Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 171
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Też jestem zainteresowana wszelkimi informacjami na temat kosztów budowy Signum. George07, ciekawe rozwiązanie z sufitem w salonie. Mnie się bardzo podoba odkryta więźba, ale.... no właśnie - zwiększone koszty ocieplenia, na pewno więcej przy tym pracy niż przy zwykłym suficie no i zwiększone koszty ogrzewania w przyszłości. Ja myślę o tym, aby zrobić wnękę w suficie salonu nad stołem (w części przewidzianej na jadalnię), we wnęce sufitu mają być zamontowane lustra i oświetlenie. Widziałam coś takiego u znajomych - super efekt przestrzeni :)

Ja dopiero może na wiosnę ruszę z signum. Na razie przygotowuję się merytorycznie do tematu.

George, czy możesz podać informację ile pieniędzy pochłonął dach (więźba + pokrycie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety nie prowadziłem dokładnych notatek (o dziwo a tak sobie obiecywałem )co do kosztów poszczególnych prac. Za prace ciesielskie - więźba, deskowanie, papowanie zapłaciłem 8 tys. natomiast co do dachówki to tak naprawdę prace są jeszcze niedokończone. Trafiłem niestety na niesamowicie nierzetelnego wykonawce po prawie trzymiesięcznych ( ciągłe przerwy ) pracach musieliśmy się rozstać i teraz ma przyjść kolejna ekipa do poprawek - praktycznie trzeba przekładać ponad połowę dachu i zmieniać obróbki blacharskie. Zaznaczę tak na marginesie ze chyba bym się nie zdecydował po raz drugi na dachówkę być może dlatego że prace te dopaliły mi najbardziej i przy okazji zrobiłem prawie "doktorat" z zasad układania dachówki. Co do kosztów budowy to postawiłem sobie za cel zmieścić się we wstępnych kosztorysach budowy czyli 330 tys. za stan deweloperski. W nawiązaniu do odkrytej więźby w salonie to jest jeszcze jeden powód obniżenia sufitu poza kosztami - zbierające się na belkach i w zakamarkach rożnej maści zanieczyszczenia oraz jak to usunąć. Oczywiście można zrobić wiązary dachu spinane blachami (mniej zakamarków ) niestety ażeby uzyskać dobry efekt wizualny musi to być wykonanie dokładnie według projektu. pozdrawiam Edytowane przez george07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za odpowiedź George07. Bardzo tanio zapłaciłeś za więźbę, deskowanie i papowanie - to spory dach. Budujesz może w rejonie Wielkopolski;)? Chętnie skorzystam z namiarów na ekipę ciesielską. Współczuję za to ekipy dekarskiej. Oby już więcej takich "atrakcji" się Tobie na tej budowie nie trafiło. Ja jestem aktualnie na etapie szukania informacji na temat deskowania dachu, czy wybrać papę czy membramę, czy trzeba deskować dach przy nieużytkowym poddaszu? Ja zakładam jednak blachodachówkę z "wyższej półki" - jest lżejsza od dachówki, tańsza w układaniu, a dobrej jakości blachodachówka ma gwarancję na długie lata.

Zakładam, że w moim domu SIGNUM będzie ciepła płyta fundamentowa zamiast fundamentów, ściany w technologii IZODOM2000, ogrzewanie - pompa ciepła NIBE z kolektorem pionowym + moduł wentylacji z odzyskiem ciepła NIBE FLM.

W samym projekcie niewiele zmienię: brama garażowa na ścianie szczytowej (ze względu na wymóg usytuowania głównej kalenicy budynku wzdłuż drogi oraz ze względu na strony świata), trochę większy gabinet kosztem sypialni, zamknięta więźba dachowa w salonie i kuchni, wejście do pralni z łazienki, brak daszku nad wyjściem z salonu (będzie rozsuwana markiza - latem zasłoni przed ostrym słońcem a zimą przy zwiniętej markizie słoneczko dogrzeje salon), boczne wejście z zewnątrz do garażu, zamiast wejścia do kotłowni, wejście do kotłowni przez garaż i z wiatrołapu. To chyba wszystkie zmiany - takie tam drobiazgi.

Do wiosny przyszłego roku muszę załatwić wszelkie formalności aby wczesną wiosną wystartować z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Super pomysł z tą płyta fundamentową. Myślę że gdybym budował ponownie dom to bym się zdecydował własnie na takie rozwiązanie. Nie wiem czy dobrze rozumiem słowo "ciepła" - czy chodzi o płytę wylewaną na warstwie styroduru? Przy takim rozwiązaniu warto by się było zastanowić nad powietrznym ogrzewaniem tej płyty(chyba że to oznacza "ciepła"). Rozmawiałem z użytkownikiem takiego własnie systemu i był bardzo zadowolony. Co do ceny za wykonanie więźby to wiem że niewiele zapłaciłem robił mi to człowiek który jest cieśla z "dziada pradziada" i po wykonanej robocie stwierdził że to jest jego pierwszy i ostatni dach wykonany w takiej technologii ponieważ "wiązanie dachu bez zacięć na jaskółczy ogon to nie wiązanie" jedno trzeba przyznać że wykonał wszystko perfekcyjnie szkoda że tacy ludzie już odchodzą - nawet nie próbowałem negocjować ceny. Odnośnie kosztów materiałów na więźbę to chce się podzielić jednym spostrzeżeniem w Signum są blachy łączące wykonując je we własnym zakresie można zaoszczędzić około 70% kosztu. Należy zakupić ocynkowaną blachę i powiercić otwory wg instrukcji rozmieszczenia wkrętów - do wiosny sporo czasu. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła płyta fundamentowa - konkretne płyta firmy IZODOM 2000 - szalunek z kształtek styropianowych, który służy potem jako izolacja. Byłam w firmie Izodom 2000, bardzo podobają mi się ich rozwiązania, zarówno płyta fundamentowa jak i ściany. Ogrzewanie płyty powietrzem brałam bardzo poważnie pod uwagę (płyta legalett), ale kolega - inż. instalacji sanitarnych - odradza, bo powietrze ma o wiele gorsze parametry przewodności ciepła niż woda, no i sama płyta Legalett z rozprowadzonymi rurkami na dom signum kosztuje ponad 100 000,00 zł - do tego trzeba dołożyć jeszcze źródło ciepła (kocioł, pompę ciepła czy podłączyć do prądu) - łącznie zbyt duży wydatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, fajnie że ktoś jest kto buduje Signum, my właśnie jesteśmy po rozmowach z ekipą budowlaną -mięliśmy zaczać na jesień i zero wyprowadzić ,ale już sie zaczęły "schody " , ponieważ mamy piwnicę a to już komplikuje rozpoczęcie bo budowlaniec się nie wyrobi w tym roku i musimy czekać do wiosny (chyba że szukać kogoś innego ). Dach on nam radzi nie deskować i papować tylko jakąś membraną, która przepuszcza powietrze, ja jeszcze się nie znam bo dopiero sprawy papierowe skończyliśmy. My dach będziemy mieć z wiązarów, tak jak projekt i już zaczynam szukać wykonawcy , na dach dachówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnie pytania Kajdka: signum spodobał mi sie właśnie przez ten sufit w salonie, dlatego mamy wiązary widoczne odkryte, ale tylko nad salonem i kuchnią resztę zakrywamy. Na pewno świerk tylko czy skandynawski czy polski to już własnie mam dylemat, bo nasz polski jak dobrze zrobiony też jest dobry. Zobaczę jak spłyną mi kosztorysy od wykonawców i jak to będzie wyglądało. A Kajdek na jakim ty jesteś etapie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam temat Signum - papierki z działką załatwiam, potem projekt, pozwolenie. Z budową ruszam na wiosnę. Na razie zbieram wszelkie informacje o technologiach, możliwych rozwiązaniach itp. Wizję już ogólną mam standardu wykonania i technologii. Liczę na to, że na wiosnę ruszą dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych. Śledzę ten temat - na razie jest info sprzed kilku dni, że do domów energooszczędnych będą dopłaty w wysokości 30 tys. zł a do pasywnych 50 tys zł. Na pasywny na pewno się nie załapię, ale mam nadzieję, że na energooszczędny tak :).

Odkryta więźba bardzo mi się podoba, ale ze względu m.in na energooszczędność ją raczej zakryjemy, no i ze względu na koszty ładnej więźby, docieplenia dachu i sprzątanie ewentualnego kurzu "na wysokościach" - bo na pewno się będzie na belkach zbierał kurz i pajączki.

Mnie Signum ujął swoją prostotą i funkcjonalnością. Ma wszystko to co zakładaliśmy w założeniach. Ma to być dom o prostej bryle, tani w eksploatacji i funkcjonalny (dla mnie ważna parterówka - ułatwienie w poruszani się na "stare lata" kiedyś tam) no i musi mieć podwójny garaż dostawiony do bryły budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas papierki trwały od lutego do lipca, najdłużej adaptacja. Też myślimy o tej dotacji na energooszczędny , teraz tylko czy "nasz" bank będzie w ten program wciągnięty, bo to od tego zależy dużo. A energooszczędność nie wyklucza odkrytych wiązarów, tylko trzeba mieć bardzo dobrze izolację zrobioną, odpowiedniej grubości, bez szczelin i luk no i unikać mostków termicznych. Raczej nie będziemy oszczędzać na budowie i izolacji, wolę mieć wnętrze tańsze ( bo zawsze można zmienić), a dom jak postawię taki już będzie i nie ma co oszczędzać, bo wyjdzie prędzej czy później.

Zgadzam się- Signum ma fajną prostą konstrukcję,spójną, prosty dach no i to samo na stare lata też patrzymy. Mam nadzieje wybudować ten jeden dom i już starczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że też Wielkopolska. Nasze miejsce budowy to okolice miasta Czarnków, 70 km od Poznania.

Będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami no i może firmami wykonawczymi lub dostawcami materiałów :). Przy większym zamówieniu może uda się wynegocjować lepsze ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, to w sumie jakieś 60 km od siebie. No to mam nadzieję, że będziemy w kontakcie podczas budowy.

U mnie, przynajmniej na ten moment, założenia są takie:

- płyta fundamentowa IZODOM 2000

- ściany IZODOM 2000

- pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym (prawdopodobnie NIBE BIAWAR - mam kontakt do porządnego wykonawcy spod Poznania)

- rekuperator (myślę o firmie ZEHNDER) albo moduł odzysku ciepła NIBE BIAWAR (choć to nie do końca rekupreacja)

- energooszczędne okna

- zmieniam kierunek wjazdu do garażu na szczyt, zabudowując jednocześnie kolumny przy garażu, powiększając trochę tym samym garaż

- prawdopodobnie zrezygnujemy z daszka nad wyjściem z salonu (planuję rozwijaną markizę)

- będzie mała korekta w rozkładzie pokoi

- wejście do pralni robię z łazienki

- troszkę powiększę wiatrołap (pogłębię kosztem pom. gospodarczego)

- pokrycie dachu miało być dachówką, ale chyba jednak taniej wychodzi blacha dachówkowa (tu się jeszcze waham)

- działkę zamierzam jeszcze w tym roku obsadzić żywopłotem obronnym z ałyczy (bez ogrodzenia)

- no i strop nad salonem raczej zamykamy

- chyba chciałabym też zamontować - tak na przyszłość - instalację odkurzacza centralnego

Jak to wyjdzie w realu - przyszły rok pokaże :)

Edytowane przez Kajdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam fanów Signum :)

Ciesze się, że taki fajny projekt ma tylu zwolennikow :-)

Projektu szukamy już prawie 1,5 roku. Myślimy również o projekcie indywidualnym, jednak dzisiaj natrafiłam na Signum... :D

Mam nadzieję, że się uda mężusia namówić :yes:

Nie mogę jednak nigdzie znaleźć wymiarów projektu. Prosiłabym kogoś, kto je ma o przesłanie na priv:)

 

Pozdrawiam i życzę bezproblemowych budów :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 1 month później...

no i się zaczęło ,dopiero co prawda koparka ściagnęła wierzchnią warstwę, ale to już początek..... jak reszta z budowami Signum wstawcie jakieś fotki! yes:

Czy dobrze przeczytałam wcześniej, że ktoś przeniósł część tarasową w większości na tę stronę co wejście, jak to wyszło mnie interesuje, bo też raczej będę tak planować (kwestia ustawienia domu)

Ściana w S w pokojach bardzo fajny pomysł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

U nas też wreszcie się zaczęło. Papierki za nami. Ostatecznie budujemy signum 038 na płycie fundamentowej. Na razie wykonana podbudowa pod płytę i ułożona izolacja. Jutro betonujemy - 60m3 betonu - masakra - pan z betoniarni spytał, czy budujemy bunkier hehehe.

W projekcie zmieniliśmy ostatecznie niedużo - ze względu na strony świata wjazd do garażu będzie od strony szczytowej. Daszek nad wyjściem na taras pozostawiliśmy - i to tyle zmian (salon będzie z otwartą przestrzenią sufitową, w części kuchennej dajemy sufit podwieszany). Drzwi wejściowe będą otwierane do wewnątrz stąd pogłębiliśmy trochę wiatrołap kosztem pomieszczenia gospodarczego.

PS. Oby jutro była ładna pogoda bo betonu nie wyleją :(

Pozdrawiam wszystkich fanów SIGNUM- domu pięknego i prostego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...