Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Nie lubię poruszać tego tematu bo mnie wkur...a jak nawet bez lampy podchodzę i patrze na pracę tych nierobów to mam ochotę do nich pojechać i wyczochrać za czupryny.Jeżeli dobrze pamiętam to chyba daggulka pisała ,że do nich się można przyzwyczaić.Siakoś nie maguuu. :wink:

 

wiesz ... ja tam lubię swoje tynki .... naprawdę :roll:

wiem, że to dziwne lubić coś co jest gdzieniegdzie nierówne , gdzieniegdzie bardziej chropowate, gdzieniegdzie z ryskami , gdzieniegdzie z dziurkami.... tak , wiem :roll: ... ale ja jestem inna :oops: :lol:

lubię takie bo jest na czym oko zawiesić , bo każda ściana ma swój charakter, bo wyglądają naturalnie a nie sztucznie gładko :wink: ... i wiem, że gdyby którykolwiek z pasjonatów ścian gładkich obejrzał moje ściany , to powiedziałby że są spier.... i że on by takich nie chciał :wink:

ale co poradzę .... ja lubię rzeczy z własnym charakterem :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup gotową zaprawę,będziesz miał pewność że wyjdzie dobże.A co do przyświecania lampą itd. to chyba nawet gładzi nie zrobi się idealnie.Ale pomijając to wszystko,na tynki CW sposób jest prosty,w jeden dzień rzucamy tynk a gdy podeschnie zdrapujemy do łaty żeby był prosty,a na drugi dzień cieńka szlichta i zacieranie gąbką a nie żadnym piachem kwarcowym i jest git.Polecam ten sposób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Kup gotową zaprawę,będziesz miał pewność że wyjdzie dobże.A co do przyświecania lampą itd. to chyba nawet gładzi nie zrobi się idealnie.Ale pomijając to wszystko,na tynki CW sposób jest prosty,w jeden dzień rzucamy tynk a gdy podeschnie zdrapujemy do łaty żeby był prosty,a na drugi dzień cieńka szlichta i zacieranie gąbką a nie żadnym piachem kwarcowym i jest git.Polecam ten sposób

 

A skąd wiesz że jeśli z worków to jest dobra zaprawa,zapomniałes o czymś?? Czy wiesz że tynki mieszane na miejscu agregatem czy w betoniarce to sa z wapna zalasowanego na miejscu na budowie.A te z worków to poprostu wapno zastąpione jest składnikami chemicznymi.plastyfikatorem czy jakoś tak to sie nazywa.a po drugie na m2 zaprawy mieszanej na budowie trzeba wydać 3,50zł a te z worka to około 10,00zł .Więc mi nie mów że z worków jest GIT.

 

 

[ moderowano - reklama ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalismy sie na tynki cementowo wapienne (mocniejsze mechaniczne i mają delikatną strukturę - co dla mnie jest zaletą) i teraz mam mały dylemat: czy kłaść je ręcznie z zacieraniem piaskiem kwarcowym czy szukac ekipy z agregatem? Jaka róznica w "gładkości" tynków ręcznych i z agregatu? Bo cenowo to tynki ręczne są troche tańsze... (materiał). Jakies sugestie?

 

Mam CW robione z agregatu z got. materiału ( baumit mpi25 ). Tak jak piszesz, piękna faktura i twarde.

Zdjęcia możesz pooglądać w dzienniku.

 

pozdrawiam, majki

ja załuję, że mam tynki gipsowe. Tak są delikatne, że tylko patrzeć - stuknie, puknie cos i już jest problem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tynki CW ręcznie narzucane z zaprawą kwarcową a dokłądnie z piasku przesianego przez sito, bodajże 0,7mm. Ogólnie jestem zadowolony, a z tego co czytam jak mają inni zrobione tynki CW to powinienem być bardzo zadowolony. Tynki trzymają pion i poziom wzorowo. Gładkie sa też na tyle, że nie ma sie do czego przyczepić. Jedynie ich struktura w niektórych pokojach, miejscach mogłaby być bardziej jednorodna. Myślałem, że tą niejednorodność w wyglądzie farba zniweluje ale teraz ekipa która robi mi poddasze ale zajmuja sie także malowaniem mówi, że własnie farba wydobędzie te wszelkie różnice, i już gruntując ściany będzie to wszystko widać.

Osobiśie podobają mi sie tynki gipsowe lub wykończone gładzią, ale tynki gipowe są za miekkie więc nie żałuje, ze ich nie zrobiłem, a nałożenie wszędzie gładzi, jest zbyt kosztowne. Prawdopodobnie tylko w salonie nałoże sobie gładzie, choć ściany tam nie wyglądają źle, ale po gładzi będa pewnie jeszcze gładsze.

 

Przy okazji zapytam, czy na kładzenie gładzi odpowiedni będzie Cekol C-45? Bo takiego mi sporo zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup gotową zaprawę,będziesz miał pewność że wyjdzie dobże.A co do przyświecania lampą itd. to chyba nawet gładzi nie zrobi się idealnie.Ale pomijając to wszystko,na tynki CW sposób jest prosty,w jeden dzień rzucamy tynk a gdy podeschnie zdrapujemy do łaty żeby był prosty,a na drugi dzień cieńka szlichta i zacieranie gąbką a nie żadnym piachem kwarcowym i jest git.Polecam ten sposób

 

A skąd wiesz że jeśli z worków to jest dobra zaprawa,zapomniałes o czymś?? Czy wiesz że tynki mieszane na miejscu agregatem czy w betoniarce to sa z wapna zalasowanego na miejscu na budowie.A te z worków to poprostu wapno zastąpione jest składnikami chemicznymi.plastyfikatorem czy jakoś tak to sie nazywa.a po drugie na m2 zaprawy mieszanej na budowie trzeba wydać 3,50zł a te z worka to około 10,00zł .Więc mi nie mów że z worków jest GIT.

 

 

[ moderowano - reklama ]

 

co ty piszesz.. ?:) jeśli liczysz na m2, to jeśli jest grubiej wartości się zmieniają i dlaczego twierdzisz ze gotowa zaprawa jest droższa?? I w ogóle nie wiem na jakiej podstawie to wyliczyłeś.... nawet jeśli wychodzi 1-2 zł taniej,to tracisz to na większej ilości odpadów i czasie, a pamiętaj chytry traci 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że ostatnio coraz więcej wykonawców jest na forum. Gdzie nie wejdę tam posty osób mająych w stopce mniej lub bardziej ordynarną reklamę świadczonych usług lub sprzedawanych rzeczy. Jak tak dalej pójdzie, to inwestorzy przestaną czytać FM i pozostaną na nim tylko drący koty wykonawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że ostatnio coraz więcej wykonawców jest na forum. Gdzie nie wejdę tam posty osób mająych w stopce mniej lub bardziej ordynarną reklamę świadczonych usług lub sprzedawanych rzeczy. Jak tak dalej pójdzie, to inwestorzy przestaną czytać FM i pozostaną na nim tylko drący koty wykonawcy.

 

rozumiem ze to było między innymi odniesienie do mnie,więc słuchaj, to ze wykonawcy sa na forum to chyba lepiej dla inwestorów, którzy zadawają niekiedy dziwne pytania i mają dziwne pomysły, ja nie mówię ze jest tego pełno ale zdarzają sie takowe,zawsze służą radą,a wszelkie utarczki mają rozwiać jakieś wątpliwości,bo na tym forum nie raz spotkałem sie z ludźmi co chwalili sie ze mają pojecie o budowie a w rzeczywistości wiedzieli tylko tyle co w google,a podawali sie za niewiadomo kogo,pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że ostatnio coraz więcej wykonawców jest na forum. Gdzie nie wejdę tam posty osób mająych w stopce mniej lub bardziej ordynarną reklamę świadczonych usług lub sprzedawanych rzeczy. Jak tak dalej pójdzie, to inwestorzy przestaną czytać FM i pozostaną na nim tylko drący koty wykonawcy.

 

rozumiem ze to było między innymi odniesienie do mnie,więc słuchaj, to ze wykonawcy sa na forum to chyba lepiej dla inwestorów, którzy zadawają niekiedy dziwne pytania i mają dziwne pomysły, ja nie mówię ze jest tego pełno ale zdarzają sie takowe,zawsze służą radą,a wszelkie utarczki mają rozwiać jakieś wątpliwości,bo na tym forum nie raz spotkałem sie z ludźmi co chwalili sie ze mają pojecie o budowie a w rzeczywistości wiedzieli tylko tyle co w google,a podawali sie za niewiadomo kogo,pozdrawiam :)

 

To po co ci podpis "Tynki maszynowe"???. Przecież bez niego też możesz udzielać porad... Usuń podpis i się udzielaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalmayday co ty piszesz za głupoty. od wielu lat wykonuje tynki tradycyjne robiłem i maszynowe ale w tej chwili wykonuję tylko agregatami, mieszam je na miejscu i nie powiesz mi że te z gotowych worków są tańsze bo ja dokładnie wiem że wychodzi drożej a nawet dużo drożej na jednym m2 to od 6zł wzwyż. dużo jeszcze zależy od ścian. drugie jego głupstwo to twierdzisz że tynki mieszane na miejscu mają odpadki tzn. zaprawa która spada na ziemię po łatowaniu. do twojej wiadomości my te zaprawę z powrotem wynosimy i przerabiamy w agregacie. a przy tynkach maszynowych robionych z gotowych worków wszystka zaprawa idzie w odpad bo już tego w maszynie ponownie nie przerobisz no i nie rzucisz na ścianę chyba że kielnią.a więc najpierw zastanów się co piszesz.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
tynki mam maszynowe Webera Maxit 18ML z perlitem ale mam wrażenie że nie są równe i nie chodzi o pion tylko ich fakturę czy to normalne.

 

Tacim ,a te tynki webera masz tylko wewnątrz,czy na zewnątrz też? My mamy w planie dać ten tynk na zewnątrz. I szukam osoby która wypowiedziałaby się na temat tego tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Tacim ,a te tynki webera masz tylko wewnątrz,czy na zewnątrz też? My mamy w planie dać ten tynk na zewnątrz. I szukam osoby która wypowiedziałaby się na temat tego tynku.

Jesli nie za pozno:)

Ten tynk WEBERA jak najbardziej nadaje się na zewnątrz. Zużycie realne ok. 15kg/m2. Ziarnistość tynku to z tego co pamietam 0,6 mm - gladki i fajnie sie zaciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...