Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekofiber czy granulat wełny mineralnej ?


seba_x

Recommended Posts

Z tym, ze tu chodzi o fakt, ze celuloza wysycha latem z tego co ew. "zalapie" zima. Przy instalacji paroizolacji, ktora nigdy nie jest idealna, jest to utrudnione. Dodatkowo - wilgoc parujac wychladza.

Ja u siebie planuje manewr salomonowy - paroizolacje o zmiennym SD. Zrobile symulacje na WUFI i wyszlo mi, ze to najlepsze rozwiazanie - wilk syty i owca cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tym, ze tu chodzi o fakt, ze celuloza wysycha latem z tego co ew. "zalapie" zima. Przy instalacji paroizolacji, ktora nigdy nie jest idealna, jest to utrudnione. Dodatkowo - wilgoc parujac wychladza.

Ja u siebie planuje manewr salomonowy - paroizolacje o zmiennym SD. Zrobile symulacje na WUFI i wyszlo mi, ze to najlepsze rozwiazanie - wilk syty i owca cala.

Czyli taka bardzo ynteligentna folia która ma wbudowaną super funkcję zamykania i otwierania dziurek. No faktycznie... za 10zł/m2 lub więcej to musi być baaardzo ynteligentna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Swoja droga, kiedy przestales wierzyc w oddychajace sciany? Ja dopiero ze 2 lata temu :p

Oddychanie ścian to nadal dogmat w który dużo ludzi wierzy. Szkoda tylko że duszą taką ścianę farbami lateksowymi i z cudownego oddychania robi się ledwie lekkie sapanie. Niestety racjonalne myślenie nadal przegrywa z mitami i gusłami.

 

Fizyka - w tym wypadku budowli - jest dobrze poznana i opisana wzorami. Wszystko udowodnione i sprawdzone w praktyce. Cudów raczej już nie będzie. A że ktoś postawił i się jeszcze trzyma i nie odpadło... no to albo trzeba jeszcze poczekać albo nie jest tak do końca mocno spieprzone by zaraz się zawaliło. Wymysły słynnego pana TB i jego docieplanie od środka też niby się sprawdzają... ale do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
:no: nie będzie taka izolacja, opór dyfuzyjny odwrócony.

 

No niby nie będzie . W programie wychodzi ,że wiadrami się powinno lać. Tymczasem od trzech lat wilgotność konstrukcji dachu ,otulonej izolacją nie przekracza 11-12%.Gdyby ewentualnie coś, to powinna wilgotność choć wolno ale rosnąć,a nie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...