Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 171
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mi sie podoba,

ale mój MPZP wymaga 40st nachylania dachu;

 

Na wizualizacjach pomieszczenia są podwyzszone

przez izolację pod pokryciem, a nie na stropie,

jakie tam ogrzewanie bys chciala miec?

 

Oczywiscie takie rozwiazanie jest dosc drogie - podwieszanie,

bo nie ma tej zalety ze ocieplenie na stropie jest tanie i proste;

A i ciepło do góry ucieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałam warunki zabudowy to nachylenie dachu było od 30stopni ale wnioskujemy o zmianę i może nam zmienią-liczę na to.

 

Belki na biało-bardzo dobry pomysł-dzięki

 

ten projekt wybrałam dlatego że pasuje idealnie mi wg stron świata.

Strona gdzie są sypialnie i taras jest na południe:)))))

chce stworzyć fajną grę światła przez to.

 

bez stropu nad salonem i nad kuchnią

 

Zlikwidować pralnie a zrobić z tego jeden pokój kąpielowy z wpuszczaną wanna

 

Co myślicie o zadaszeniuu nad tarasem-moim zdaniem zabieraz za dużo światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAWID+T

OK teraz widze o czym mowisz ... i to ja wlasnie lubie u niektorych architektow

 

Robia fajne wizualki jak tutaj: salon, super slonca fala zalewa salon ...

a tu sie okazuje ze nigdy tak nie bedzie przy tym zadaszeniu tarasu ...

 

Moznaby powiedzieć oszustwo ale z drugiej strony liczy sie sprzedaz

bo to projekt gotowy :-) i tak bedą zmiany ... (przepraszam, ale musiałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Strasznie ciezko jest znalezc cos w miare nowoczesnego, prostego w budowie i do tego przekraczajacego 140m2, a przy tym funkcjonalnego.

Z wiekszych prostych projektow z dachem dwuspadowym jest chyba tylko Jaskolka. Jezeli warunki zabudowy pozwolilyby mi postawic ta stodole (dowiem sie tego niebawem), to wtedy unowoczesnie ja oknami.

Z projektow z uzytkowym poddaszem znalalzlam tylko Nowoczesnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Rowniez jakis czas temu przegladalem projekty z tej pracowni i bylem gotow na Jaskolke z garazem, jednak gdy przysiadlem sie do niej by zaaranzowac rozklad do naszych potrzeb, niestety nie obylo sie bez ruszania scian nosnych.

Bylismy prawie zdecydowani na te radykalne zmiany gdy zajalem sie aranzacja SIGNUM 036 i o dziwo bez ruszania jakichkolwiek scian nosnych (nie liczac powiekszenia garazu) :) udalo mi sie dostosowac go do naszych potrzeb. Same zmiany sicanek dzialowych nie musza byc konsultowane z architektem, jednak przeniesione zostaly nieco okna, lazienki, pralnia wiec oczywiste jest by zamowic projekt ze zmianami.

Tak wiec chyba jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oresund - o Ty chyba szukałeś tej wielkości, bez sufitów i dwuspad. Podoba mi się taka pełna wysokość i w środku jest ciekawy, ale nad elewacjami i tymi kolumnami to można by popracować i może by bardziej nowocześnie wyszło.

 

Na moją działkę, która ma właśnie wjazd od zachodu to by mi szkoda było przesunięcia bryły na południe wymuszonej poprzez układ garażu i tym samym zmniejszenia południowego ogrodu - ale to zależy jaka jest działka.

 

Co do zadaszenia to pewnie bym się zastanawiała czy nie uciąć i wstawić zamiast tego tego pergoli jakiejś czy jak to się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

mnie również podoba się ten domek.

martwi mnie jednak to, źe okaże się drogi w realizacji.

za mało jest również szczegółowych informacji o projekcie - podoba mi się sposób w jaki to robi na przykład archon - wymiar każdego pomieszczenia w domu jest starannie opisany, są również koszty budowy...

tego mi właśnie w signum brakuje...

dla potrzeb mojej działki pasowałoby jakoś zamienić wiatrołap z kotłownią 8) i wjazd do garażu :lol:

szkoda że jeszcze nikt nie zdecydował się na budowę tego domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... szkoda że jeszcze nikt nie zdecydował się na budowę tego domu :(
My z zona jestesmy na niego zdecydowani. Dostosowalem uklad pomieszczen do naszych potrzeb a bylo tego kilka wersji, na niektore z nich nie wyrazal zgody tworca projektu (przemieszczenie wejscia) ostatecznie po mozolnych pracach i konsultacjach udalo mi sie stworzyc to czego nam potrzeba :) i o dziwo prawie nie poszlismy z zona na zadne kopmromisy a mamy wszystko bardzo funkcjonalnie (jak dla nas) rozmieszczone.

Niestety z powodu recesji musimy odlozyc nasze plany o jakis rok (mam nadzieje ze nie dluzej).

Jednak projekt pozostanie bez zmian. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wingerman czy dopytywałeś o bardziej szczegółowe koszty budowy?

na ile szacujesz stan surowy zamknięty?

 

może przy duzej dozie szczęścia udałoby mi się postawić domek do stanu surowego otwartego a potem reszta już sposobem gospodarczym :-?

nie myślę tu szaleć z dachówką ale pewnie zostałaby blachodachówka, a co do garażu... :-? mam już dwustanowiskowy koło domu-szczerupy, stary trochę ale kupę gratów (a na zimę i dwa samochody) mieści :lol: więc może tylko wiata?? sama nie wiem... :-?

 

mój mąż ma ochotę remontować stary dom-szczerupę która też znajduje się na tej samej działce co budzi moją grozę :evil: bo niby koszty dużo mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

do Katusia :

jeśli jesteś zainteresowana mogę napisać kilka orientacyjnych słów o kosztach signum.

 

Mam zrobiony kosztorys wszystkich prac (z dzwonkiem u bramy:)) i materiałów u rzeczoznawcy przy założeniu średniej półki (wiem że pojęcie średnia jest b. względna ale.....)

 

Mam trzy oferty firm developerskich na zrobienie tego domu do stanu "developerskiego". Niestety jest to oczywiście najdroższy sposób budowania więc nie wiem czy Ci to pomoże.

 

Z jedną mam podpisaną umowę....

 

Prace się rozpoczęły. Wprowadzamy się maj 2010.

 

Co chciałabyś się dowiedzieć ? Całego kosztorysu nie zamieszczę bo to pdf z 40 stron :)

 

Pozdrawiam,

Jacek

 

p.s.

Fajnie że komuś się signum spodobał bo w 90-95% jest to projekt mojej żony... Powstał na zasadzie współpracy z WM. Przynieśliśmy do nich szkice i naszą wizję (żona jest początkującym architektem wnętrz) oni dorzucili od siebie kilka szczegółów np. doświetlanie przedpokoju i dogadaliśmy się na projekt indywidualno/gotowy, tzn. jest dla NAS ale WM może go sprzedawać dalej co dało nam oszczędności względem projektu indywidualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na priv dostałem kilka emali postanowiłem oprócz przesłania kosztorysu szczegółowego zainteresowanym zapisać kilka ogólników.....

 

Kosztorys 1 :

Program norma, ceny kwiecień- maj 2009, robocizna Lubelska, założenie : średnia półka z kilkoma dziwactwami :

- dach z posypki ceramicznej "AHI ROOFING" koszt 35 000

- ogrzewanie podłogowe, piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania koszt około 7500 zł

 

Podsumowanie brutto prac w rozbiciu na etapy budowy :

Etap budowy Robocizna Materiały Sprzęt razem

Stan Surowy 45 042 148 733 7 973 201 749,26 zł

Dewelopersk 46 018 127 590 8 977 182 586,52 zł

Finalny 34 299 95 127 4 650 134 077,51 zł

Razem : 125 360 zł 371 451 zł 21 602 zł 518 413,29 zł

 

 

 

Brutto czyli z Vat 7% :D

 

Ponieważ możecie być ciekawi szczegółów oto one :

 

Etap Wartość Procent

STAN ZEROWY 44 528 zł 8.59%

STAN SUROWY 36 315 zł 7.00%

DACH 112 057 zł 21.61 %

STROPY 16 058 zł 3.10%

ŚCIANKI DZIAŁOWE<

TYNKI< OKŁADZINY<

MALOWANIE 38 504 zł 7.43%

PODŁOGI POSADZKI 34 143 zł 6.59%

ELEWACJA I ROBOTY ZEWNĘTRZNE 42 435 zł 8.18%

STOLARKA OKIENNA I DRZWIOWA 51 123 zł 9.86%

TRASY, PODJAZD, OPASKA 11 380 zł 2.19%

OGRODZENIE 28 965 zł 5.59%

INSTALACJE WOD-KAN 16 881 zł 3.26%

INSTALACJA GAZOWA 632 zł 0.12%

INSTALACJE C.O. 31 414 zł 6.06%

INSTALACJE ELEKTRYCZNE 11 208 zł 2.16%

SZAMBO Z PRZYŁĄCZEM 8 922 zł 1.72%

RAZEM netto 484 563 zł 93.46 %

VAT 33 919 zł 6.54%

Razem brutto 518 482 zł 100.0 0%

 

 

Uff, niestety nie potrafię robić tabelek więc wygląda to jak wygląda.

Zaraz prześlę kilka szczegółów z umowy z developerem... ale to w drugim poście bo nie wiem czy nie ma jakiś ograniczeń co do wielkości postu...

 

Pozdrawiam,

 

Jacek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 2 z 2.

 

A teraz to co mam w umowie z developerem.

Ceny netto bez :

- materiału na dach (ten zamówiłem sam koszt 35 000 zł :cry: )

- okien ( jeszcze wybieram cena od 15 do 20 000 zł :cry: )

 

Stan zerowy 57 100 zł

Stan surowy otwarty bez dachu 42 300 zł

Dach z orynnowaniem 75 400 zł (tu b. drogie drewno na odkrytą więźbę nad salonem :cry: )

Izolacja dachu 9 400 zł

Strop 21 400 zł

Ściany Wewnętrzne, tynki gipsowe i posadzka 38 900 zł

Elewacja 30 600 zł

Instalacje sanitarne, ciepłownicze i elektryczne 39 600 zł

 

Pozdrawiam,

 

Jacek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...