Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kuchnia bez górnych szafek


Darek1719499676

Recommended Posts

Majka właśnie o takiej półeczce myślałam, tyle, że u mnie nie będzie raczej stało srebro tylko jakaś ceramika :lol:

Ale ogólnie szukam inspiracji i pomysłów na jakieś urozmaicenia, a praktycznie prawie wszystkie kuchnie w katalogach itp. są z górnymi szafkami :-?

Niby koncepcję całości już mam, ale może mi jeszcze coś ciekawego wpadnie w oko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też planuję kuchnię bez górnych szafek. Zastanawiam się tylko czy te dolne to powinny być głównie szuflady, czy jednak normalne szafki z półkami. Jak Wy robicie?

jesli to mozliwe to nie stosuj w dolnych szafkach w ogole polek. Lepsza gleboka szuflada /np na gary/ czy cargo niz stala polka.Polki w szafkach dolnych stosuje sie raczej z wielkiej oszczednosci i w miejsca ,do ktorych zagladamy niezwykle rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś ciekawe zdjęcia? Z katalogów albo Waszych kuchni? Bardzo poproszę :) Uparłam się, że nie chcę górnych szafek, ale muszę jakoś urozmaicić ciąg - jakieś podwyższenia, półeczki... ale nie mam pomysłu, żeby było ładnie i nie podwyższyło za bardzo kosztów.

i ja nie mam górnych szafek tylko stalowe (ażurowe) półki. Zdjęcia podeślę mailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Widzę, że wątek jest dosyć stary, ale moim zdaniem wciąż aktualny więc dorzucę swoje trzy grosze. Jeszcze nie mam urządzonej kuchni. Ze względu na koszty ( budujemy bez kredytu) przenieśliśmy ją na przyszły rok. W bloku z uwagi na brak miejsca miałam szafki wiszące 90- siątki, żeby z nich korzystac musiałam często wchodzić na taboret. Totalnie mi to obrzydło. Myślę, że wiszące szafki, pralka w łazience a narty pod łóżkim to przyzwyczjenie a raczej konieczność małych mieszkań. Mój mąż też w pierwszej chwili nie chciał słyszeć, że nie będzie wiszących szafek.

Poza tym uważam, bez nich jest dużo ładniej i przestronniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie będe miala szafek wiszących (projekt juz jest, czekam teraz na wykonanie) z tego tylko względu, że nie ma na nie miejsca. W kuchni mam 2 dośc duże okna. Jedyne co będe mialato taki słupek z zabudowanym piekarnikiem i mikrowelą a obok jest miejsce na wysokie cargo. Reszta wszystko niskie pod blatem. O brak miejsca sie nie martwie bo przy kuchni mam spiżarkę.

Powiem szczerze, że nie miałam pojęcia, że jest moda na kuchnie bez gornych szafek - wszyscy znajomi i rodzina górne szafki maja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Widzę, że po roku wątek znów sie pojawił. Od czterech miesięcy użytkuję nowa kuchnię. Rok temu byłam zielona i o szafki wiszące pytałam bo nie wiedziałam, ze istnieją takie WYGODNE WYSUWANE SZUFLADY. Mam ich 6 sztuk, do tego m.in.wysokie cargo i trzy wiszące szafki. Wszystko w nich idealnie się mieści. Trochę warzyw i zgrzewki napojów itp. trzymam w pomieszczeniu gospodarczym przy kuchni. Nie odczuwam braku spiżarki - cieszę się, że w tym względzie nie majstrowałam przy projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiszę swoje uwagi bo już pomieszkałam w swoim domu, dlatego mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. Rezygnuję z części wiszących szafek z dwóch powodów

Pierwszy to wzrost, do obecnych szafek tj. druga górna półka nie dostaję więc po co mi one

Drugi to alergia i chodzi o minimalizację miejsc gdzie zbiera się kurz na tych zawieszonych wysoko jest trudniej sprzątać i jest to dość męczące jeśli co tydzień trzeba przelecieć ich szmatką .

Górne szafki będę miała na jednej ścianie takie 40 cm. podnoszone do gór. Myślę, że nie zaszkodzą. A co do kosztów nie łudźcie się, że będzie dużo taniej ja już się przekonałam. Projektanci mebli już doskonale wiedzą, że jest taka tendencja i już sobie to zrekompensują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...