Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekofiber czy granulat wełny mineralnej ?


seba_x

Recommended Posts

no właśnie czy 50 cm to nie za dużo? Czy to ma jakiś sens? Pamiętam, że jak rozmawiałam z pracownikiem firmy, która u nas robiła ekofiber, żeby dać tego 30-35 cm to pan powiedział, że to jest bez sensu, że to pieniądze wyrzucone z błotem. Podobno nasypanie powyżej 25 cm nie ma już znaczenia. 25 czy 50 cm daje taką samą izolację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spoko, już się otrząsnąłem :roll:

Wszystko posprzątane a jutro zaczynam stelaż jeszcze raz!

 

Poprawię jednak jedną rzecz, skręcę pchełkami wieszak obrotowy z profilem, po takim zabiegu nic nie będzie w stanie zerwać stropu, nawet metr wełny !

Poza tym odkopię wieszaki w innych pomieszczeniach i poskręcam również.

Wklejam lepsze zdjęcia :

http://img91.imageshack.us/img91/9779/img8912.jpg

 

http://img198.imageshack.us/img198/5791/img8913.jpg

 

zwilgotniała ta wełna czy za szeroko było

 

Wełna sucha, stelaż gęsto, możliwe że wysypałem za dużo w jednym miejscu,możliwe że któryś wieszak był źle założony ( jak jeden puści to leci reszta !) ,,, jedno co wiem to to że wieszaki były najsłabszym "ogniwem" i polecam wszystkim skręcanie go do profila!

 

zrób kilka mocowań na sztywno

 

Możesz podpowiedzieć jak to zrobić ?Też o tym myślałem tylko nie wiem jak .

 

Podsumowując napisałem o tym bo nie chcę aby ktoś z Was popełnił taki sam błąd, żeby było jasne dalej jestem za grubym ociepleniem i dalej uważam że granulat wełny jest ok.Trzeba tylko pamiętać że taki stelaż nie jest przystosowany do dźwigania takiego ciężaru, wystarczy kilka zabiegów aby Go wzmocnić i można spać spokojnie!

Pamiętajcie że najważniejsze jest bezpieczeństwo , nikogo nie było na dole, nawet żadnych narzędzi, dobrze że stało się to teraz a nie później!

 

Wielkie dzięki za wsparcie!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewierć boki profilu głównego i po wypoziomowaniu zastosuj druty od wieszaków obrotowych zagięte na końcach jak haczyki. Włóż w otwory i przykręć do belek. Takie mocowania wykonaj zawsze dwoma drutami po bu stronach profilu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem coś takiego :

 

http://img530.imageshack.us/img530/4651/78057179.jpg

http://img38.imageshack.us/img38/8449/84965430.jpg

 

W 6 miejscach na sztywno tymi prętami, poza tym wszystko poskręcane pchełkami !

 

Zrobiłbym tak wszędzie gdyby nie rozsypana wełna :-?

 

Dzięki Andrzej Wilhelmi za pomoc, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw nie ma takiego obciążenia, które by je wyprostowały!

"Piczman" jest OK tylko otwory należy zrobić z boku profilu a nie od spodu bo będzie problem z zamontowaniem płyt gipsowych (powyższa uwaga bezzasadna w przypadku wykonania kratownicy). W przypadku wykonania kratownicy zwróć uwagę na łączniki krzyżowe do łączenia profili gdyż czasami dość łatwo się wypinają. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to jest kratownica, drugi poziom co 40 cm a nawet gęściej spięty łącznikami krzyżowymi!

Bardzo dokładnie sprawdzałem każdy łącznik, nawet musiałem kilka wymienić bo sie wypinały :o

 

Dla mnie to nic tego nie ruszy :p

Dziś przykręcam płyty a w Sobotę zasypuje! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 year później...
  • 7 months później...

Wyciągam. Rozważam granulat wełny do ocieplenia stropu. Początkowo chciałam zrobić sufit z podwójnych płyt k-g na ruszcie (pod krokwiami), na tym folia, potem krokwie, nad krokwiami będą rury rekuperacji - stąd pomysł granulatu, który przykryje wszystko. Po obejrzeniu pewnych zdjęć ;) zastanawiam się jednak nad innym pomysłem:

na krokwiach cienkie płyty osb i dopiero na tym ułożona wełna (granulat lub nie). Rury do rekuperacji opcjonalnie zmieszczą się też pod krokwiami, a nad sufitem z k-g - jest spory zapas miejsca. Z drugiej strony - koszt płyt piechotą nie chodzi. A może jeszcze coś innego? jak zrobić dobrze i tanio ocieplenie stropu? racjonalnie grubą warstwą (wcześniej planowałam 30cm wełny/ 50cm granulatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obawiam się, czy będę w stanie spokojnie spać wiedząc, że sufit może na mnie spaść ;)

 

Czytałam w Twoim dzienniku o dociepleniu poddasza.

Czy wariant (od dołu):

- sufit z podwójnych płyt kg na ruszcie

- folia izolacyjna (jakaś konkretnie?)

- rury rekuperacji, nieocieplone

- dolny pas wiązarów

- płyty osb (8-10mm)

- wełna w rolce/ granulat/ whatever

ma sens? albo słabe punkty?

Na dachu dachówka + membrana wysokoparoprzepuszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

witam wszystkich

mam dom drewniany, wykonczony płytą gk, pomiedzy płytą a balem jest przestrzeń od 2- 10 cm . proponują mi różne materiały wełne , perlit, karamzyt, ekofiber. może ktoś wie co najlepiej zastosować? stelaże mam co 40 cm. jaki materiał najlepiej wypełni pustkę aby docieplić dom? poddasze mam na podwójnym stelażu a ochwyty pomoiędzy stelażami chyba nie są dodatkowo skręcone i tutaj lepiej chyba nie sypać niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...