Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy można najpierw kupić sprz AGD pod zabudowę Ameble potem?


Karollinka

Recommended Posts

mam taki dylemat,otóz dostliśmy pieniądze od babci z przeznaczeniem zeby kupić sprzęt do kuchni, domu jeszcze nie ma, na wiosne ruszy budowa tym bardziej nie ma mebli do kuchni, babcia niedługo wyjeżdza i chce zobaczyć koniecznie nasz zakup:) właśnie sprzęt do kuczy ktoś hni i nic innego. I w związku z tym moje pyt, czy ktoś tak robił że kupił najpierw sprzęt a potem meble? to dośc sporo pieniędzy i szkoda to roztrwonić na garnki i inne drobiazgi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można, ale z własnego doświadczenia nie polecam tak przedwczesnych zakupów :D Często w trakcie budowy zmienia się koncepcja (niektórym nawet kilkanaście razy :lol:) i okaże sie, że to co kupiliście nie pasuje wam np. wizualnie do kuchni, albo doczytacie i stwierdzicie że wolelibyście kupić np. indukcję zamiast gazowej, a tu po ptokach ;) Wytłumaczcie babci co i jak (napewno zrozumie ;)), kaske wpłaćcie na konto i obiecajcie sobie (i babci oczywiście :D), że nie ruszycie na nic innego niż sprzęt do kuchni :lol: ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze mozesz kupic, ale do czasu kiedy bedziesz już wyposażac kuchnię, moze będziesz chciała cos jednak zmienić, będą nowsze modele, albo te które teraz kupisz będą juz tańsze... Skoro dopiero macie zamiar ruszyc z budową, to ja bym się jednak wstrzymała, koncepcja na urządzenie kuchni może się Wam jeszcze zmienic wielokrotnie i okaże sie, że zakupione kiedys sprzęty nie pasują...

Spróbuj przekonać może babcię, że teraz te pięniazki przydadzą się na inne rzeczy - tzn. np. bloczki fundamentowe i beton ;)

Albo jak ktoś chyba wspomniał odłożcie je póki co na konto, jakies dobrze oprocentowane ;)

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisano ceny sprzętów AGD zmieniają się z miesiąca na miesiąc. W dodatku równie szybko pojawiają się nowe, bardziej dopracowane modele. Jeżeli ruszacie teraz z budową to, optymistycznie zakładając że wszystko pójdzie migiem, najwcześniej za rok będziesz te sprzęty montować. O zmieniających się koncepcjach to już w ogóle nie wspomnę ;-)

 

Dla mnie jedynym racjonalnym wyjściem byłoby odłożenie tych pieniędzy na konto. Jeżeli babcia chcę dla Was dobrze, to nie będzie miała nic przeciwko temu. W przyszłości za tą kasę albo kupicie lepszy sprzęt, albo taki sam ale znacząco taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...