Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jw. ale chyba nie będą zbyt duże :) zastanawiamy się nad takimi zmianami by było możliwe dobudowanie w przyszłości dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych.

Zastanawiam się jeszcze nad technologią. Czy tradycyjnie murowana - jakieś bloczki albo cegła (ale to czasochłonne) czy prefabrykowana drewno-cement albo inne... (boję się o trwałość)

Ma ktoś na forum jakieś przemyślenia - doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jw. ale chyba nie będą zbyt duże :) zastanawiamy się nad takimi zmianami by było możliwe dobudowanie w przyszłości dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych.

Zastanawiam się jeszcze nad technologią. Czy tradycyjnie murowana - jakieś bloczki albo cegła (ale to czasochłonne) czy prefabrykowana drewno-cement albo inne... (boję się o trwałość)

Ma ktoś na forum jakieś przemyślenia - doświadczenia?

Witaj. Ciekawią mnie zmiany w środku , bo każdy ma inne pomysły i potrzeby. może coś podkradne dla siebie, niby nie mam zastrzeżeń do oryginału , poprzestawiam tylko troche drzwi , ale może pojawi sie jakiś ciekawszy pomysł. Ja będe budowała ścianę jednowarstwowa z Solbetu grubości 42 cm. Moi rodzice wybudowali z tego dwa domy ( gr. 36 cm ) jest ciepło , grzeją kozą i gazem. Za rok wychodzi im 5 tyś zł. za gaz. Dom ma 130 użytkowej + garaż i kotłownia 70m2. Korzystając z ich doświadczeń ja nie mam wątpliwości co do technologii.Zastanawiam sie teraz nad płytą fundamentową , Mam piaszczyste grunty , więc warunki sprzyjające. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mioniko jaką temperaturę utrzymują w domu Twoi rodzice w głównych pomieszczeniach?

Przyzwyczajeni jesteśmy do temperatur bloków... ale wiem że nie mamy co na to liczyć bo nas koszty zjedzą... ale u moich rodziców jest nieco chłodniej... 16 do 19 stopni a to jest stanowczo za mało ale liczę na minimum 21 stopni :)

Tych bloczków nie obkłada się już niczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj macgaik. Juz Ci opisuje , bo jestem po wizycie u rodziców i wywiedziałam sie wszystkiego. Zacznę od ściany . Tak tych bloczków nie ociepla sie styropianem. na tym właśnie polega ściana jednowarstwowa , musi byc dobrze zrobiony dom , żeby nie było mostków termicznych. Teraz jest ogólna moda na styropian i nikt nie wierzy , że bez może być ciepło. Ja tez pewnie bym nie uwierzyła , gdyby nie moi rodzice. W domu nie ma stropu. Dach jest jednocześnie sufitem, niektórzy chyba to nazywają stropodachem .Nad sypialniami antresola i w dachu 3 okna połaciowe. grzeją tylko 4 kaloryfery na 10 powieszonych , są ledwo ciepłe , bo macałam. Koze maja taką

http://www.kornak.pl/index.php?a=piece-wolnostojace&c=105

grzeja kilka godzin w ciągu dnia i to tez na minimum, Dziś o 10 było w domu 19 stopni , koza nie była rozpalana. Jak masz jakies jeszcze pytania , to chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj

Tak, koza jest na drewno , nie zwiazana z ogrzewaniem gazowym. Zabij mnie nie pamietam ile było stopni jak sprawdzałam ta temperature. Ale z tego co sie orientuje nigdy , nawet w największe mrozy piec i koza nie chodziły na full.

Rodzice lubia taka temperaturę, a koza jest niesamowita, gdyby paliło sie w niej cały czas to nie można by było wytrzymać w domu z gorąca. W tej chwili w kozie juz nie pala, Piec jest uruchamiany tylko na noc i to na minimum i jest cieplutko. Pozdrawiam wiosennie. Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Witajcie,

 

dawno nie pisałem (ostatnia faza wykończania więc roboty z doborem różnych elementów jest tyle że nie wiem w co ręce wsadzić), oprócz tego kilka razy byłem na nartach ( i w sumie prawie miesiąc na to wypadł)

 

Ale po kolei :

1. Nowe zdjęcia z budowy na wątku : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149320-Kilka-zdj%C4%99%C4%87-Signum&highlight=signum

2. I u mnie na stronie (sekcja galerie, jest tam też krótki film) : http://www.aquarelle.pl

3. A teraz błędy (a właściwie błędziki pewnie w każdym projekcie jest takich bez liku i usuwa je ekipa lub inwestor jak chwilę pomyślą)

* wiatrołap - za wąski na szafę przesuwną a wystarczyło by kilkanaście centymetrów więcej :

http://www.aquarelle.pl/images/stories/dom_maj_2010/dommaj2010-28.jpg

* okienko w spiżarni. Zamiast na środku blisko prawej ściany (zasłonią je półki) :

http://www.aquarelle.pl/images/stories/dom_maj_2010/dommaj2010-31.jpg

* projekt więźby dachowej. Signum powstał z założeniem odkrycia przestrzeni nad salonem. Państwo z WM przekonali mnie że zrobią mi taką konstrukcję dachu że będę mógł go odsłonić. Na szczęście przed finalnymi pracami (i zamówieniem) drewna zobaczyłem jak wygląda odkryta więźba Jaskółki (też ich autorstwa) i zmodyfikowałem (za dodatkowe pieniądze i poza WM) całą konstrukcję. Jak widać to że zamawiałem projekt z odkrytą więźbą na nic nie wpłynęło projektantka pokiwała głową a do projektu signum (który miał być zgodny z moimi oczekiwaniami) dała typową konstrukcję kratownicową o zbyt gęstej "zabudowie" :

(to zdjęcie mojej konstrukcji, a poszukajcie sobie zdjęcia odkrytych jaskółek) :

http://www.aquarelle.pl/images/stories/dom_maj_2010/dommaj2010-34.jpg

* za wąska średnica rury kominkowej. w projekcie jest fi=160 ! Niestety nikt mi nie wytłumaczył że aktualnie standart piecyków to 200 a przy tak niskim domu będę miał problemy aby znaleźć ciepły wkład do takiego fi. Oczywiście można powiedzieć że trzeba było się zapytać, poczytać... wiem wiem...

* w projekcie nie ma dobrze zaplanowanego zasłonięcia murłat w salonie (jeszcze raz przypomnę że założeniem był odkryty salon) mi po kilku naradach wyszło coś takiego ... ale kiedy pojawią się pęknięcia to życie pokaże :) :

http://www.aquarelle.pl/images/stories/dom_maj_2010/dommaj2010-30.jpg

 

* podobno (ten błąd jest dla mnie najbardziej wątpliwy bo to raczej ściema ekipy) źle jest rozwiązane ocieplenie części dachu tuż nad wejściem (na szczęście zasłoni to podpitka )

http://www.aquarelle.pl/images/stories/dom_maj_2010/dommaj2010-27.jpg

 

* za wąski gabinet :

http://www.aquarelle.pl/images/stories/dom_maj_2010/dommaj2010-36.jpg

http://www.aquarelle.pl/images/stories/dom_maj_2010/dommaj2010-37.jpg

 

reszty błędów nie pamiętam.... ale jakieś są na 100%.

 

Czekam na pytania, obiecuję zaglądać częściej.

 

 

 

Jacek Lisowski

Edytowane przez Jacek L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam ponownie Jacku L.

Jak pisałem wcześniej właśnie kupiliśmy z Żoną projekt SIGNUM i daliśmy go do adaptacji.

Budować będziemy pod Łodzią w Rzgowie.

Odnośnie Twoich przemyśleń o błędach - chętnie posłuchamy bo jeszcze projektujemy ;-).

 

Mam już jednak pytanie do Ciebie. Czemu ogrzewania podłogowego nie zrobiłeś np w gabinecie i jeszcze kilku pomieszczeniach?

Odnośnie więźby nad salonem czemu nie jest ona taka jak na wizualizacji na stronie WM?

Ta Twoja mi się kompletnei nie podoba... te blaszki łączące deski... ta część więźby nie powinna zawierać niczego innego niż drwno ( ja przynajmniej tak uważam, oczywiście każdy może mieć inne zdanie ;-) )

My chcemy zrezygnować ze świetlików (wszystkich) a doświetlenie korytarza chcemy zrobić z użyciem LEDów zasilanych przez baterię słoneczną z akumulatorem w układzie :) co automatycznie oznacza że zamkniemy pomieszczenia na wysokości więźby.

jeśli chodzi o wyjście na ogród (od strony po której jest wjazd do garażu) to chcemy przesunąć okno w kierunku środka bryły tak by w środku utworzyć prostą drogę komunikacyjną od wejścia z przedsionka wzdłuż ściany z kuchnią prosto do wyjścia bez wchodzenia za meble na środku salonu. (jak będę miał adaptację to wkleję bo z tego opisu to można nic nie zrozumieć....)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blaszek to racja. Piękne nie są ale uznałem że :

 

1. Z czasem mogę obić "lekką" boazerią główne dźwigary

2. Pomalować wszystko farbą

3. Przywyknąć... :)

 

Co do wizualizacji to jest to absolutne nieporozumienie ! Absolutnie nie zgadza się z rzeczywistością.

Proszę poszukaj w okolicy jaskółkę z pracowni WM i zobacz jak to wygląda tylko...... szukaj takiej która się buduje bo już 2 moich znajomych z pracy... (jakaś moda na parterowe domy z WM :)) zaczęło budowę jedni już zakryli salon, drudzy jeszcze nie ale na 100% to zrobią jak będą robić podwieszane sufity.

 

 

Obie rodziny chciały oczywiście mieć "wysoki" salon.

 

 

Z blaszakami możesz walczyć :)

 

Z bardzo gęstą i ciężką więźbą nie za bardzo zrobisz cokolwiek i pozostaje opcja 3 czyli przywyknąć :)

 

Pamiętaj również ile "super" materiału Ci pójdzie....

 

Pozdrawiam,

Jacek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

aaaaaa... tzn, że pod panelami nie należy robić podłogowej? dziwne... możesz mi to objaśnić?

Co do kosztów kraotwnicy... ja i tak biorę na to kreskę więc kilka złotych więcej ,,, to mi nie robi różnicy a szlag by mnie trafiał za każdym razem jak bym to widział... nie! wydam więcej ale musi to wyglądać!

 

Na naszej działce pojawił się przyczułek mieszkalny :) http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/35859683.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa... tzn, że pod panelami nie należy robić podłogowej? dziwne... możesz mi to objaśnić?

 

Poczytaj sobie forum.... jest na to setki postów.

Są tacy co mówią, że nie ma problemów i tacy którzy mówią że to dramat bo drewno jest super izolatorem.

Ja zgłupiałem i na wszelki wypadek zrobiłem standard czyli kaloryfery w pokojach....

 

Co do odkrytej więźby to napisz co planujesz ?

Widzę, że rozpoczynasz budowę więc już pewnie masz jakąś koncepcje ?

Zgodnie z projektem ?

Klejonka ? Jeśli tak to ile CI to wyszło ?

 

Pozdrawiam,

 

Jacek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pokazywałem moje zmiany jakie wprowadzałem, było ich dużo, właściwie to nie ruszyłem tylko salonu i kuchni :)W związku z powyższym zrobiliśmy projekt indywidualny.

To co mogę dodać od siebie, to fakt że u nas od strony korytarza do końca salonu będą szły dwie stalowe "szyny" na których oprzemy dach nad tą właśnie częścią wypoczynkową. Sam strop nad resztą domu robimy betonowy z wyłazem w końcu korytarza. Do doświetlenia korytarza planowaliśmy okno światłowodowe ale powiem że pomysł macgaik z bateriami słonecznymi i LED'ami przypadł mi do gustu (obliczałeś może koszta instalacji bez LED?)

 

Jacku czy Twoje prace pokrywają się z kosztorysem jaki mi przesłałeś, czy ostatecznie odbiegają o niego? Może na korzyść :) ?

 

PS. macgaik zmień linka w stopce bo już nieaktualny jak widzę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wingerman, podpis zmieniłem ;-)

Co do oświetlenia LED to jeszcze nie liczyłem, mam kilka pomysłów ale nie jestem uzdolniony w tej kwestii więc będę musiał poprosić kogoś o podpowiedzenie czy tak się da, bo chcę żeby to oświetlenie było w pewnym sensie inteligentne, a to może kosztować i nie wiem czy Żona pozwoli wydać mi tyle kasy :-)

 

Jacku L.

Jeśli chodzi o więźbę, szczerze, nie wiem jeszcze co będzie, bo trwa adaptacja projektu i nie rozmawiałem z projektantem o szczegółach.

Jak tylko będę miał jakieś szczegóły to chętnie się podzielę.

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

jestem również pod wrażeniem Signum.

Oglądam projekty od stycznia i lepszego nie widziałem. Jestem na etapie finalizowania zakupu działki siedliskowej. Powierzchnia terenu mnie nie będzie ograniczała, zastanawiam się jak posadowić ten dom? Droga biegnie od południa, więc jeśli postawię dom mając wjazd od południa, to salon wypadnie po zachodniej stronie. Czy to dobry układ ? To będzie mój drugi dom. Pierwszy wybudowałem w 2002roku wg projektu indywidualnego, 289m + 70m budynek gosp. Tam miałem taras od strony południowo - zachodniej, było ok.

Mam nadzieję, że ten wątek nie umarł. Mieszkam w Borach Dolnośląskich, jeśli ktoś buduje nieopodal (100-200 km) to chętnie odwiedzę, żeby pooglądać w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy zdjęcia poprzednio umieszczone w tym wątku są jeszcze gdzieś dostępne? (http://www.aquarelle.pl wygląda jakby nie działało). Jestem na etapie wyboru projektu i Signum stanowi bardzo mocnego kandydata, a takie zdjęcia z realizacji bardzo rozjaśniają myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! I mnie dopadła gorączka SIGNUM. Na początku przeglądania różnych projektów "przeleciałem " przez ten projekt jak przez setki innych a potem wracałem do niego kilkakrotnie i doszedłem do wniosku że to jest ten jedyny. Dziwnym jest to w moim przypadku że zadowolenie z tego wyboru narasta we mnie stopniowo (bez chwili zwątpienia) mam nadzieje że tak pozostanie do końca. Dzisiaj jestem na etapie przygotowania do wylania wińca i z dużym zadowoleniem przechadzam się po surowych pomieszczeniach. Z nieukrywanym zadowoleniem stwierdzam że mój wybór była naprawdę słuszny. Dom jak dla naszej czteroosobowej rodziny jest wręcz idealny. Niezwykła prostota oraz ogromna funkcjonalność "powala" na kolana. Poza likwidacją drzwi do garażu oraz przewidywanej zmianie tarasu nie zmieniałem nic. Warto wspomnieć również o bardzo profesjonalnie przygotowanym projekcie. Projekt zawiera również pakiet energetyczny z którego część rozwiązań na pewno wykorzystam. Pewnym zmianom poddałem samą technologie budowy - np "zagęściłem" ławę fundamentową oraz mam zamiar wylać wieniec również na ścianach działowych domu oraz podwójna izolacja przeciwwilgociowa pozioma powyżej poziomu fundamentów. pozdrawiam wszystkich budujących i mających w planie budowę Signum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...