewniane zgniją jeśli nie będzie odprowadzenia wilgoci. U ciebie jeśli szczelnie podłogi na stryszku nie przykryjesz to nie ma znaczenia co tam wysypiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak : od góry nie chcę niczym przykrywać bo jest to raczej bardzo trudno zrobić , od dołu będą dwie łazienki z wentylacją mechaniczną .

 

zastanawiam się jeszcze czy podbić wiązary od spodu płytą osb czy może zrobić stelaż na regipsy i na nie od góry dać granulat wełny ?

 

http://images44.fotosik.pl/87/3775933c67765570m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak : od góry nie chcę niczym przykrywać bo jest to raczej bardzo trudno zrobić , od dołu będą dwie łazienki z wentylacją mechaniczną .

 

zastanawiam się jeszcze czy podbić wiązary od spodu płytą osb czy może zrobić stelaż na regipsy i na nie od góry dać granulat wełny ?

 

http://images44.fotosik.pl/87/3775933c67765570m.jpg

 

 

Ja poszedłem na extremum. Dałem płytę K-G zamocowaną bezpośrednio do legarów (rozstaw około 50cm) i wsypałem 22cm granulatu wełny. Po roku czasu nic złego się nie dzieje, choć bałem się pęknięć na płytach. Oczywiście łączenia płyt były zabezpieczone deskami, do których przykręcone były wkręty K-G.

Ryzyko jest, że belki poskręca i płyty popękają. Normalnie dałbym stelaż stalowy, ale zależało mi na wysokości pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że coś wilgotnieje? Żaden materiał nie wilgotnieje sam z siebie. Para wodna przechodząc przez izolację cieplną może osiągnąć stopień nasycenia i zacznie się wykraplać bez względu na rodzaj materiału użytego do izolacji cieplnej. Zaletą ekofibru jest fakt, że chłonie on ten kondensat a następnie w sprzyjających warunkach umożliwi jego odparowanie (oczywiście w określonych ilościach). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 weeks później...

Właśnie zasypuję strop drewniany 45 cm warstwą granulatu wełny, bezpośrednio na stelaż stalowy i płyty k-g !

 

Zauważyłem że sufit "siada" ok. 2 cm w środku pomieszczenia względem ścian!

Nie wiem czy to problem, mam nadzieję że nic więcej się dziać nie będzie.

Na oko nic nie widać, dopiero po przyłożeniu łaty wychodzi "brzuch" :-?

 

Myślę że ciężar granulatu wełny powinien być wzięty pod uwagę przy wyborze, 1 m3 to 60 kg !!!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zasypuję strop drewniany 45 cm warstwą granulatu wełny, bezpośrednio na stelaż stalowy i płyty k-g !

 

Zauważyłem że sufit "siada" ok. 2 cm w środku pomieszczenia względem ścian!

Nie wiem czy to problem, mam nadzieję że nic więcej się dziać nie będzie.

Na oko nic nie widać, dopiero po przyłożeniu łaty wychodzi "brzuch" :-?

 

Myślę że ciężar granulatu wełny powinien być wzięty pod uwagę przy wyborze, 1 m3 to 60 kg !!!

 

Pozdr.

 

teraz nie pamiętam czy wełna jest cięższa niż ekofiber czy na odwrót , fachowcy doradzają mi żeby zrobić "gęsty stelaż" i podwójnie g-k

 

macie namiary na sprawdzone ekipy z ekofibrem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój salon ,,,

 

Nie chcę Was straszyć ale popatrzcie co może się stać po wysypaniu wełny w granulacie na strop wykonany z profili i płyt :-?

 

http://img79.imageshack.us/img79/5558/zdjcia0043.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/9241/zdjcia0044k.jpg

 

Zdjęcia z komórki bo akurat aparatu nie miałem, niby wszystko ok, profile gęsto itd. ale to tylko pomaga jeśli chodzi o wyginanie płyt, nośność takiego stropu jest taka sama !!!!

Wysypałem ok. 50 cm grubości a w środku niechcący więcej i oto efekt !

Wieszaki obrotowe puszczają , wszystkie zostały na górze :roll:

Teraz sprzątanie i jedziemy jeszcze raz, tym razem wysypię mniej i poskręcam profile nośne z wieszakami żeby mieć pewność że za kilka lat nic mi na głowę nie spadnie!

 

Ehh !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my od dwóch lat mamy ekofiber i zupełnie nic się z nim nie dzieje. Wysypane 25 cm , co podobno daje 30 cm wełny. Żadnych dodatkowych folii. Robili nam panowie z firmy Modern Dach z Włocławka. Ekofiber leży na stelażach i płytach karton-gips. Nie ma żadnych pęknięć na suficie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz Piczman, współczucia :o , dobrze że zmieniłem koncepcję i zrezygnowałem z podwieszanego na rzecz płyt OSB i nastpnie g-k mocoanych do wiązarów. 60m cm welny na razie leży i jest wszystko OK.

Ku... nie mogę z tego co Ci się stało, masakra.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...