Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 171
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cena to około 19 000 zł (netto) +7% VAT.

Z dowozem gotowych zbitych elementów.

Bez rozładunku.

W tym nadzór nad złożeniem dachu trwający jeden dzień bo tyle trwał cały montaż.

 

Powierzchnia ? z tym jest gorzej bo liczyłem to dobre kilka miesięcy temu:) podpierając się tym co mam w kosztorysie to około 364 m2.

 

Pozdrawiam,

Jacek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jacku, w kuchni pod szafkami chyba też Ci ułożyli tą podłogówke. Obejrzałam zdjęcia i cholera !!! strasznie Ci zazdroszcze tego bałaganu. Nie mogę się trochę odnaleźć w Twoim wnętrzu bo ja będę budować lustro i już mi sie rozkład zakodował. Szafy w sypialniach wyszły super , ale wytłumacz tępej babie jakim cudem , bo mi nie wychodzą , może masz jakieś inne wymiary ścian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mioniko :

 

fakt że niektórych miejscach zamiast 12 wstawiłem 8.

Poniżej załączam schemat który dałem murarzom.

Coś w nim było nie tak (pamiętam że do mnie zadzwonili) ale to była jakaś błahostka na wszelki wypadek przelicz sobie sama :)

 

 

 

http://www.aquarelle.pl/images/stories/dom/sciany.jpg

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, że ledwo mogę pisać...projekt jest genialny. Do tej pory byłem przekonany, że jak się w końcu zbiorę do budowania, to będę robił projekt indywidualny. Już wiem, że nie :D Ten projekcik odpowiada mi w 100%, nawet bardziej niż to co sam sobie skrobałem. Oczywiście nie obeszłoby się beż drobnych poprawek, ale to wszystko dosłownie detale. Jedna rzecz mnie tylko martwi, co jak ktoś chce budować taką chatkę na południu Polski, w zasadzie to na Podhalu, gdzie warunki śniegowe są jak wiadomo ciężkie...czy taki dach o kącie nachylenia 25 st jest bezpieczny? Czy da się go przykładowo podnieść do 35 st i jakoś wzmocnić? A może konstrukcja wiązarowa jest już na tyle mocna że niepotrzebnie wymyślam. Nie znam się na dachach :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, czy u Ciebie więźba nad salonem będzie odkryta ? I powiedz co zrobiłeś z ogrzewaniem podłogowym tam , gdzie go nie powinno być .

 

Tak więźba będzie odkryta i z czasem może obita/pomalowana, tak aby nie było widać "pięknych" blaszek łączących konstrukcję.

 

Co do podłogówki to odsunięto spod wanny i brodzika na tyle ile się dało. W kuchni już nie zdążyłem więc :

- będę miał podgrzewane talerze :)

i/lub

- rozsychające się szafki ?? :(

 

Pozdrawiam,

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

w wątku http://forum.muratordom.pl/post3862133.htm#3862133

 

i/lub na stronie domowej (patrzcie stopka) zamieściłem kilka nowych zdjęć, względem poprzedniego stanu zmiany wizualne poważne :

- pojawiła się elewacja zewanętrzna

- podłoga

- fotek.

- podwieszany sufit.

 

Pozdrawiam,

Jacek

 

W tym roku już nic się nie wydarzy oprócz poprawek w ociepleniu związanych ze złym zaprojektowaniem przejścia ścian garaż-dom. Reszta czyli gładzie, terakota itp rusza od stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Projekt Signum, tyle że w wersji lustrzanej zrobił na mnie duże wrażenie. Bardzo funcjonalny układ wnętrza, wszytkie pomieszczenia na których nam (z Żoną) zależało. Niestety nie podobał nam się z zewnątrz - chcieliśmy dach kopertowy. W pracowni powiedziano mi, że taka zmiana to praktycznie nowy projekt (i o wiele wiele droższy), w związku z czym jesteśmy teraz na etapie projektu indywidualnego. Patrząc z zewnątrz można by powiedzieć, że mamy zupełnie nowy porojekt, ale wewnątrz są niewielkie zmiany w części mieszkalnej (jedynie zamieniona pralnia z łazienką i zamknieta kuchnia) i bardzo duże zmiany w części gospdarczo- garażowej (zmniejszona kotłownia i garaż, powiększony wiatrołap i dodane jeszcze jedno pomieszczenie gospodarcze). Na razie czekam na dokończenie projektu i mam nadzieje w lutym wystąpić o pozwolenie na budowę.

 

pytanie do Jacka: miełeś już projekt reku przy pozwoleniu na budowę, czy zrezygnowałeś z komina w trakcie budowy? Śledzę postępy prac - gratulacje. Dobrze,że zrezygnowałeś z tych kolumn przed garażem :)

 

Pozdr.

Rav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do Jacka: miełeś już projekt reku przy pozwoleniu na budowę, czy zrezygnowałeś z komina w trakcie budowy?

 

Pozdr.

Rav

 

 

Przy pozwoleniu na budowę nie miałem projektu (i nie mam do teraz bo robi mi to mój brat (świetny fachowiec :))).

Aczkolwiek omawiając projekt z developerem już była podjęta decyzja o rekuperatorze i z kosztorysu odjęte zostały kominy.

 

RAV : Czy projekt zleciłeś w WM ? Jeśli tak to mogę napisać Ci kilka "małych" baboli w Signum których rozwiązanie mógłbyś na nich "wymusić" bo płacisz.

Oczywiście ja też płaciłem ale błędy wyszły później...

 

Pozdrawiam,

Jacek Lisowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV : Czy projekt zleciłeś w WM ? Jeśli tak to mogę napisać Ci kilka "małych" baboli w Signum których rozwiązanie mógłbyś na nich "wymusić" bo płacisz.

 

Nie, skoro stwierdzili, że to będzie już nowy projekt, to zleciłem go znajomemu projektantowi znacznie bliżej miejsca zamieszkania.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witajcie Kochani. Musze się pochwalić . Mam pozwolenie na budowę !!!!!. Nareszcie. Jeszcze mi daleko do mojego Signum , ale powoli , powoli do przodu. Bo nie wiem czy Wam mówiłam , ale będziemy budować bez kredytu , więc troche to potrwa. Jacku , cudo budujesz , z przyjemnością patrzę na zdjęcia z Twojej budowy, im dłużej patrzę tym bardziej mi sie podoba. Czekam na następne. pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...