Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze, komentarze czyli Cafe pod Barrankami


Recommended Posts

barranki2, my też pompę będziemy mieć. I trochę się zirytowaliśmy, bo rozmawialiśmy z dwiema firmami i w obu podrożała od naszej poprzedniej rozmowy, fakt że w jednej o 500 zł, a w drugiej o 3 tys.

 

 

 

:o :o :o no ładnie :)

 

 

 

ja tyż dostałam juz jakąś tam wycenę, ale jak zobaczyłam te zera - to uznałam, że ktoś mi kawał robi i nawet się jej nie przyglądałam za nadto :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

barranki2, my też pompę będziemy mieć. I trochę się zirytowaliśmy, bo rozmawialiśmy z dwiema firmami i w obu podrożała od naszej poprzedniej rozmowy, fakt że w jednej o 500 zł, a w drugiej o 3 tys.

 

 

 

:o :o :o no ładnie :)

 

 

 

ja tyż dostałam juz jakąś tam wycenę, ale jak zobaczyłam te zera - to uznałam, że ktoś mi kawał robi i nawet się jej nie przyglądałam za nadto :p

 

Niestety, kawał to nie jest. Ale mam nadzieje, że to się zamortyzuje szybciej niż w piątym pokoleniu :o :o :o. Jak się nie ma gazu ani widoków na gaz, nie chce się ekogroszkować albo pelecić, choćby z racji braku miejsca na składowanie opału i sporą "ludzkochłonność" procesu grzania, nie chce się stawiać białej bomby w ogródku, to cóż innego pozostaje? Oczywiście myśleliśmy jeszcze o małym reaktorze atomowym, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam Wasz wpis, dzięki :)

Jakoś ostatnio wypiliśmy jedno z win przywiezione z Czech - Cabernet Sauvignon. I całkiem dobry był. Fakt, że zniechęceni wcześniejszymi podejściami do czeskich win, wybieraliśmy już potem takie, które jakieś złote czy srebrne medale miały - to miało akurat srebrny medal z Wein Parade 2007, cokolwiek to jest :)

 

Prawie się już zdecydowaliśmy na Danfossa, ale to u nich właśnie wzrosło o 3 tys i się znowu zaczęliśmy zastanawiać - konkurencją jest Stiebel Eltron. Podyskutujemy jeszcze z panem z Danfossa. A najlepsze, że oni te pompy pod Grodziskiem produkują! Więc nie rozumiem do końca argumentu o spadku złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam Wasz wpis, dzięki :)

Jakoś ostatnio wypiliśmy jedno z win przywiezione z Czech - Cabernet Sauvignon. I całkiem dobry był. Fakt, że zniechęceni wcześniejszymi podejściami do czeskich win, wybieraliśmy już potem takie, które jakieś złote czy srebrne medale miały - to miało akurat srebrny medal z Wein Parade 2007, cokolwiek to jest :)

 

Prawie się już zdecydowaliśmy na Danfossa, ale to u nich właśnie wzrosło o 3 tys i się znowu zaczęliśmy zastanawiać - konkurencją jest Stiebel Eltron. Podyskutujemy jeszcze z panem z Danfossa. A najlepsze, że oni te pompy pod Grodziskiem produkują! Więc nie rozumiem do końca argumentu o spadku złotówki.

 

To prawda. A z kim gadacie z Danfossa, bardzom ciekaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też winne. mam nawet pół baniaczka korków i tak się zastanawiam co by tu... żal wyrzucić przy przeprowadzce.

 

O kochana, my mamy cały baniaczek korków i trzy półki pustych butelek wyłącznie tych, które mają albo podtekst emocjonalny, albo są godne powtórzenia. Niestety odklejanie nalepek nie zdało rezultatu :D

 

Ostatnio mamy fazę na białe Gavi i rozliczne mutacje Pinot Grigio, a z czerwonych nieustająco eksplorujemy Austrię (absolutne odkrycie!) i oczywiście Włochy, szczególnie jakieś takie lokaleskie sprawy jak mój ulubiony Lagrein z Górnej Adygi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, na temat Lagreina to mógłbyś z moim Mikołajem się dogadać, to też jest jego wielkie odkrycie :)

Ja chyba aż tak wysublimowana nie jestem, ważne, żeby było pijalne (czyt. nie za kwaśne, nie za słodkie, nie miało jakichś nieprzyjemnych posmaków i zapachów) - ze względu na cenę głównie Chile, Australia, czasem USA.

 

Moim ostatnim odkryciem jest Hardy's Voyage białe (mix chyba ze trzech szczepy) - za 19,90 w Piotrze i Pawle. To się nazywa dobry stosunek jakość-cena.

 

Negocjacje w sprawie pompy Danfossa prowadzimy z Sanito, chyba już kiedyś o tym rozmawialismy na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahjuuuu (westchnął krecik), o winach tak na sucho.... bez sensu... Niezły Lagrein ze swojsko brzmiącej z włoska agricoli Kallerei Kaltern jest w Bomi. Mamy też parę innych odkryć...

 

A faktycznie dyskutowaliśmy o pompach, ale to było tak strasznie dawno temu, tak co najmniej hydraulikę, wylewki, elewację i ocieplenie poddasza temu. A tak wstecz mój mózg nie ogarnia :D

 

Dżizas, jedziemy się zresetować na trzy dni nad morze w poniedziałek. Już się nie mogę doczekać, bo mi iskrzy w obwodach i dym czasem się puszcza uszami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos w bziuchu

 

ierwszego dnia szkoły, przed rozpoczęciem lekcji, nauczycielka przedstawia klasie nowego ucznia:

- To jest Nguyen Dong z Wietnamu. Od dziś będzie waszym kolega.

Lekcja sie zaczyna. Nauczycielka mówi:

- Zobaczymy, ile pamiętacie z historii Polski. Kto wypowiedział slowa:

"Mieczów ci u nas dostatek"?

W klasie cisza jak makiem zasiał, tylko Nguyen podnosi rękę i mówi:

- Władysław Jagiełło do posłów krzyżackich przed bitwa pod Grunwaldem,lipiec 1410.

- No i prosze, nie wstyd wam? Nguyen jest Wietnamczykiem, a historie Polski zna lepiej niz wy.

Czy chcecie udowodnic, ze "Polak przed szkoda i po szkodzie glupi". No, jaki poeta to napisal?

Znowu wstaje Nguyen.

- Jan Kochanowski w piesni o spustoszeniu Podola, 1586.

Nauczycielka z wyrzutem spoglada na uczniów.

W klasie zapada cisza. Nagle slychac czyjs glosny szept:

- Bierz dupe w troki i spierdalaj do swojego gównianego kraju.

- Kto to powiedzial?! - krzyczy nauczycielka, na co Nguyen podnosi reke i

recytuje:

- Józef Pilsudski do generala Michaila Tuchaczewskiego na przedpolach Warszawy, sierpien 1920.

W klasie robi sie jeszcze ciszej. Slychac tylko, jak ktos mruczy pod nosem:

- Mozesz mnie pocalowac w dupe.

Nauczycielka, coraz bardziej zdenerwowana:

- Przesadziliscie. Kto tym razem?

Znów wstaje Nguyen.

- Andrzej Lepper do Anety Krawczyk na IV krajowym zjezdzie Samoobrony, Warszawa, styczen 2004.

Tego jest juz dla nauczycielki za wiele. Biedna kobieta opada na krzeslo,

jeczac:

- Boze, daj mi sile, ...

Nguyen, nie czekajac na pytanie:

- Papiez Jan Pawel II na widok pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, plac sw.

Piotra w Rzymie, marzec 1994.

Nauczycielka mdleje. Klasa podnosi dziki wrzask. Po chwili drzwi sie otwieraja i wbiega wkurzony dyrektor:

- Co wy, do diabla, wyprawiacie?! Takiej bandy debili jeszcze w zyciu nie widzialem!

Na co Nguyen:

- Nicolas Sarkozy do polskiej delegacji, szczyt Unii Europejskiej w Brukseli, pazdziernik 2008 rok

 

To tak apropos fazy Ducha u małoś2. Ja tesz mogie :D

 

Jakiej fazy? :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale co? brakło działki? :p

 

Nie, Korea Północna nie gwarantowała stałych dostaw paliwa, a Iran nie chciał podpisać długofalowego kontraktu :D

 

 

eeeeeee z tym to myślałam, że dacie sobie radę :) wszak czytając dziennik od razu widać, ze język giętki .... więc i argumentów w języku "krzaków" by pewnie nie brakło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale co? brakło działki? :p

 

Nie, Korea Północna nie gwarantowała stałych dostaw paliwa, a Iran nie chciał podpisać długofalowego kontraktu :D

 

 

eeeeeee z tym to myślałam, że dacie sobie radę :) wszak czytając dziennik od razu widać, ze język giętki .... więc i argumentów w języku "krzaków" by pewnie nie brakło :)

 

No i promocje się akurat skończyły natakie śliczne ogródkowe siłownie atomowe Toshiby... Cały powiat byśmy z tego napędzili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak apropos fazy Ducha u małgoś2. Ja tesz mogie :D

 

Jakiej fazy? :roll: :roll: :roll:

 

Miał taką fazę i sypał dowcipami jak z rękawa jakieś 4-5 twoich stron temu :D Albo czymś w podobie dowcipów. Jak sądzę...

 

Ufff, bo juz sie przestraszylam, ze znowu cos namotalam. :oops: :oops: :-?

 

Ty?????? Eeeeee... Tyle że się czasem od tego skakania postyploncom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak apropos fazy Ducha u małgoś2. Ja tesz mogie :D

 

Jakiej fazy? :roll: :roll: :roll:

 

Miał taką fazę i sypał dowcipami jak z rękawa jakieś 4-5 twoich stron temu :D Albo czymś w podobie dowcipów. Jak sądzę...

 

Ufff, bo juz sie przestraszylam, ze znowu cos namotalam. :oops: :oops: :-?

 

Ty?????? Eeeeee... Tyle że się czasem od tego skakania postyploncom :wink:

 

No widze, moje sie zrobily Twoje. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...