Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

problem z Villiantem dziwny kod


adamekxyz

Recommended Posts

Witam serdecznie,

od 3 lat użytkuję kocioł VUW ecoTEC - wiszący kondensacyjny. W dniu dzisiejszym pojawiło się na wyświetlaczu dziwny błąd, którego kodu nie mogę znaleźć w instrukcji. Na przemian z temperaturą grzania miga kod SE lub 5E i dwie kreseczki. Poza tym piec chodzi normalnie. Czy ktoś orientuje się co może oznaczać ten kod?

z góry dziękuję,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

od 3 lat użytkuję kocioł VUW ecoTEC - wiszący kondensacyjny. W dniu dzisiejszym pojawiło się na wyświetlaczu dziwny błąd, którego kodu nie mogę znaleźć w instrukcji. Na przemian z temperaturą grzania miga kod SE lub 5E i dwie kreseczki. Poza tym piec chodzi normalnie. Czy ktoś orientuje się co może oznaczać ten kod?

z góry dziękuję,

Adam

A nie jest to SEr? Minął czas ustawiony na serwis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd tylko informacja.

Po upływie czasu na wyświetlaczu regulatora pogodowego VRC 410s/VRC 420s pojawia się tekst „Konserwacja“. Zgłoszenie konserwacji przy pomocy symbolu „SEr“, pojawia się również na wyświetlaczu systemu DIA kotła ecoTEC naprzemian ze wskazaniem aktualnej temperatury wody zasilającej.

Umów się z serwisem na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nigdzie zerkać tylko od razu dzwoń po serwisanta.W instrukcji instalacji i konserwacji jest dokładny opis wszystkich kodów ale skoro ten w/w nie występuje znakiem tego tym bardziej powinien temu przyjrzeć się serwisant.Dlaczego o tym przypominam.Jak pojawił się u mnie kod f29 próbowałem sam usunąć usterkę.Zgodnie z opisem usterki wyczyściłem elektrody kontrolne odkurzyłem cały środek, zresetowałem system i piecyk nie ruszył.Nie powiem co zrobiłem bo by była kupa śmiechu ale serwisant skasował mnie na kwotę 350 zł.z czego 50 zł to dojazd.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...