Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Jesteśmy z żoną bliscy dołączenia do rodziny Signum... projekt przypadł nam do gustu w 95 %. Czytając Wasze wypowiedzi osobiście wolałbym chyba zasłonić konstrukcję dachową nad salonem.

I dalej po lekturze wpisów Jacka:

- gabinet jest rzeczywiście wąski, zastanawiam się czy nie można by było "zabrać" parę cm z sypialni głównej żeby przesunąć ściankę gabinetu,

- świetnym rozwiązaniem jest też pomysł na ściankę S w sypialniach dzieci, chętnie widzimy coś takiego u siebie

Co do naszych pomysłów:

- nie podobają mi się te murki między salonem a kuchnią (przeciwnie do mojej żony), osobiście myślę nad postawieniem może jakiejś wyspy\wysepki zamiast tych murków

- w związku z orientacją stron świata chcielibyśmy zrezygnować z jednego z dwóch okien w kuchni (na ścianie od wejścia do domu) i przeniesieniu go na ścianę frontową... oraz zastąpieniu wysokich okien na frontowej ścianie, typowym oknem (zachowując szerokość)

- likwidacja drzwi do kotłowni na wprost wejścia głównego, "cofnięcie" trochę ścianki, tak aby weszła tam szafa z suwanymi drzwiami (symetrycznie do tej w holu) a wejście do kotłowni zrobić z garażu

- pewnie też nie wstawialibyśmy okien w spiżarni i może w tej mniejszej łazience

- zastanawiamy się też nad sensem istnienia tego zadaszenia nad oknami w salonie wychodzącymi na taras - czy nie zabiorą za dużo światła wpadającego do salonu.

 

W związku z naszymi pomysłami mam prośbę o udostępnienie (jeśli jest ktoś w posiadaniu) rysunku z wymiarami pomieszczeń (nie chodzi mi o powierzchnie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam fanów Signum,

 

Projekt wpadł mi w oko kilka dni temu.

Jak dla mnie rewelacja - ale ponieważ brakowało mi jednego pokoju, po amatorsku przerysowałem wnetrze.

Główne zmiany (bazujac na doświadczeniach z domem, w którym mieszkam i potrzebach):

1. Szafy, szafy, szafy - im więcej wbudowanych tym lepiej.

2. Trzy pokoje dla dzieci + jeden gościnny/aneks telewizyjny (tv w salonie - brr...).

3. DUŻĄ garderoba przy sypialni roddziców.

4. Duża spizarnia z wejściem jak najbliżej wejścia (zakupy).

Rysunek w załączeniu - wszelka krytyka mile widziana:) Bazowałem na zdjęciu z www więc wymiary pomieszczeń są mocno przyblizone, ale sensowne

 

Pozd.

J.

Sig_j__g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie...

 

melduję zamieszkanie w Signum....

jak na razie jest SUPER !!!!

Czekam na mrozy..

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć pod adresem : http://www.aquarelle.pl/dom-listopad-2010.html

 

Na razie (w tym sezonie) zrezygnowaliśmy z kominka zastępując go obrazami mojej żony :).

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za pozostałych budujących.

 

Jacek L.

 

p.s.

 

załączam jedno zdjęcia na "zachętę" do obejrzenia pozostałych :)....

 

http://www.aquarelle.pl/images/stories/DOM201011/dom_final-1.jpg

Edytowane przez Jacek L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje!!

dokumentacja foto niczego sobie:) dla mnie tylko te wiązary sa źle zrobione-ale nie przyp...sie :D

ciężko mi sie to oglada bo ja mam projekt lustro ale jakies wyobrazenie mam

moglbys wkleic fotki konstr dachu nad tarasem?czemu tam dales takie cienkie slupy?

super te obrazy w salonie - żony twórczosc powiadasz? zaj....scie

pozdr

Edytowane przez _weynrob_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji. Już myślałem , że o nas zapomniałeś. W pierwotnych planach przeprowadzka miała być w maju, ale warto było poczekać.

 

_weynrob_ dlaczego dopatrujesz się jakiegoś błędu w więźbie? Pytam bo w lecie sam będę robił taką samą, tyle że nie odkrytą.

 

pozdr.

Rav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie odkryta to zaden problem

chodzi mi o estetyczne wrazenie-dla mnie mizerne za cienkie el brak podwojnego pasa dolnego świerk zamiast sosny plytki kolczasate jakies zaslepki owych plytek za duzo krzyzulcow taka konstr dobra jest do pom gosp nie do mieszkania ale widocznie firma ktora ja robila nie umiala inaczej - tak czesto bywa itp=ale to moje subiektywne odczucia

handluje drewnem bud i mam swoje fazy:)

ja bede robil odkryta - sam - i jak to zrobie wkleje fotki ale to za jakies x miesiecy:)

poza tym niemal wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Czy ktoś zaczyna lub zaczął budować Signum prócz Jacka? Ja ruszam w tym roku. Co prawda to nie signum, ale ten projekt tak mnie urzekł swoją funkcjonalnością, że na jego podstawie stworzyłem własny. Niestety w WM powiedzieli, że takie zmiany to już nowy projekt, wiec musiałem poszukać projektanta co mi to na papier przeleje... rok mi zajęły te wszystkie formalności, ale zaczynam wkrótce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

W tym tygodniu kończę już ( a może dopiero) fundamenty (będą ocieplone, zasypane, wylany chudziak). Na razie co mogę stwierdzić to, to że fundamenty i dach w tym projekcie są masakrycznie drogie. Ale jak się zachciało mieć dużą parterówkę to się teraz ma. A teraz kilka pytań:

1. Jak grube ściany robicie i z czego?

2. Czym będziecie ocieplać?

3. Jakie ogrzewanie?

4. Z czego robicie izolację poziomą?

5. Nad salonem macie otwartą przestrzeń czy robicie sufit?

6. Czym ocieplacie strop? Czy ocieplacie też między krokwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam, po wielu poszukiwanich, odwiedzeniu domów, ktorych projekt wybralismy, zdecydowalismy na signum. Niestety w zachodniej czesci kraju nie znalazlam wybudowanego signum. Pare zmian jakie wrzucamy to:

powiekszenie holu, by bylo miejsce na szafe, analogicznie tez powiekszenie wiatrolapu

powiekszenie gabinetu

myslimy nad tymi drzwiami przesuwnymi i szafie S, fajny pomysl, bo oddzieli i wygluszy pokoje dzieci

wejscie do kotlowni( u nas byloby to pomieszczenie na kosiarki i inne gadzety ogrodowe) od garazu

w pom 13 zejscie do piwnicy ( a tam dodatkowy pokoj rekreacyjny, pom gospodarcze, kotlownia, pomieszczenie na bombki, zastawe swiąteczną, narty i tysiąc innych drobiazgów)

zmiana okien w kuchni na naroznikowe

 

taki wolny pomysl to zamiana kuchni z gabinetem, tak by bylo wyjscie z niej na taras - ale to takie moje marzenie, nie wiem czy je zrealizujemy

 

Jak tam? wiosna się konczy jak Wasze budowy? Jakies zdjecia? pamiętniki budowlane?

 

JACEK L - zaglądasz tu jeszcze? Czy mogę prosić o kosztorys? Ktoś dostał od Jacka, zeby przeslac dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...