Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie ścienne


ewadora

Recommended Posts

Ja zupełnie sie na tym nie znam,ale mam cennik firmy Comap ( i mam mieć do tego dostarczony projekt podłogówki pod warunkiem ,że zakupię materiały u nich) i tam głowica elektrotermiczna ( siłownik) M30 kosztuje 134 zł :( , moduł z zaworem termostatycznym 3/4 Euro 40 zł oraz moduł regulacyjny z przepływomierzem 0,6-2,4 l/min 76 zł :cry: .

to chyba sa te elementy o których wspomniała Cieszynianka. Tylko ,ze dla Kan-thermu taki zestaw kosztuje wobec tego w sumie 155 zł , a dla Comapu - 250 zł.

Czy ktos mógłby porównać te systemy ? Moi hydraulicy powiedzieli ,ze oni pracują tylko na Comapie - bo to bardzo solidna firma i na całość dają 10 lat gwarancji. Na innym systemie nie będa pracować. A jesli ich zmuszę do innego systemu - to oni mi gwarancji nie dają :-?

Co robić?

pozdrawiam i dziekuję za rady

 

Nie dają gwarancji na co:) ? Na to, że będzie grzało 8) ?

Gwarancje na materiał daje producent a nie oni. Oni powinni dac gwarancje na jakośc wykonanej pracy. Może nie mają narzędzi do innego systemu :p

A tak naprawdę to ta gwarancja nikomu nie jest potrzebna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już teraz wiem ,że dałam się wpuścić w maliny. To taki ich popisowy numer - nie dajemy gwarancji jak Pani nie weźmie tego co my chcemy Pani zaproponować ( w domyśle sprzedać- mają swoja hurtownię i pewnie z tego duży odsyp :(.

Potem w ten sposób jeszcze chcieli mi wcisnąć zmiękczacz za 4500 zł-ale sie nie dałam -tylko ,że przy podłogówce to niestety dużo większe koszty :cry: .

A z ta gwarancja od Comapu to tez jedna wielka ściema - 10 lat to oni dają na rurki , reszta systemu co najwyzej 2 lata.

Miałam obiecane przez hydraulików ,ze projektant z Comapu od razu zrobi mi przy tej okazji projekt jak z ogrzewania płaszczyznowego zrobić na lato klimatyzacje ( przy pompie ciepła).Jak dostałam projekt okazało się ,ze nie ma tam klimatyzacji.Tłumaczyli,że to wyszło by bardzo drogo , trzeba uważac ,żeby na podłodze nie skraplała się para wodna i mnóstwo innych przeszkód - słowem przekonali mnie ,ze to jest praktycznie nie do wykonania.

Później ,jak wydobyłam od nich numer do projektanta i zapytałam o tą klimatyzację - czy to naprawdę taki wielki koszt to był ogromnie zdziwiony - bo o klimatyzacji nikt z nim nie rozmawiał,a poza tym Comap się tym wcale nie zajmuje i odesłał mnie do innej firmy.

Koszmar. to straszne kłamczuchy :evil:

Chetnie bym z nich w tym momencie zrezygnowała,bo dali mi się w kość jeszcze kilkoma innymi numerami. Boje się jednak ,ze moge trafić na kogos jeszcze gorszego,poza tym to oni wiedza jak poprowadzili rurki , co z czym połaczyc itp.

Tak więc wykonanie kotłowni też im chyba zostawię - chociaz nie chce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy może ktoś podać jakiś sprawdzony tynk na ścianę z ogrzewaniem wodnym? Lub proporcje co i ile dawaliście?

 

Gips/wapno: KNAUF MP75 G/F

Glina: Claytec

Wapno: Marmorit ROTKALK

Wapno/cemen: Wulfrath/Montenovo

 

Na przykład.

 

Przykłady super a może coś realnego do znalezienia? Ten knauf to na zamówienie jest produkowany i nikt mi nie wyprodukuje 2 ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja nie będę się wypowiadać o współczynnikach i takich tam różnych technicznych sprawach. ... ogrzewanie ścienne mam u siebie. Nie mam na ścianie żadnych styropianów. na założonych rurkach na ścianie jest zwykły tynk z plastyfikatorem , tynk jest grubszy na tych ścinach grzewczych i ma ok 6cm, a na ścianach bez rurek ok 3-4 cm. Dom zbudowany z betonu komórkowego 24cm. Elewacja styropian 12cm. Jest cieplutko i nie żałuję decyzji. Cały dom jest równo ogrzany, a nie tylko jak od kaloryfera, najcieplej przy kaloryferze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że wypowiedział się ktoś po praktycznym sprawdzeniu ściennego :).U mnie do tynku też dodano tylko plastyfikator - pocieszyliscie mnie nieco. Mam nadzieję ,ze tynk nie pęka.Miały byc dylatacjena brzegach ścian - ale tynkarze je tak pozakładali,że własciwie jakby ich nie było. Matwiłam sie, że będzie kicha i mnóstwo rys na ścianie po włączeniu grzania.

Mam pytanko - czym grzejecie rurki ( eko-groszek ,gaz PC ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że wypowiedział się ktoś po praktycznym sprawdzeniu ściennego :).U mnie do tynku też dodano tylko plastyfikator - pocieszyliscie mnie nieco. Mam nadzieję ,ze tynk nie pęka.Miały byc dylatacjena brzegach ścian - ale tynkarze je tak pozakładali,że własciwie jakby ich nie było. Matwiłam sie, że będzie kicha i mnóstwo rys na ścianie po włączeniu grzania.

Mam pytanko - czym grzejecie rurki ( eko-groszek ,gaz PC ?)

 

Gaz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że chłodzenie pasywne.... czyli ścienne/podłogowe w naszym klimacie nie jest dobrym pomysłem.

Ponieważ w sytuacji kiedy zaistnieje różnica temperatur pow 17 stopni .... to wystąpi zjawisko punktu rosy....

Czyli gdy przy temp 32 stopnie (bo operuje słońce) nagle występuje burza i temp wieczorem spada do 15 ..... to na ścianie mamy ładny basen.

W naszym klimacie zalecam rekuperator z GWC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że wypowiedział się ktoś po praktycznym sprawdzeniu ściennego :).U mnie do tynku też dodano tylko plastyfikator - pocieszyliscie mnie nieco. Mam nadzieję ,ze tynk nie pęka.Miały byc dylatacjena brzegach ścian - ale tynkarze je tak pozakładali,że własciwie jakby ich nie było. Matwiłam sie, że będzie kicha i mnóstwo rys na ścianie po włączeniu grzania.

Mam pytanko - czym grzejecie rurki ( eko-groszek ,gaz PC ?)

 

Gaz :wink:

 

również gaz i nic nie popękało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam dwa pytanka.

1. Jak macie zrobioną regulacje temp na tych ścianach?

2. Jeżeli ktoś ma zasilanie z zasobnika to czy na rozdzielaczu ma być odpowietrznik ? Jak by ktoś mógł mi wysłać fotę takiego rozdzielacza to byłbym wdzięczny. Bo u mnie co hydraulik to ma inną opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam dwa pytanka.

1. Jak macie zrobioną regulacje temp na tych ścianach?

2. Jeżeli ktoś ma zasilanie z zasobnika to czy na rozdzielaczu ma być odpowietrznik ? Jak by ktoś mógł mi wysłać fotę takiego rozdzielacza to byłbym wdzięczny. Bo u mnie co hydraulik to ma inną opcję.

 

U nas tak jak reszta podłogówki, każde pomieszczenie ma termostat, na którym zadaje się żądaną temperaturę pomieszczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...