Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Za rogatym płotem w prawo - komentarze


Recommended Posts

z pamiętnika kotłowego:

 

Jeśli przegrzewa się sam kocioł to może znaczyć że z pompą obiegową CO jest coś nie tak

 

Jeśli to podajnik się przegrzewa, to u mnie to jest sygnał że muszę przeczyścić kominówki czyli otwory między palnikiem a kominem, w których schładzane są spaliny i gromadzi się sadza, która ogranicza ciąg kominowy. Nie wiem jak w Twoim Shreku to jest rozwiązane, ale moj kocioł co dwa tygodnie wymaga takiej półgodzinnej rozrywki kominiarskiej

 

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pasie,

ja NG też odkryłam, ale jakoś to co chciałam bardziej mi się podobało w polerze a my chcieliśmy matowe podłogi.

Pamesa jest fajowa. We środę przywieżli nam te kafle i nie moge sie na nie napatrzeć..... :p

A co do pokoju Córci......To złapałam się na tym że robie jej swój pokój marzeń z dzieciństwa..... Nie wiem czy to dobrze, ale chyba wszystkie dziewczynki marzą o takich słodkościowych, przytulaśno-księżniczkowych pokoikach :oops:

Poza tym, ponieważ mati śpi na razie w naszej sypialni, chcemy od razu przenieść ją do jej pokoju i plan jest taki, że to jej pokoik będzie calutki wykończony i urządzony tak by zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia i nie chciała nawet patrzeć w stronę naszej sypialni :)

 

Dzisiaj zakupilismy halogeny do łazienek. Podeszlismy do tego z marszu, bez ceregieli, bo przecież po dwóch miesiącach od zamieszkania i tak nie będę o nich juz pamiętała.....chyba że się żarówka przepali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamesę jak i wszystkie inne kafle zamawiałam w swiatlazienek.waw.pl - ale nie przez net tylko "na żywo", bo mam do nich dwa kroki.

Miałam czekać na nią 3 tyg. ale dostałam w tydzień!

Jak na razie jestem bardzo zadowolona z obsługi - Pan dzwoni do mnie z informacjami co do stanu realizacji zamówienia (czekamy jeszcze na Mosavit i Alfalux), i nie obiecuje gruszek na wierzbie - z Mosavitem powiedział, że nie zdążył z zamówieniem i on będzie to miał dopiero za miesiąc więc zapytał czy nie mam jakiegoś innego dostawcy, który załatwiłby mi szybciej czy jednak zamawiam u niego i czekam :o Mnie to do niego przekonało.

Ceny też bardzo ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pamesę jak i wszystkie inne kafle zamawiałam w swiatlazienek.waw.pl - ale nie przez net tylko "na żywo", bo mam do nich dwa kroki.

Miałam czekać na nią 3 tyg. ale dostałam w tydzień!

Jak na razie jestem bardzo zadowolona z obsługi - Pan dzwoni do mnie z informacjami co do stanu realizacji zamówienia (czekamy jeszcze na Mosavit i Alfalux), i nie obiecuje gruszek na wierzbie - z Mosavitem powiedział, że nie zdążył z zamówieniem i on będzie to miał dopiero za miesiąc więc zapytał czy nie mam jakiegoś innego dostawcy, który załatwiłby mi szybciej czy jednak zamawiam u niego i czekam :o Mnie to do niego przekonało.

Ceny też bardzo ok :wink:

 

tam byłam, zamówiłam i czekam :) już w przyszłym tygodniu część ma przyjechać 8) dzięki za namiar :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłam pomóc. Ja czekam jeszcze tylo na Mosavit, mam go dostać w przyszłym tygodniu.

Tymczasem dzisiaj moja "kropkowana" Pamesa juz sie kładzie i gebusię cieszy :lol:

 

Mało piszemy bo sił nie mamy. Jakoś ostatnie dni nas wykańczają. Sporo się dzieje. Pan Paweł skonczył GK, pogipsował wszystko i zagruntował. Całe poddasze gotowe do malowania. Dzisiaj zaczął układać łazienkę dziecięcą (Pamesa). Wybralismy juz kolory do pokoju córc (+ dzisiaj kupiłam jej tapetę w delikatne pastelowe paseczki róż-krem-zieleń-żółty)i, pokoju Dziecięcego i na korytarz i klatke schodową (pastele ogólnie rzecz biorąc, kolry ziemi, nazw nie pamiętam, na nos padam jak będę bardziej żywa to się wysile i napiszę).

Nie mamy jeszcze koncepcji kolorystycznej do sypialni i to mnie boli jak nie wiem co.

A żeby tak kolorowo nie było to okazało się że nasz komin "się spocił" i paskudna plama wylazła na scianie w łazience Dziecięcej. O smrodku jak w wędzarni nie wspomnę.....

Szczęście w nieszczęściu ze wyszło to teraz. Plama została skuta, zaklejona i zamazana folia w płynie. Dodatkowo akurat ta ściana będzie zabudowana GK więc mamy nadzieję że akurat tutaj problem nie powienien wracać. Niemniej jednak trzeba będzie chyba z czasem pomyślec o wsadzeniu rury do komina.

 

Ot i tak. Ide spać. Jakiś koszmarny ten dzisiejszy dzień mieliśmy....

 

ONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłam pomóc. Ja czekam jeszcze tylo na Mosavit, mam go dostać w przyszłym tygodniu.

Tymczasem dzisiaj moja "kropkowana" Pamesa juz sie kładzie i gebusię cieszy :lol:

 

Mało piszemy bo sił nie mamy. Jakoś ostatnie dni nas wykańczają. Sporo się dzieje. Pan Paweł skonczył GK, pogipsował wszystko i zagruntował. Całe poddasze gotowe do malowania. Dzisiaj zaczął układać łazienkę dziecięcą (Pamesa). Wybralismy juz kolory do pokoju córc (+ dzisiaj kupiłam jej tapetę w delikatne pastelowe paseczki róż-krem-zieleń-żółty)i, pokoju Dziecięcego i na korytarz i klatke schodową (pastele ogólnie rzecz biorąc, kolry ziemi, nazw nie pamiętam, na nos padam jak będę bardziej żywa to się wysile i napiszę).

Nie mamy jeszcze koncepcji kolorystycznej do sypialni i to mnie boli jak nie wiem co.

A żeby tak kolorowo nie było to okazało się że nasz komin "się spocił" i paskudna plama wylazła na scianie w łazience Dziecięcej. O smrodku jak w wędzarni nie wspomnę.....

Szczęście w nieszczęściu ze wyszło to teraz. Plama została skuta, zaklejona i zamazana folia w płynie. Dodatkowo akurat ta ściana będzie zabudowana GK więc mamy nadzieję że akurat tutaj problem nie powienien wracać. Niemniej jednak trzeba będzie chyba z czasem pomyślec o wsadzeniu rury do komina.

 

Ot i tak. Ide spać. Jakiś koszmarny ten dzisiejszy dzień mieliśmy....

 

ONA

 

Współczuje i sił dużo życzę :D

 

Jesssu, jak pomyslę, że już niedługo mnie też to czeka :roll: ja koncepcji kolorystycznych żadnych jeszcze nie mam, no może poza sypialnią właśnie, chyba będzie fioletowo-szara lub szaro-fioletowa :lol:

 

to ja czekam na zdjęcia :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ok, minął tydzień niezwykle pracowity. Moja Mama przyjechała zająć się Matylką a ja działałam na budowie pełną parą.

- kupiłam i pomalowałam tralki do balustrady na poddaszu

- pomalowałam (bieliłam lakierobejcą) wszystkie belki konstrukcyjne stojące w pokojach na poddaszu

- w sobotę mój Tato przywiózł od stolarza obudowy na jętki i belki na sufit w jadalni (montowali to z Mężem moim do północy)

- tato przywiózł też parapety od stolarza, które w niedzielę z Mężem lakierowaliśmy - są dębowe i na prawdę piękne więc jako że nie byliśmy sfiksowani na jakiś konkretny kolor pomalowaliśmy je Kaponem żeby zachować naturalny kolor drewna i je zabezpieczyć, a jak nam się odmieni to zawsze możemy pomalować

- wybraliśmy już ostatecznie farby do wszystkich pomieszczeń i w końcu objawiła mi się nasza sypialnia - będzie w ciepłych odcieniach szarości a natchnieniem mi było pewne zdjęcie które znalazłam wędrując po forum :wink: (wrzucę wieczorem)

- dzisiaj odbieram mozaikę do naszej łazienki - nie wspomniałam jaki z nią był cyrk. Pan ze sklepu zadzwonił, że w Niemczech nie załadowano jej z transportem do Polski i nie dotrze w umówionym terminie, będzie miesiąc opóźniona bo nie wyprodukowali jej akurat :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: MÓJ WYMARZONY ROCK JAZMIN!!!!!! Ok. Zacisnęłam zęby i włączyłam logikę: "za miesiąc to pan Paweł już ma się pakować do domu a nie mi mozaikę kłaść, więc musimy mieć coś innego". Poleciałam na bartycką. Tam wynalazłam cos bardzo podobnego i w dodatku tańszego! Na standzie wyglądało spoko: białe, trochę nieregularne brzegi tylko zastanowiło mnie że jakoś tak dosyć ostro zakończone..... , perłowy połysk.... no fajne, i dostępne od ręki! Wzięłam wszystko co mieli, choć o jakis jeden plaster i tak to było za mało..... Podjeżdżam pod magazyn żeby odebrać a tu..... 17 plastrów klejonych na papierze (układanie tego to koszmar bo nie można wyrównać i się robi "na czuja"), 4 plastry na siatce ale wyglądały jakby leżały w tym magazynie chyba z 10 lat i niektóre kostki nawet nie były juz przyklejone do tej siatki...... W dodatku gdy wzięłam w rękę pojedynczą kostkę mogłam na miejscu podciąć sobie żyły tymi brzegami!!!! taki cholerstwo ostre....

No nic.....w wozie Maleństwo zniecierpliwione ryczy wniebogłosy ......mozaika zapłacona......Zaznaczyłam magazynierowi ze zapewne z tym wrócę , ale niech mój glazurnik to zobaczy czy coś z tego wyjdzie.....

Pan Paweł od razu papierosa odpalił jak to zobaczył! :o

Efekt był taki że wybrałam zupełnie inną mozaikę, w odcieniach zieleni, szklaną, trzy razy droższą, i jadę ją dzisiaj odebrać. Mam nadzieję że będzie ok bo już kolejnej wizyty na bartyckiej nie zniosę!

 

- zamówilismy też drzwi - Fiord z Pol-skone, pełne z regulowaną ościżnicą, białe, a z wiatrołapu do korytarza będą podwójne przeszklone a'la portal.

 

Zabiorę na działke dzisiaj aparat i postaram sie cyknąć parę fotek to wieczorem wrzucimy.

 

ONA[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONA

 

tak AGD juz zakupione praktycznie. Lodówka właśnie przyjechała. We środę będzie cała reszta. Nasze typy to:

- Liebherr ICUS 30130 Comfort - ta lodówka pasuje do zabudowy kuchennej IKEA a w dodatku ma najwiekszą na rynku (z tego typu oczywiście lodówek) pojemność chłodziarki i zamrażalnika

- Electrolux EOC68200X piekarnik

- Bosch SMV 50E10 EU zmywarka

- Mastercook WKBS 90 X okap

- ARISTON TQ 751 S płyta gazowa

- Hoover VHD 814 pralka

 

Ja szukałam na ceneo, i patrzylam po opiniach użytkowników. Poza lodówką udało mi sie dostac wszystko w jednym sklepie i to wszystko w tym sklepie było po najniższych cenach oraz koszt dostawy wszystkiego był bardzo niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONA

 

tak AGD juz zakupione praktycznie. Lodówka właśnie przyjechała. We środę będzie cała reszta. Nasze typy to:

- Liebherr ICUS 30130 Comfort - ta lodówka pasuje do zabudowy kuchennej IKEA a w dodatku ma najwiekszą na rynku (z tego typu oczywiście lodówek) pojemność chłodziarki i zamrażalnika

- Electrolux EOC68200X piekarnik

- Bosch SMV 50E10 EU zmywarka

- Mastercook WKBS 90 X okap

- ARISTON TQ 751 S płyta gazowa

- Hoover VHD 814 pralka

 

Ja szukałam na ceneo, i patrzylam po opiniach użytkowników. Poza lodówką udało mi sie dostac wszystko w jednym sklepie i to wszystko w tym sklepie było po najniższych cenach oraz koszt dostawy wszystkiego był bardzo niski.

 

Dzięki wielkie- a co to za sklep? zróbmy im małą reklamę :-)

ja sie zastanawiam nad neo24.pl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep to Topmarket. Na razie mamy opóznienie w dostawie, bo okap nie dojechał, ale kontakt z nimi jest bardzo dobry, dzwonia i inforują co i jak. Zobaczymy jeszcze jak sprzęt.

 

ONA

no rzeczywiście niektóre ceny mają całkiem sympatyczne i mają swój transport (mieścimy się w ich II strefie)

 

co do sprzętów wybraliśmy podobne marki ale w innych konfiguracjach :-)

Lodówka Bosch KIS 38 A 51- zależało nam na systemie no frost

Mikrofala do zabudowy Samsung FG 87 KUST i pod spodem Piekarnik Samsung BQ1D4T081 ( wstępnie myśleliśmy o Electroluxie, ale niestety ich mikrofale nie mieszczą się do szafek Ikea,a małżonka przekonała mnie ze na jednym słupku sprzęty z dwóch różnych marek i linii nie będą wyglądały najlepiej);

okap- też Samsung- HC 6247 BX

płyta indukcyjna Electrolux EHD 60020 P

zmywarka Whirpool 420 IX

i pralka LG 12391 TDK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

ONA

 

Nie pisze w dzienniku bo mi wstyd. miałam zdjęcia wkleić i jak zwykle sie ociągam......

A tak w ogóle to forum zmodyfikowali ale łatwej opcji wklejania zdjęć nie zrobili..... To by dopiero było coś! A nie jakaś tam graficzna przeróbka! Do niczego!

 

No dobra. Ale do rzeczy.

Rozpoczęcie przeprowadzki zaplanowane na 19.04 a więc już już tuż tuż...... A stan robót następujący:

- trzeba pomontować ceramikę

- dokończyć mozaikę w pralni + pomalować

- blat w kuchni + parapety + ostateczne malowanie po montażu

- wykładzinę do sypialni zamówić i ustalić termin układania

- 12.04 rozpoczynają układanie podłóg

- 16.04 wchodzą ze schodami

- na 19.04 chcę umówić montaż drzwi

No i najgorsze......dopiero 20.04 mają przyjechać brakujące kafle do głównej łazienki!!!!!!!!! Wkurz mam straszny, aż sie poryczałam w sklepie bo wygląda na to że Pan Paweł będzie niejako mieszkał z nami. Nie mam nic przeciwko Panu Pawłowi, ale to obcy człowiek i tak jakoś chciałabym mieć swój dom już tylko dla siebie..... Móc się delektować tymi swoimi kątami a nie z obcym człowiekiem krzątającym mi się po pokojach.

Nie wiem na ile to normalne ale jakoś trudno mi znieść myśl że np. mój nowiutki sedes, mój przysznic , moja umywaleczka będą uzywane przez majstrów....... Nie wiem czy to normalne ale niestety tak czuję, takie mam egoistyczne pobudki i nic im nie mogę poradzić....... Czy Wy też tak macie?

No dobra. Wprowadzimy się dopiero na weekend 24-25.04 i do tego czasu Pan Paweł pewnie skończy tą łazienkę ale jakoś tak już bym chciała żeby po ułożeniu podłóg nie było już w domu żadnych ekip nocujących-mieszkających....... A tu jeszcze schodziarze zapowiedzieli się na 3 dni roboty a że są z daleka to będą musieli nocować u nas w domu.......aj........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...