Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekofiber czy granulat wełny mineralnej ?


seba_x

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Płyta pilśniowa miękka, dobrze wchłania i oddaje wilgoć ( to podstawowe zadanie tej szczeliny). Odpowiednia grubość zapewni wytrzymałość przed wybrzuszaniem naporu ekofibru. Jeszcze łatwość montażu.

Nad grubością zastanawiam się, by wypośrodkować cenę z wytrzymałością.

Wełna musiała by być sztywna i kiepsko z transportem wilgoci. Prawdopodobnie pod stałym naciskiem ekofibru będzie się wybrzuszać. Można temu zaradzić gęstym sznurowaniem, ale to komplikuje wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da pewność czego konkretnie? Blokady pary wodnej? Jeszcze większą pewność da cienka blacha aluminiowa! Jak dla mnie to, przede wszystkim, pewność powstawania zawilgoceń gk.

Paroizolacje, nawet w wersji smart, też występują w wersji z napyloną warstwę refleksyjną a mają dobrany, adekwatnie do funkcji opór dyfuzyjny. Podstawa to zastosować dedykowany do pełnionej funkcji produkt budowlany pod nazwą paroizolacja oraz zadbać o perfekcyjną szczelność połączeń, brak uszkodzeń czy szczelne doprowadzenie do ścian i elementów więźby.

 

Troszkę nie dopisałem celu tej foli aluminiowej (można wykorzystać tanie ochronne folie medyczne). W połączeni z mała szczelina między kg będzie odbijać podczerwień, a powietrze w tej szczelinie będzie super izolatorem. Płyta kg przy dobrej wentylacji będzie sucha (mam przygotowaną wentylacje mechaniczna).

Ekofiber ponoć nie wymaga paroizolacji.

Zastanawiam się czy przy 40cm montować tę folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś sposób na ocieplenie poddasza nieużytkowego ekofibrem przy jednoczesnym zapewnieniu wentylacji? Planuję położyć płasko na stropie warstwę izolacji (nad nią stryszek nieogrzewany i dach dwuspadowy). W okolicach pasa podrynnowego mam szczelinę wentylacyjną, która ma wentylować ten stryszek.

Niestety podczas sypania izolacji ta szczelina na 100% ulegnie zasypaniu (w okolicach wieńca wysokość od stropu do wieńca to max 30cm). Jest jakiś sposób żeby zachować tę szczelinę?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy zasypać ekofibrem (celuluza) przestrzeń w sropodachu płaskim - miedzy stropem monolitycznym a dachem (deski, osb + papa). Ponieważ dach ma minimalny spadek - 7 stopni to wysokosc szczeliny czyli miejsca na ocieplenie jest różna. Na srodku dachu to prawie 50cm a na bokach skrajnych dachu nie wiecej niż 27cm. Czy mogę całą tą przestrzeń zasypać ekofibrem ? czy należy zostawić od góry pewną przetrzeń na wentylacje? W najwyższym punkcje dachu mam trzy małe kominki wentylacyjne - nie wiem jak to sie fachowo nazywa? Napowietrzniki ? Na razie jedynym ociepleniem jest jedna warstwa wełny mineralnej która leży niezbyt dokładnie rozłożona na stropie bo pod nią położone są kanały od wentylacji mech. Zastanawiam sie czy całkowicie nie usunąć tej wełny i nie wysypac celulozy ile się da i zostawić tylko 10cm na wentylacje pustki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zastosować taki "elektmar" tak cienkie płyty 3,2 mm. Nie uzyskasz na nich żadnej sztywności bez listw dystansowych gęsto rozmieszczonych. To równie dobrze możesz do list przybić takerem na szywki membranę paro-przepuszczalną Wyjdzie to znacznie taniej. Dla pewności mona nawet dać membranę w dwóch warstwach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zastosować taki "elektmar" tak cienkie płyty 3,2 mm. Nie uzyskasz na nich żadnej sztywności bez listw dystansowych gęsto rozmieszczonych. To równie dobrze możesz do list przybić takerem na szywki membranę paro-przepuszczalną Wyjdzie to znacznie taniej. Dla pewności mona nawet dać membranę w dwóch warstwach.

 

Czy działanie (wydajność) takiej membrany, będzie identyczna z pilśnią? Sprawdzałem i ta 3,2 jest w miarę sztywna, ale chyba poszukam grubszej dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 3 months później...
Witam,

czy ktoś mógłby podesłać zdjęcia wykonanego stelażu pod płyty k-g wraz z informacją na co zwrócić uwagę tak aby rozwiązanie było bezpieczne i pozwalało wykonać izolację poprzez nasypanie granulatu celulozy na płyty k-g.

 

z góry dziękuje

 

Zdjec nie mam ale stelaz jest "zwyczjany" - mam nasyp 20-25 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER. JAk wygląda sprawa izolacji granulatem to już chyba najlepiej obrazuje niezależny film który przedstawił na swoim kanale łukasz budowlaniec. Dla zainteresowanych link poniżej :

 

http://www.rockwool.pl/produkty/granrock-super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
witam,

mam zamieszkałe poddasze, ocieplone wełną, niestety nie zostało to prawidłowo wykonane latem gorąco, zimą zimno, macie pomysł jak to teraz najlepiej poprawić? oczywiście jak najmniej rujnując wnętrze?

 

Docieplanie granulatem celulozy to dosyc popularna metoda poprawek zle wykonanej izolacji welna. Odwiercaja otwor w KG i wdmuchuja celuloze. Potem wklejka/naklejka i gladz.

Podzwon i popytaj wykonawcow - powinenes wziac takiego co ma kamere termo zeby widzial gdzie dodmuchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...