Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe i 12cm betonu.


Bacus

Recommended Posts

takie rozwiązanie nie będzie miało samych plusów, ale za są najważniejsze sprawy tego tematu, przeciw nooo taaak ... wiesz .... czyli same pierdoły ale pewnie będzie lepiej niż to co jest teraz

 

Ale na pewno większy sens ma położyć jeszcze raz niż zostawić tak jak jest ... poza tym pod rurke poukładać chce takie cienkie maty z obijające ciepło z jedną stroną wyłożoną folią aluminiową ... :-)

 

Tak czy siak dzięki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiązanie nie będzie miało samych plusów, ale za są najważniejsze sprawy tego tematu, przeciw nooo taaak ... wiesz .... czyli same pierdoły ale pewnie będzie lepiej niż to co jest teraz

 

Ale na pewno większy sens ma położyć jeszcze raz niż zostawić tak jak jest ... poza tym pod rurke poukładać chce takie cienkie maty z obijające ciepło z jedną stroną wyłożoną folią aluminiową ... :-)

 

Tak czy siak dzięki za pomoc :-)

:o :o :o :o

 

To fachmani się nie popisali jak folii pod rury też nie dali :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak czytam, czytam te odpowiedzi i zastanawiam się nad tymi dobrymi radami.

Gdzie by te rurki nie były, to i tak muszą nagrzać tą płytę. 30 cm styropianu to aż za dużo. Nic nie rób ! Chyba, że masz za dużo kasy i czasu. Wprawdzie u mnie ogrzewanie elektryczne jest, ale wylewki 11 cm + gres. I nie narzekam już od 10 lat.

 

pozdrawiam - Juras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiązanie nie będzie miało samych plusów, ale za są najważniejsze sprawy tego tematu, przeciw nooo taaak ... wiesz .... czyli same pierdoły ale pewnie będzie lepiej niż to co jest teraz

 

Ale na pewno większy sens ma położyć jeszcze raz niż zostawić tak jak jest ... poza tym pod rurke poukładać chce takie cienkie maty z obijające ciepło z jedną stroną wyłożoną folią aluminiową ... :-)

 

Tak czy siak dzięki za pomoc :-)

:o :o :o :o

 

To fachmani się nie popisali jak folii pod rury też nie dali :o :o

 

Dali dali folię pod gruby beton ... napisałem, że dam jeszcze raz jak coś ... jakbym układał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przyjechali "mixokreciki", pan podłogówka poukładał rureczki i powiedział mi ,żebym nie zapomniał o...........i kurna zapomniałem i wyłem do podłogówki.Co z tego ,że mam ciepłą podłogę jak mam za krótkie drzwi.Co z tego że nic się z nią nie dzieje jak otwory w drzwiach przez nią nie trzymają wymiaru,co z tego ,że przez nią zapomniano jak będą się zaczynały i kończyły schody zabiegowe.Wreszcie co z tego ,że ciepluchna podłoga jak w kibelku nieco muszę głębiej siadać.Problem masz ale mój jest mega przy twoim.

 

Styro 10 cm,folia, rurki ,siatka, razem 16 cm.Czyli wylewki właściwej od styro 6cm.

 

głowa do góry.Ja bym stracił i położył nowe rurki.W twoim wypadku dodatkowy koszt = efekt końcowy.Później będzie za późno.

 

pzdr

 

Ad czerwone. :p :p :p Kibelek był przykręcony przed "wylewką"

i ona go zalała do połowy???

 

Metodę tę pamiętam z lat "komuny" często /po kilku kradzieżach/

instalowało się tak muszle w ubikacjach ogolnodostępnych bez "ochrony"....

 

ad2 do czerwonego.Nie kibelek tylko stelaż "geberit".Przed mixokretem nie wyciągnęli do góry(jest miara na 100 cm od właściwego podłoża)bo szybko szybko i faull.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożenie rurek wyżej/położenie nowych wyżej przecież nie wiele zmieni. trzeba by skuć całą wylewkę do styro i po prostu zrobić jej mniej - jeśli ma to coś zmienić.

 

ale powinno dać się żyć z 12cm, sam mam nie wiele mniej (a częściowo właśnie tyle bo coś krzywo wyszło). lepiej by było mniej, ale skoro już tak wyszło. sprawdź jak Ci się tym steruje, ale nie od/do całkowitego wychłodzenia tylko w granicach utrzymania temperatury pomieszczenia np. 18-22 st. (czy jakie tam temperatury lubisz) chyba nie powinno być tak źle, a jeśli jest źle to chyba nie tylko z powodu wylewki.

 

dziwi mnie te 45 st. na zasilaniu. jak rozumiem jeszcze nie masz nic na wylewce, to powinno dawać temp. tej podłogi nie dużo mniejszą od temp. zasilania. co ile te rurki? u mnie zasilanie poniżej 30 st. daje temp. wylewki 27st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożenie rurek wyżej/położenie nowych wyżej przecież nie wiele zmieni. trzeba by skuć całą wylewkę do styro i po prostu zrobić jej mniej - jeśli ma to coś zmienić.

 

ale powinno dać się żyć z 12cm, sam mam nie wiele mniej (a częściowo właśnie tyle bo coś krzywo wyszło). lepiej by było mniej, ale skoro już tak wyszło. sprawdź jak Ci się tym steruje, ale nie od/do całkowitego wychłodzenia tylko w granicach utrzymania temperatury pomieszczenia np. 18-22 st. (czy jakie tam temperatury lubisz) chyba nie powinno być tak źle, a jeśli jest źle to chyba nie tylko z powodu wylewki.

 

dziwi mnie te 45 st. na zasilaniu. jak rozumiem jeszcze nie masz nic na wylewce, to powinno dawać temp. tej podłogi nie dużo mniejszą od temp. zasilania. co ile te rurki? u mnie zasilanie poniżej 30 st. daje temp. wylewki 27st.

 

 

No w takie cuda to ja nie uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho poprawianie tego w taki sposób żeby dać płycej rurki niewiele da (albo nic)... i tak ciepło zabierze ta cała masa betonu dopiero wtedy góra podłogi będzie ciepła.

 

ile jest styropianu pod podłogą? dobrze wyczytałem że 30cm? :o

 

edit: już sprawdziłem - faktycznie 30cm - no RESPECT 8) - masz po prostu wielki akumulator ciepła w domu (a wielki akumulator długo się ładuje) - nic z nim nie zrobisz - no chyba że go skujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho poprawianie tego w taki sposób żeby dać płycej rurki niewiele da (albo nic)... i tak ciepło zabierze ta cała masa betonu dopiero wtedy góra podłogi będzie ciepła.

 

ile jest styropianu pod podłogą? dobrze wyczytałem że 30cm? :o

 

edit: już sprawdziłem - faktycznie 30cm - no RESPECT 8) - masz po prostu wielki akumulator ciepła w domu - nic z nim nie zrobisz - no chyba że go skujesz

 

Dokładnie tyle ... a co za dużo ?? :-) lepiej chyba za dużo niż za mało ... :-)

 

Czyli uważasz, że nie ruszać tego i zopstawić tak jak jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej ilości styropianu to musiało być więcej wylewki niż standardowe 6cm gdyby było jak normalnie to wylewka by pękała - ciekawe tylko ile Ci siądzie podłoga jak ten styropian "trochę" się uleży.

 

Ja bym tego nie ruszał. W okresach przejściowych będziesz miał kłopot z bezwładnością - może wstaw tam jakiś kaloryfer na ten okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej ilości styropianu to musiało być więcej wylewki niż standardowe 6cm gdyby było jak normalnie to wylewka by pękała - ciekawe tylko ile Ci siądzie podłoga jak ten styropian "trochę" się uleży.

 

Ja bym tego nie ruszał. W okresach przejściowych będziesz miał kłopot z bezwładnością - może wstaw tam jakiś kaloryfer na ten okres?

 

 

Może nie siądzie przy takiej ilości betonu ;-) a wylweki jest 12 centymetrów a nie 6 :-) stad wlasnie moje pytanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tych którzy piszą żeby nie ruszać nic. Decydując się na podłogówkę z góry godzimy się na większą bezwładność tego typu ogrzewania. Tutaj jest trochę większa, ale bezwładność w przyjmowaniu (oddawaniu) ciepła przez budynek jako całość jest jeszcze większa. Strat energii przy styropianie w spodzie 30cm praktycznie nie ma. Kocioł stałopalny na ekogroszek, czyli płyta nie będzie stygła wogóle, będzie tylko zmieniała temp. w zależności od potrzeby. Widzę nawet plusy takiej wylewki. Po pierwsze dodatkowy bufor ciepła, po drugie wylewka napewno nie popęka przy takiej grubości styropianu. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takie cuda to ja nie uwierzę.

 

Odczyt z tej chwili:

CO zasilanie: 29st.

Temp. wylewek: 27st.

Temp. zewn.: -2st.

Temp. wewn.: 22 st.

 

termometry w dolnej części, w górnej nie wiele mniej bo parkiet ma 25st.

termometry mogą się mylić o ułamek stopnia, zaokrąglijmy do 1st.

 

rurki fi 16, co 10-15 cm w zależności od miejsca. z tego co czytałem sporo użytkowników podłogówki na tym forum ma tego typu temperatury.

 

wykres 48h: http://patek.netinfo.pl/murator/t2.png

 

Do utrzymania temperatury wylewki nie potrzeba zasilania dużo większego. Do gwałtownego rozgrzewania można użyć więcej - jak widać w środkowej cześci wykresu. Ale do 45 st. to nadal przepaść. No ale każda instalacja jest inna, ja postawiłem na niskotemperaturową jak najbardziej się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor.

Wykres jest super.

Nie bardzo wierzyłem w tak dokładne spasowanie systemu.

Różnice z moimi doświadczeniami wynikaja zapewne z tego, iż ja grzeję kominkiem z pw i to z kilkugodzinnymi przerwami a Ty zapewne masz piec.

W moim przypadku temp zasilania to ok 40st powrót maks 30st i to pozwala na nagrzanie się płyty podłogowej do 25-27st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...