Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cena ogrodzenia


klincia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ma to sens, żeby zrobić fundament + słupki jak pod ogrodzenie z klinkieru + elementy kute, ale na razie na tym rozciągnąć siatkę (z braku funduszy...). Czy da się w przyszłości tylko zmienić siatkę na elementy kute, czy trzeba będzie coś więcej przerabiać?

Ile by kosztowało wykonanie takiego ogrodzenia? Mam 106 mb, okolice Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku zrobiliśmy 70 metrów ogrodzenia. Wysoka podmórówka, siatka, słupki ocynkowane za 3000 zł. Ale robocizna właściwie prawie darmowa, beton przygotowywany na budowie, Materiał i robocizna po tzw. dużej znajomości. Widzę że dużo zaoszczędziliśmy. Ogrodzenie z przodu (24 metry) będzie mnie kosztowało około 10.000,00 i też po znajomości. Koszty ogrodzenia są bardzo wysokie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku zrobiliśmy 70 metrów ogrodzenia. Wysoka podmórówka, siatka, słupki ocynkowane za 3000 zł. Ale robocizna właściwie prawie darmowa, beton przygotowywany na budowie, Materiał i robocizna po tzw. dużej znajomości. Widzę że dużo zaoszczędziliśmy. Ogrodzenie z przodu (24 metry) będzie mnie kosztowało około 10.000,00 i też po znajomości. Koszty ogrodzenia są bardzo wysokie.

 

Pozdrawiam,

 

To jakaś bzdura. ;)

Za ogrodzenie - jakieś 180 metrów - siatka bez podmurówki, z materiałem i robocizną, dałam jakieś 10 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blutka napisała

To jakaś bzdura.

Za ogrodzenie - jakieś 180 metrów - siatka bez podmurówki, z materiałem i robocizną, dałam jakieś 10 tysięcy.

Dlaczego to ma być bzdura ?

70 mb ogrodzenia za 3000 zł to wychodzi prawie 43 zł za mb, jeśli policzymy 180 m Twojego ogrodzenia to mamy cenę 7700 zł, ale brygada za darmo nie pracowała. :wink:

 

Ja mam do wykonania 110 mb ogrodzenia, w tym jedna brama 4.5 m + 2 furtki, na 20 m mają być sztachety, pozostałe czyli 90 mb siatka 1.5 m, ogólnie szacuję że nie wydam więcej jak 6000 zł a ile wyjdzie dokładnie nie wiem ale za miesiąc będę wiedział :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku zrobiliśmy 70 metrów ogrodzenia. Wysoka podmórówka, siatka, słupki ocynkowane za 3000 zł. Ale robocizna właściwie prawie darmowa, beton przygotowywany na budowie, Materiał i robocizna po tzw. dużej znajomości. Widzę że dużo zaoszczędziliśmy. Ogrodzenie z przodu (24 metry) będzie mnie kosztowało około 10.000,00 i też po znajomości. Koszty ogrodzenia są bardzo wysokie.

Pozdrawiam,

 

To jakaś bzdura. ;)

Za ogrodzenie - jakieś 180 metrów - siatka bez podmurówki, z materiałem i robocizną, dałam jakieś 10 tysięcy.

 

Dla mnie to żadna bzdura. Pytanie co z czego robisz i za ile. Liczę, że u nas jest ok. 26 m ogrodzenia frontowego i liczę, że razem z bramą będzie kosztowało ok. 14 tys niestety. I nie jest to ogrodzenie Wiśniowskiego, bo było za drogie.

 

W okolicach W-wy chcą 100 pln za mb podmurówki i jest to tylko koszt robocizny.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkch.

Jaka jest cena wykonania ok 100 m ogrodzenia cokół wys 10 cm plus słupki.

A jeszcze jedno to są okolice Warszawy :wink:

 

Mi wychodzi tak: Cena mb robocizny podmurówka 50 cm w ziemię + 20 cokół/20 szerokość, obsadzenie słupków i naciągnięcie siatki - robocizna 45/mb (miałem oferty nawet do 80pln za samą robociznę).

 

Słupki i siatka zależna od materiału więc rozpiętości dość znaczne.

Z betonem także różnie wychodzi. Moja ekipa kręcić będzie w betoniarce. Większość chciała aby po wykopaniu fundamentu pod płot zamawiąć gruchę (225pln/m3) - szybciej dla wykonawcy. Także tutaj z cenami można poszaleć.

 

Dla mnie wymierna jest jedynie cena za robociznę.

Tak więc okolice Warszawy wychodziły od 45-80. Miałem jeszcze namiar na ekipę za 35 ale byli 300km od Wawy i nie chcieli przyjechać.

 

Reasumując moje poszukiwanie to niech nikt mi nie pier@#$% o kryzysie. Przynajmniej w branży ogrodzeniowej. Cenią się, nie chcą zejśc z cen jakie były w czasie boomu....nie oddzwaniają, nie odpisują na zapytania ofertowe (słupki, profile, bramy, furtki - nie chce za darmo ale chce porównać ceny, zapytać czy można z większego profila, czy mozna lepiej czy taniej itp....ale chyba to zbyt meczące)...zasadniczo kłada laskę. A znalezienie ekipy poniżej 50pln za robociznę graniczyło z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkch.

Jaka jest cena wykonania ok 100 m ogrodzenia cokół wys 10 cm plus słupki.

A jeszcze jedno to są okolice Warszawy :wink:

 

Mi wychodzi tak: Cena mb robocizny podmurówka 50 cm w ziemię + 20 cokół/20 szerokość, obsadzenie słupków i naciągnięcie siatki - robocizna 45/mb (miałem oferty nawet do 80pln za samą robociznę).

 

Słupki i siatka zależna od materiału więc rozpiętości dość znaczne.

Z betonem także różnie wychodzi. Moja ekipa kręcić będzie w betoniarce. Większość chciała aby po wykopaniu fundamentu pod płot zamawiąć gruchę (225pln/m3) - szybciej dla wykonawcy. Także tutaj z cenami można poszaleć.

 

Dla mnie wymierna jest jedynie cena za robociznę.

Tak więc okolice Warszawy wychodziły od 45-80. Miałem jeszcze namiar na ekipę za 35 ale byli 300km od Wawy i nie chcieli przyjechać.

 

Reasumując moje poszukiwanie to niech nikt mi nie pier@#$% o kryzysie. Przynajmniej w branży ogrodzeniowej. Cenią się, nie chcą zejśc z cen jakie były w czasie boomu....nie oddzwaniają, nie odpisują na zapytania ofertowe (słupki, profile, bramy, furtki - nie chce za darmo ale chce porównać ceny, zapytać czy można z większego profila, czy mozna lepiej czy taniej itp....ale chyba to zbyt meczące)...zasadniczo kłada laskę. A znalezienie ekipy poniżej 50pln za robociznę graniczyło z cudem.

 

W tej branży nie ma zbytnio z czego schodzić,jeżeli ktoś zejdzie z ceny to i tak Twoim kosztem ( nikt nie dokłada do interesu no chyba,że jakiś szalony wykonawca ).

Co do ceny to weź pod uwage,że jedna osoba tego nie zrobi musi być min 2 osoby a najlepiej 3. Przelicz metry, przelicz koszta, wkład pracy i czy chciałbyś mieć ,,firme" i zarabiać tyle co sobie wyliczyłeś???

P.S.

Nie wykonuje usług kładzenia siatki,ale wiem ile schodzi przy takim czymś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykonuje usług kładzenia siatki,ale wiem ile schodzi przy takim czymś

 

No własnie obserwuje z okna jak robi to ekipa sasiada, która wchodzi do mnie. Patrząc na czas jaki na to potrzebują, wiedze, umiejetności, sprzet uważam, że stawka 40-50 za mb zwykłego ogrodzenia (bez klinkierów i cudów na kiju) to cena uczciwa. Tyle, że za takie pieniądze nie łatwo kogoś znaleźć w okolicach Warszawy. Jakbym się na Podkarpaciu budował to namiary miałe jak najbardziej za 35 pln. Standardem u mnie było 55-60....80 pln. I przyjeżdza taki wykonawca i opowiada mi pół godziny jakie to żniwa były dwa lata temu (wiem jakie były bo brałem w nich udział jak mnie kosili) a teraz posucha. To jak posucha to proponuje negocjacje i aby zeszli 5 pln z metra.

 

No panie za tyle to ja robić nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku zrobiliśmy 70 metrów ogrodzenia. Wysoka podmórówka, siatka, słupki ocynkowane za 3000 zł. Ale robocizna właściwie prawie darmowa, beton przygotowywany na budowie, Materiał i robocizna po tzw. dużej znajomości. Widzę że dużo zaoszczędziliśmy. Ogrodzenie z przodu (24 metry) będzie mnie kosztowało około 10.000,00 i też po znajomości. Koszty ogrodzenia są bardzo wysokie.

 

Pozdrawiam,

 

Witam,

Czy możńa jakiś namiar na ekipę od ogrodzenia (okolice Otwocka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

betonowy fundament- robocizna 40zl/mb

Klinkier(3 cegly)-robocizna 60zl/mb

Slupek klinkierowy 100zl za mb (jeszcze nie wiem co to znaczy-oferta na pismie)

 

przesla metalowe pret14- 220zl/mb, 2 bramy 5metrowe 5000zl,furtka 600zl- ten punkt material z robocizna (zawiera montaz na miejscu)

No to wyjdzie mi chyba okolo 40tys za 60m ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...