Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

parterowy czy piętrowy


Gość ewa wegb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 209
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.z500.pl/projekt/z16.html

Co sądzicie o kosztach realizacji tego projektu? Czy taki dach jest drogi?

Już ci pisałem, dom bez krytych ganków czy tarasów. Dach którym chcesz przykryć taras jest równie drogi jak ten nad częścią mieszkalną. Po co? Taras możesz przykryć jakąś tania markizą, postawić pawilon, zrobić jakiś tani daszek i to wszystko później jak już będziesz mieszkać. Druga rzecz to w tym projekcie są 2 kominy. Każdy to ok 4 tyś. Stać cię na to? Dom ma 3 bardzo małe sypialnie. Na pewno potrzebujesz aż 3?

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60m2 to strasznie mało, 90 tysięcy też mało, wiem napewno że ja będę oscylował tak ok 120m2 ( np taki projekt domu malutki, przytulny domek w sam raz na nie za dużą kieszeń) też nie za dużo, ale to 60m2 x 2, czyli pater+poddasze, można znaleść fajne projekty na taką powierzchnię. Edytowane przez Hieronim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malfi

daliśmy ten projekt do wyceny.

Jeśli chcesz tani dach pomyśl o blachodachówce.

Do środy powinniśmy mieć wycenę tego dachu oraz dachu

Eweliny

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Ewelina/a,s_pd,idp,4956.html

 

W Grupie Oświęcimskiej można wiele skorzystać jeśli chodzi o ceny materiałów i robocizny :)

 

Jak już ktoś wyżej Ci pisał jeśli powoli, dokładnie poszukasz znajdziesz materiały i wykonawców i dasz rady :)

Edytowane przez sammi
Literówki :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam troszkę budowę ze strony inwestora i wykonawcy :rolleyes: godzina pray człowika firmy wyniesie około 30zł (zusy, podatki,zysk itd.)+ praca sprzętu, transport. Znajomy może zrobić za parę zł. wyżywienie, browar :rolleyes:

 

Przedstawię telegraficznie moje podejście do małego taniego domku.

 

1. fundamenty - kilka możliwości ;) ... w zależnoci od warunków gruntowych... tańsze będą lane w grunt - beton z gruzem (materiał tańszy ale więcej roboty)

2. ściany - szkielet (po "mojemu") koszt materiału konstrukcja ścian około 2tyś zł + płyta OSB zewnętrzna strona około tyś zł i wewnątrz następny tyś. Dzięki temu jest możliwość wykorzystania "dziwnego" ocieplenia kosztującego tylko transport i robociznę a ocieplenie jest = pasywnemu (cały domek):rolleyes: oczywiście + koszty transportu i robocizny

3. dach ze stropem inaczej stropodach wentylowany. Wiązary deskowe (deski 25mm) -koszt materiału to około 2tyś zł. + robocizna, transport. Koszt pokrycia dachu zależy od rodzaju, wyglądu, na moje może być pełne deskowanie około 1,5 do 2 tyś i papa kolorowa termozgrzewalna.

4. wentylacja tylko z odzyskiem ciepła, koszt materiałów około 2tyś + robocizna - oszczędność ....miejsca na kominy:rolleyes:

5.ogrzewanie to kilka grzejników elektrycznych + rezerwowo ;) kominek z postawionym na kominku kominem systemowym stalowym ( w porywach 2 do 3mb komina)

Taki domek przeżyje każdego, ważna jest jeszcze funkcjonalność, wygoda, mażna "przykleić" garaż blaszany za 2 tyś z robocizną "ucywilizować" wygląd zewnętrzny deskami, lub postawić "normalny" za kilkanaście albo dziesiąt tysiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu znalazłam informacje o tej wentylacji z odzyskiem ciepła i wydaje mi się, że to jest dobra rzecz. Czy ktoś mógłby mi jeszcze dokładnie wyjaśnić, jak się za to zabrać. Rozumiem, że zestawy są gotowe, ale co dalej? Czy projektant adaptujący projekt zajmie się również tym? No i o co chodzi z tym kominem? Czy montując taką wentylację nie trzeba robić kominów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt WM z reku (czyli Wentylacji Mechanicznej z urządzeniem odzyskującym ciepło czyli rekuperatorem) przygotuje ci firma ktora będzie ci to sprzedawała i montowała. Wystarczy że dasz im projekt domu. Przy takiej wentylacji nie musisz mieć kominów. I o WM i o rekuperatorach jest tu na forum sporo tematów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Chciałabym mieć kozę. Czy do niej potrzebny jest jakiś typowy komin czy może wystarczy jakaś lżejsza konstrukcja? Zdaję sobie sprawę, że te pytania są mało fachowe, ale nie mam pojęcia jak to wszystko nazwać. Mam nadzieję, że forumowicze dobrze odczytają mój potoczny język i domyśla się, o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg i montaż kanałów wentylacji lepiej zaplanować wcześniej, uniknie się później kucia. Do kozy wystarczyłaby sama rura ale musiałaby być ocieplona i to jest problemowe, więc chyba lepiej zrobić jeden komin murowany. pozdr adam

typowe zlecanie wykonania wentylacji wyjdzie Cię bardzo drogo, firmy kasują jak za zboże, lepiej poszukaj takich wykonawców którzy wiedzą o co chodzi i pociągną te kanały, może to być bystry instalator lub jakiś inny magik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...