Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cena ogrodzenia


klincia

Recommended Posts

Witam wszystkich mających jakieś większe doświadczenie z murarzami....

 

Mam pewien problem. Powiedzcie mi ile może kosztować wykonanie (bez kosztów materiału) takiego typu ogrodzenia.

 

http://w.paluch.webpark.pl/dsc01071.jpg

 

Jest to mur pełny z cegły z rozbiórki ok. 100-letniej, oczyszczonej, wiadomo jak to cegła z tego okresu nie jest zbyt równa więc jest to pewne utrudnienie. Mur miałby być wyniesiony na wysokość 2,0m, na długości ok. +/- 25m, (na tym odcinku 1 furtka i 1 brama wjazdowa).

 

http://w.paluch.webpark.pl/schemat.jpg

 

‘Rów’ pod fundament miałem wykopany, więc powiedzcie mi proszę ile, murarz może żądać za 1mb takiego ogrodzenia.

 

***

Rozmawiałem z jednym murarzem, stwierdził że skoro mam muru ok. 20mb x 2m wysokości co daje ok. 40m2 należałoby liczyć przy starej cegle za m2 a nie za ilość cegieł.

Za całość z fundamentami jego stawka wynosiłaby ok. 70zł / m2 co daje ok. 3000zł

Jak uważacie czy ta stawka jest do przyjęcia???

 

***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wykonuję ogrodzenia za 65 zł / mb , jest to cena montażu wraz ze wszystkimi moimi materiałami, bez podmurówki (słupki są zabetonowane, siatka przy ziemi) Klienta nie interesuje nic, wszystkie materiały dostarczam ja (poza prądem i wodą)

Rodzaj siatki i inne szczegóły do ustalenia. Na życzenie mogę przesłać zdjęcia wykonywanych przez siebie ogrodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt mojego ogrodzenia:

 

Siatka: 160mb

Słupki: 82 sztuki

Obejma podporowa: 18 sztuk

Obejma montażowa: 54 sztuki

Śruba montażowa: 54 sztuki

Napinacz: 27 sztuk

Drut naciągowy: 480mb

Pręt napinający: 18 sztuk

Przelotka PVC: 192 sztuki

 

Razem: 4 558,10 zł

 

Są to same materiały bez podmurówki - całość będę robił sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie tak podać ceny murowanego ogrodzenia a nie tylko siatka i siatka :x

 

To zalezy z czego ma byc murowany... Podaj material a powiem ci cene

 

troszkę wyżej było:

Witam wszystkich mających jakieś większe doświadczenie z murarzami....

 

Mam pewien problem. Powiedzcie mi ile może kosztować wykonanie (bez kosztów materiału) takiego typu ogrodzenia.

 

http://w.paluch.webpark.pl/dsc01071.jpg

 

Jest to mur pełny z cegły z rozbiórki ok. 100-letniej, oczyszczonej, wiadomo jak to cegła z tego okresu nie jest zbyt równa więc jest to pewne utrudnienie. Mur miałby być wyniesiony na wysokość 2,0m, na długości ok. +/- 25m, (na tym odcinku 1 furtka i 1 brama wjazdowa).

 

http://w.paluch.webpark.pl/schemat.jpg

 

‘Rów’ pod fundament miałem wykopany, więc powiedzcie mi proszę ile, murarz może żądać za 1mb takiego ogrodzenia.

 

***

Rozmawiałem z jednym murarzem, stwierdził że skoro mam muru ok. 20mb x 2m wysokości co daje ok. 40m2 należałoby liczyć przy starej cegle za m2 a nie za ilość cegieł.

Za całość z fundamentami jego stawka wynosiłaby ok. 70zł / m2 co daje ok. 3000zł

Jak uważacie czy ta stawka jest do przyjęcia???

 

***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach PORZĄDNEGO wykonawcy podpisałam umowę na:

 

170 mb siatki 3,5 - 4 gr., oczko 5/5 ocynk, 50 cm podmurówka, wys. siatki 1,5, słupki na kolor grafit,

brama przesuwna 4 m i furtka wzór jaki chcę kolor grafit - 78 zł/mb (robocizna i cały materiał w to wchodzi łącznie z piachem i zbrojeniem betonu, beton z betoniarki).

Za wymurowanie 1 szt słupka betonowego bierze ok. 200 zł. Jeszcze się zastanawiam nad słupkami. - kwota końcowa ok 15 tyś wszystko.

mazowieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach PORZĄDNEGO wykonawcy podpisałam umowę na:

 

170 mb siatki 3,5 - 4 gr., oczko 5/5 ocynk, 50 cm podmurówka, wys. siatki 1,5, słupki na kolor grafit,

brama przesuwna 4 m i furtka wzór jaki chcę kolor grafit - 78 zł/mb (robocizna i cały materiał w to wchodzi łącznie z piachem i zbrojeniem betonu, beton z betoniarki).

Za wymurowanie 1 szt słupka betonowego bierze ok. 200 zł. Jeszcze się zastanawiam nad słupkami. - kwota końcowa ok 15 tyś wszystko.

mazowieckie.

 

Podaj namiary na niego, moze za kilka tygodni i ja bede szukal ekipy do ogrodzen :wink:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

panele ocynk. ale niestety pytanie 'jakie' jest zbyt ogólnikowe żebym trafiła z odpowiedzią :roll:

 

również niestety nie wiem co to znaczy pływająca podmurówka. ma być normalny betonowy fundament. z betonu a nie z prefabrykatów betonowych.

30 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dobre pytanie :D Podłączam się - co oznacza podmurówka pływająca?

Jutro zaczynamy z ogrodzeniem a nie wiem jaka jest różnica między podmurówką stałą, a pływającą :roll:

 

Zastanawiam się jeszcze nad siatką, pomiędzy tymi dwoma:

Siatka zgrzewana:

- Pantanet PROTECT (oczka kwadratowe - 50,8 x 50,8mm)

- Pantanet FAMILY (oczka prostokątne - 101,6 x 50,8 mm)

 

Która ładniejsza, bardziej pasująca np. do nowoczesnego domu...

 

http://www.pajeczyna.krakow.pl/rysunki/protect.jpg http://www.pajeczyna.krakow.pl/rysunki/galeria/142_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc jakie miałem na myśli jaka grubość drutu, czy znasz może firmę która je robi,bo materiał już znam :)

podmurówka pływająca to taka która nie łączy się na stałe z cokołem (betonem wylanym przy zalewaniu słupka) tylko jest oddzielona dylatacją dzięki której może pracować podczas wysadzania gruntu przez mróz, gdyż nie jest ona wylewana głęboko w ziemie, tak jak to następuje w przypadku podmurówki stałej, gdzie trzeba wylewać beton na głębokość poniżej strefy zamarzania :)

mniej więcej tak to wygląda, w razie pytań chętnie odpowiem :)

ja lubie siatke Pantanet Family, gdyż nie ma problemu z drutami naciągowymi, gdyż nie stosuję się ich,a siatkę przy pomocy specjalnych narzędzi można napiąć bez problemu i wysiłku, poza tym jest to siatka bardzo trwała, sąsiad jednego z moich klientów ma tą siatkę 12 lat i wygląda jak nowa:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...