Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kuchnia bez górnych szafek


Darek1719499676

Recommended Posts

monika13!

Twoje piękne okno to dla mnie wystarczający argument by nie mieć górnych szafek.

Dla mnie jedynym zamiennikiem dla szafek górnych jest właśnie piękne okno i oczywiście spiżarnia lub pomieszczenie gospodarcze za ścianą. Ponieważ nie akceptuję żadnych stojących na zewnątrz bibelotówi i innych pierdół to eksponowanie tego na ścianie zamiast szafek górnych nie wchodzi w grę. Nie zapominajcie, że w kuchni będzie zbierał się taki charakterystyczny tłusty kurz i weź to teraz sprzątaj ... feeeee.

Osobiście brakuje mi szuflad - te które mam są bardzo głębokie . Brakuje mi takich, w których można by ustawić np. produkty konserwowe. Szukanie groszku w szafce głębokiej na 60cm jest nieco uciążliwe. Dojrzewam do wymiany półek na jeżdżące kosze

 

owczarka, jest i spiżarnia :)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/oDaqIaBiNCFBBGPnzB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kuchnia bez górnych szafek jest sensowniejsza, szczególnie jeśli ktoś ma 160 cm wzrostu i z wielkim trudem sięga do drugiej półki. ;)

U mnie górne szafki są jedynie dwie (nie licząc tej, w której schowany jest okap). W jednej trzymam szklanki i kubki, a druga stoi pusta. Za to szuflady uwielbiam! To najlepsze (czyt. najwygodniejsze i najbardziej pojemne) miejsce na do przechowywania rzeczy w kuchni. Choć spiżarni nic nie zastąpi i to z niej jestem najbardziej zadowolona.

Popieram, ale nie zawsze da się takie rozwiązanie zastosować.W mojej kuchni ani szuflad nie dało się zrobić wiecej niz 3 w szafce 60-tce. I górne szafki musiały być. Inaczej byśmy się nie zmieścili. Do niższych górnych sięgam (kubki, talerze, szklanki), do wyższych - wskakuję na blat albo biorę krzesło. Mam 153cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Naszą kuchnię też planujemy bez szafek, ale decyzję na 100% podejmiemy jak już będziemy mieszkać. Jak całość wnętrz, również kuchnię zrobimy sami. Inspiracją dla nas jest styl skandynawski i ukochana kuchnia Sophie Dah'l poniżej.

 

white%252520shelves%252520kitchen%25255B1%25255D.jpg

 

white_cooking%252520area%25255B1%25255D.jpg

 

W kuchni dominuje oczywiście AGA (u nas za jakieś banalne 15 tysięcy ;) )oraz garnki od Le Creuset na które choruję, choć ich ceny też przerażają (że nie wspomnę o kranie za 4,5 tysiąca). Wygląda jak zrobiona za tysiąc złotych, ale kosztuje fortunę. Mimo wszystko jest to mój ideał i do takiego wyglądu (może czasem bardziej industrialnego) będę dążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich zainteresowanych,

też mam kuchnie tylko z dolnymi szafkami, szukam inspiracji z cyklu: "co dać na ścianę".

Net przeszukałam i mało jest takich ciekawych rozwiazań.. niestety...

Nie wiem jakiego typu okap wybrać,żeby wszystko razem zagrało..wrzucę później jakieś zdjęcie może, żebyście mi pomogli w wyborze:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owczarka, jest i spiżarnia :)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/oDaqIaBiNCFBBGPnzB.jpg

 

Moniko w jaki sposób radzisz sobie z czyszczeniem żaluzji w kuchni (zakładam ze sa drewniane).

Będe wdzięczna za wszystkie uwagi, poniewaz tez sie zastanawiam nad tym rozwiazaniem w kuchni, ewentulanie roleta bambusowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko w jaki sposób radzisz sobie z czyszczeniem żaluzji w kuchni (zakładam ze sa drewniane).

Będe wdzięczna za wszystkie uwagi, poniewaz tez sie zastanawiam nad tym rozwiazaniem w kuchni, ewentulanie roleta bambusowa...

 

Tak, są drewniane. Czyszczę w sumie rzadko ale jak czyszczę to po prostu przecieram suchą ściereczką każdą lamelę. Wbrew pozorom nie jest to aż tak kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają Wasze kuchnie ze zdjęć!!! okazuje się że brak szafek górnych nie jest czymś złym. osobiście lubię jak jest mniej mebli i z tego co widać, taka kuchnia super się prezentuje.. przy okazji postanowiłam dodać coś od siebie. niestety nie jest to moja kuchnia, tylko znaleziona na jednym z czytanych przeze mnie blogów o aranżacji kuchni.

kuchnia bez szafek.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...