Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Za rogatym płotem w prawo - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Droga Kredytowa- tak, to jest temat chyba na osobny wątek obok dziennika.

 

Współczuję Wam, bo też w sumie czekaliśmy na kredyt 2 miesiące pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, ale, o ironio!, w naszym wypadku to właśnie Lucas nie był w naszym przypadku do końca w porządku nie informując ze nie musimy koniecznie konsolidować kredytu na działkę z kredytem na dom (na początku roku pamiętamy wszyscy jakich poziomów sięgał franek)- przy konsolidacji bylibyśmy kilkadziesiąt tysięcy do tylu.

 

a w Noreda... dostalismy kredyt w 3 tygodnie... tylko przy wypłacie transzy próbowali jeszcze nam ją obniżyć o połowę :evil: ale wystarczyły telefoniczne negocjacje tego samego dnia transza wpłynęła w żądanej wysokość.

 

trzymam kciuki by u Was też poszło z górki kredytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh....

płodny literacko :lol: ten mój mężuś .....

A ja z Matylą świergoty poranne przespałam i też nie żałuję :wink:

 

A dzisiaj zajrzeliśmy do TTW Opex.

..rystusie!!!! Mózg się lasuje!

Ja to bym każdą kafelkę sobie wlepiła gdzie się da bo wszystkie mi się podobały :roll:

 

Acha, architekta już mielismy ale zrezygnowlismy i SAMI sobie będziemy architektami!

Zobaczymy jak nam wyjdzie :wink:

mieszkanie zrobilismy sami i głupio nie jest.

Jakieś tam poczucie smaku mamy.

Wszak to ma być dla nas uzyteczne,ładne i przyjemne.

Moja koleżanka jest architektem i zgodziła się służyć radą w dobrych kwestiach (ma zasadę że znajomym nie robi całościowych projektów).

 

Na razie plany mam takie:

- nasza sypialnia w klimacie lawendowym. taka tez nasza łazienka

- kominek obłożony piaskowcem (jak nam się uda go narysować to wkleimy pomysł)

- kuchnia - stara biel, ale sprzęty w nowoczesnym stylu a nie takie stylizowane na stare. Nasz typ mebli kuchennych to szafki z ikea, poniżej zdjęcie frontów

 

http://www.ikea.com/PIAimages/76404_PE195938_S4.jpg

 

Poza tym uwielbiamy styl indyjski, a że zalezy nam aby nasze pokoje dzienne ustawione na północny wschód były jak najbardziej jasne nie możemy pozwolic sobie na ciemne kolory ścian, toteż zainwestujemy w dodatki w tym stylu. A w tym sklepie (link poniżej) zostawię chyba prawdziwa fortunę:

 

 

http://www.orange-tree.pl/?gclid=CKuWl_qqz5YCFQaT1QodmWig2Q

 

Jeszcze tylko pokażę Wam nasza wymarzoną kanapę i kończę te wywody.

 

http://www.mylivingroom.pl/pictures/fragment_1452.jpg

 

Cudna no nie?! Marzy nam sie od 5 lat, w końcu musimy ją mieć! 8)

 

ONA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasie,

dzięki wielkie! Fajny link. A tak swoją drogą to niektóre z tych mebli znam z Almi Decor. Ciekawe czy ceny mają podobne ? 8)

 

Ponieważ jestem teraz na etapie planowania oświetlenia wrzucam na co wpadłam:

 

http://www.archiwumlamp.pl/oferta.php?od=18

 

znam ten sklep z drogi do pracy, nigdy tam nie zajrzałam bo jest tak dziwnie usytuowany że ciężko tam zaparkować (chyba), ale teraz to na pewno tam zajrzę jak już wiem jakie cuda mają.

 

ONA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Majstry:

chętnie bym pomógł, ale jesteśmy na tym samym etapie :-)- tzn ja mam umówionego hydraulika i elektryka ale jeszcze nie wiem czy mogę ich polecić bo hydraulik wejdzie w poniedziałek,a elektryk za tydzien najwcześniej

 

co do alarmu- poszlismy drogą na skróty czyli instalacja od firmy ochroniarskiej- u nas najwiecej jest Solidu w okolicy i też ich wybralismy. Założylismy instalację na ofoliowany budynek by zabezpieczyć okna dachowe prze kradzieżą. Mamy też przygotowane instalacje pod czujki zewnętrzne i we wszystkich pomieszczeniac.

Wazna sprawa- nie zapomnijcie o okablowanie na klawiaturę w garażu- może się bardzo przydać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Efektem tego padania był rozjechany wjazd. Więc inwestor się wziął, przewalił dobre pół tony gruzu, rozdrabniając go pieczołowicie niczym kruszarka i oto efekt, zapierający dech w piersiach kawałek gruzowego wjazdu.

 

Drogi inwestorze, dobrze ci radzę- nie przeholuj, bo w moim przypadku o jeden podniesiony worek kleju skończył się poważną kontuzją kręgosłupa. Wiec jeśli codziennie nie biegasz/pływasz przed pracą, to ostrożnie z dyscyplinami typu Strong Man

 

pozdrowienia z Kliniki Chorób Kręgosłupa w Krojantach (czyli z Kaszub - moich rodzinnych stron)

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
ale mieliście farta z tym sufitem :roll: :roll: :roll:

 

berek :D

 

Farciocha jak nie wiem co.

Sprawa sufitowa zdaje się być jednak poważniejsza, gdyż wczoraj z małżonkiem opukaliśmy sufity w pozostałej części mieszkania i wychodzi na to że w pokoju dziennym i kuchni tez czeka nas remont..... :roll:

 

Najgorsze jest to że wykonawcy tych prac demonami prędkości na pewno nie są i to będzie trwało chyba wieeeeeeeeeki. Dla lepszego wyobrażenia: sypialnia ma 12m kw a remont zapowiedzieli na 5-6 dni roboczych. Dzisiaj np. naciągnęli gips jedynie na pół sufitu - przez cały dzień robili tylko to!!!!!!

 

Ale, ale....... w domku tynkowanie kończą i to mnie trzyma w pionie :wink:

 

 

ONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ale pustki w tym naszym dzienniku....

Mąż nie pisze. Ja nie pisze. Nikt nie komentuje. To ja se skomentuje, a co...

 

Napiszę tak żeby sie w komentrzach nie dublować z dziennikiem:

jesteśmy w trakcie rozmów z firmą od ogrodów. Dali nam wycenę na przygotowanie naszej działki pod trawnik i nasadzenia. Cena robocizny z materiałem: 8 samochodów ziemi, drenaż, odchwaszczanie, równanie sprzątnięcie = 10 tys. (działka 2100m2 minus dom).

Jak myślicie - drogo?

 

ONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...